Stary laptop eMachines E730 - zepsuty rejestr, wirus?

Dzień dobry,
Dużo o laptopie napisałem w innym artykule ( Stary laptop emachines - reinstalacja systemu ) jednak teraz temat mam inny. Wszystko jest tam napisane w 1 poście, dodać mogę że kapersky rescue disk nic nie wykrył, systemu windows 7 nie włącze, ponieważ włącza się ciągle narzędzie do naprawy systemu które mówi o zepsutym rejestrze, potem laptop się wyłącza po wciśnięciu zakończ. Mogę jeśli się da zrobić skan FRST w windows PE lub innym systemie na którym to działa lub inny program który może pomóc.
Pozdrawiam

1 polubienie

Jak cenne dane zgrane to może reperacja nakladkowa, cofająca stan aż prawie do 2009 da radę, gdy iJuliusz odpuści z klejeniem rejestru w plikach fixlist.txt.

By się odbić od premiery SP1 można podążać za radą z:

Najlepiej niezbędne pliki pobrać na pendrive by dostęp do internetu nie przymulił instalacji ręcznej zbiorczych paczek nazwanych „SP2”.

Gorzej jak trzeba DVD/ISO spersonalizowanego przez producenta laptopa np. brak opcji aktywacji Windows 7 ani Windows 10 z klucza OEM.

Na danych mi nie zależy, mam je w chmurze :slight_smile: jednak windowsa miałem wbudowanego więc nie mam płyty :frowning:

Może być bootowalny pendrive, jedynie legalność ISO jest problematyczna jak strona MS odrzuca klucz OEM:

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/
https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows7
(MS chyba ją uśmiercił 8 stycznia 2023)

A ta go znowu nie widzi:

https://www.heidoc.net/php/Windows%20ISO%20Downloader.exe

A jak musi być brandowane ISO to ze świecą go szukać na oficjalnych stronach producenta laptopa.

Firma emachines została kupiona kiedyś przez acer, a w 2016 roku usunięta, a strony są ale na nich pół stron nie działa (błąd 404), połowa nieużyteczna. Więc chyba jedynie spróbować zrobić skan przez windows PE używając FRST i czekać na Juliusza, bo inaczej chyba nic się nie zrobi.

Problem z reperaja nakładkowa polega na tym ze uruchamia sie ją z poziomu systemu.
Twój nie działa ponieważ masz pętlę naprawy systemu.
Nie pamiętam czy w Windows 7 jest możliwa opcja wymuszenia startu w WinRe poprzez co najmniej trzykrotne włączanie i wyłaczanie po POST uruchamiania, poprzez przycisk zasilania.
To o ewentualnym wejściu w tryb awaryjny z dostepem do sieci i wykonaniu skanu FRST.
Nie ma też już mozliwosci pobrania z oficjalnej strony pliku iso i wypalenie go na płycie.
Mozna pobrać np. stąd

Lub stąd.

Problemem moze byc aktywacja oraz jakość tych plików.
Pobrać przy pomocy sprawnego sprzetu, wypalić i próbować zainstalować.

Boję się trochę o jakość tego obrazu, w sumie to na tym laptopie zależy mi tylko pakiet office, który bym stracił. Nie ma jakieś możliwości naprawy tego rejestru przez jakiś program lub co innego? Już samo pobranie FRST będzie problematyczne, ponieważ już przed występowaniem pętli odkryłem że wbudowany tam jest internet explorer i tylko to, a w tym 90% stron nie działa.

Trzeba znaleźć znajomego z zrootowanym smartfonem (by móc stworzyć bootwalny pendrive z pomocą portu Micro lub USB-C) lub PC.

Zdaniem Picasso, na 7 działa funkcja „uaktualnij”/„napraw” więc system może mieć zgona by szło zrobić reperację jak za czasów XP:

Natomiast różnicą jest (…), lecz (…) przez bootowanie DVD

(nie wiem czemu Vista i 8+ ma to zablokowane - przypuszczać mogę, że na żywym systemie coś jest łatwiej zrobić niż na plikach uśpionych).

Chłopczyku.
Nie pisz bzdur.

Przeczytaj i zrozum co pisze Picasso. A najlepiej. Nie pisz niczego o czym dzieciaku pojecia nie masz :rofl:

Nie ma tam „Visty i 7”, „Visty oraz 7”, „Visty jak i/oraz 7”, „Visty (7 niestety też)”.

Lub zapomniałeś podkreślić „<h4>” w poście, jako konstrukcja zdania „rozbitego” między paragrafy.

obraz

@Yakii @krystian3w chcecie odpocząć od forum? :policeman:

tumblr_lmputme3co1qa6q7k_large


Co do meritum
@Dawcik
Jeżeli zależy ci na tym laptopie - wymień dysk na dysk SSD SATA, zainstaluj Windows 10, a jak nie masz możliwości to po prostu jakiegoś dobrego Linuxa (Manjaro XFCE, Xubuntu etc.), Windows 7 nie ma wsparcia, więc nie dziwie się, że łapie co popadnie.

2 polubienia

Wybacz ale najpierw przeczytaj jakie głupoty ten gośc wypisuje (Tzw. naprawa w miejscu).
Nie ma gorszej rzeczy niż doradzanie w temacie o którym nie ma się pojęcia.
Przy okazji.
https://www.sevenforums.com/tutorials/3413-repair-install.html.

Nie dziwota ze to forum umiera.

Zamiast wchodzić w pyskówkę, lepiej raportować te „głupoty” moderacji, a tak dostałeś rykoszetem bo dałeś się sprowokować.

Mozesz spróbować naprawy za pomoca dysku instalacyjnego.
Trzeba pobrać,wypalić. Gwarancji nie ma ze poskutkuje.
Tylko ze to proste nie jest.
Ponizej instrukcja.

Nie dajesz jakichkolwiek informacji co to za laptop, seria i tp.
Piszesz ze nawet w Bios sa jakies problemy. Zresetuj CMOS poprzez wyjęcie baterii na pare minut.
Jesli nie poskutkuje to moze trzeba ja wymienić. Stary laptop, przez jakiś okresz wyłaczony z obiegu całkowicie.

Na tym laptopie zależy mi na pakiecie office który tam mam, a na linuxie chyba go stracę. W tym laptopie bateria była zawsze wyjęta tylko zawsze podłaczony do prądu