Stary laptop eMachines E730 - zepsuty rejestr, wirus?

A teraz przeczytaj uważnie co napisałes i na pisz to w jezyku polskim a nie w jakimś „slangu”.
P.S.
Zadałem pare pytań. Na żadne nie dostałem odpowiedzi.
W zwiazku z tym, proponuję.
Wziąłeś to „badziewie” ze „smietnika”, to je tam zwóć.
Żegnam.

Piszesz, że laptop przy włączaniu „pika”.
Więc to jakaś usterka sprzętowa.
Najlepiej na początek wyciągnij pamięć i przeczyść styki jakimś alkoholem, potem powtórz to ze stykami dysku twardego i napędu.
Jeśli pikanie przy włączeniu nie ustanie, to pewnie jakiś podzespół na płycie głównej niedomaga i stąd mogą być te problemy już od samego biosu.
Tutaj przykład z lapkami dela
http://komputerytopserwis.pl/kody-bledow-dell-kody-dzwiekowe-sygnaly-dzwiekowe-pika-w-glosnikach-dell-kody-bledow/
Poza tym sprawdź jak się lapek zachowuje, kiedy włożysz do niego baterię - bo piszesz, że cały czas działa bez podłączonej baterii na samym zasilaczu.
Swoją drogą na samym początku skoro to taki leciwy lapek powinieneś wyminić baterię biosa (pastylka gdzieś na płycie głównej) taka jak do zegarków (o czym pisali wcześniej koledzy).
Skoro lapek… „spamić enter od razu po włączeniu czegokolwiek, biosa systemu, wszystkiego”.
Więc „wariuje” już w biosie - to jakieś naprawy samego systemu operacyjnego nic przecież nie dadzą.
Możliwe, że sama klawiatura sieje błędami i widoczne to jest już w biosie lub pada w nim pamięć.

Pika jedynie przy uruchamianiu windowsa, a na przykład kapersky rescue disk działa dobrze. Z tą baterią mogę spróbować i z tymi stykami i poinformuje czy dalej będą problemy. Przy okazji o co chodzi z tymi kodami dźwiękowymi i jak je rozpoznać?

Jak się patrzę na trudność wymiany tej baterii, to lepiej tego w moim wypadku nie robić bo zepsuje jeszcze bardziej. Oraz nie chcę wydawać żadnych pieniędzy na laptopa, jeśli nie da się bez opłat to trudno, i go zostawie zepsutego :slight_smile:

Po przeczyszczeniu laptopa teraz się wogóle nie włącza, jedynie szary ekran po jego włączeniu. Przy okazji wysyłam dźwięk który był wcześniej.

Mi to wygląda na uszkodzoną klawiaturę (wciśnięty klawisz)…
Baterię BIOSu wymienia się gdy komputer nie pamięta ustawień i daty, godziny.

To dźwięk z BIOSu świadczący o uszkodzeniu lub złym połączeniu np. z pamięciami lub kartą graficzną, czyli jakimś podzespołem laptopa.

Teraz to się wogóle nie włącza :cry: jagby nie było prądu. Przy okazji @_Astor44 gdzie znajdują się te styki?

To coś ty i jak czyścił?
Że obecnie w ogóle ci nie staruje.
Jeśli nie potrafisz prawidłowo przeczyścić styków pamięci i dysku twardego - to zostaw ten lapek i nic raczej sam nie zdziałasz.
Potrafisz w ogóle prawidłowo wyjąć kartę pamięci i włożyć ją z powrotem dobrze w zatrzask?
Wygląda chyba jednak, że już na tym etapie źle coś zrobiłeś.
Może twardy dysk nie wpiąłeś do końca.
Jeśli jednak dobrze wszystko zrobiłeś i nie zostawiłeś jakichś paprochów na pinach pamięci i dysku…to lapek po prostu pada i daj sobie spokój.

Nic nie wyczyścilem bo nie wiem jak go otworzyć :slight_smile: Na youtubie widziałem to mogę spróbować znowu. Już przed tą próbą się nie dało go włączyć. I w sumie to jak zepsuję bardziej to nic nie stracę.

No to o czym my tutaj gadamy?
Lapek powinien mieć od spodu dostęp do dysku twardego i pamięci.
Zostaw go i daj sobie spokój.
Raczej sam nic nie zdziałasz.
Otworzenie go przez ciebie raczej jest pozbawione sensu, jeśli nie masz podstawowej wprawy w takich rzeczach.

Jakąś jedną małą klapę otwyrzyc się udało, tam była pamięć, oraz jakieś 2 inne rzeczy, nie wiem do czego. Prawdopodobnie jedna z nich to była karta graficzna.

Karta graficzna jest w środku lapka i nie ma do niej dostępu.
Na tę chwilę zrobiłeś coś - co w ogóle go „uziemiło” - więc raczej twoje działania pogorszyły sytuację zamiast ją polepszyć, lub przynajmniej nie pogorszyć.
Zostaw go tak jak pisałem, bo teraz masz już inną usterkę, którą sam zrobiłeś.

Tylko że nic nie zrobiłem oprócz otwarcia tej małej klapy… jest ona pokazana w minucie 1.30 w tym filmie:

A tak to nic nie zrobiłem.

I wówczas przestał się w ogóle uruchamiać?
To odepnij tę pamięć przeczyść ostrożnie styki i zapnij (włóż) ją z powrotem.
Możliwe, że po prostu w trakcie jego „macania” przez ciebie, aby otworzyć klapkę coś pod wpływem wstrząsów po prostu całkiem w nim padło.
Tak czy siak raczej sam nic nie zdziałasz, ale lapek pewno we wprawnych rękach jest do naprawy.
Niestety nie twoich.

Masz piękne dojście.
Po lewej dysk twardy, po środku bateria biosu a po prawej pamięć.
Wysuń dysk tak jak on to robi, przeczyść styki i to samo z kartą pamięci.
Wymień baterię biosu [ 3 V (CR2032) ] są w Biedronce lub u zegarmistrz, skoro już ją masz na wierzchu i sprawdź, czy lapek odpali.
Tyle możesz zrobić.
I raczej tyle.
Do środka lapka raczej nie radzę ci się dostawać.
Twoje wcześniejsze uwagi, że już w Biosie lapek ci „spamił” - są (były) nie precyzyjne.
Trzeba było określić dokładnie - co rozumiałeś pod „spami”.
Nieprawidłowe wyświetlanie biosu…to wskazuje na usterkę, którą trzeba znaleźć na samym początku.
Jednak sam jej nie naprawisz, bo jest to usterka sprzętowa…dlatego trzeba najpierw sprawdzić dysk, kartę pamięci i baterię biosu (ty możesz jedynie wyczyścić styki i zmienić baterię).
Potem wpiąć jeszcze ewentualnie baterię zasilania i sprawdzić, z nią i bez niej.
Jak nie działa to dać sobie spokój.
Usterka jest w jego „bebechach” gdzie ty raczej się nie pchaj, bo mógłbyś jedynie odpiąć klawiaturę, nic więcej - poza zrobieniem jeszcze większych szkód (zerwanie taśm itd).

@cyngiel_1 nie potrzebowałem wstrząsać, a jedynie co zrobiłem to odkręciłem klapkę oraz odkręciłem kilka śrubek które i tak nic nie dały. Udało mi się Przeczyścić styki dysku i dobrze pasował, pamięci RAM nie udało się wyjąć jednak mam wrażenie że jest trochę krzywo. I chyba osoba na filmiku miała trochę inny laptop bo bateryjka na środku to raczej nie była, oraz była zaklejona czymś czarnym.

Z 5 lat temu już próbowałem dostać się do środka bo był zepsuty wentylator i się udało więc jak coś to mogę spróbować.

U ciebie nie ma baterii a jest w tym miejscu karta wifi.
Pamięć normalnie wypinasz odchylając metalowe zaczepy.
Przeczyść styki i wepnij na próbę do tego pierwszego u góry slotu.
Co do grzebania w bebechach, to ja raczej sceptycznie na to patrzę.
Może ktoś będzie chciał ci podpowiedzieć co możesz sam sprawdzić.
Jeśli lapek nie ożyje z powrotem do stanu jaki miałeś to raczej wszystko mija się z celem.
Obecnie w takim stanie jaki masz potrzeba mu bardziej fachowej ręki.

Nie sądzę aby była to wina podzespołów, bo chyba przycisk do włączania laptopa by się chociaż zaświecił, a w obecnym stanie nie dzieje się nic.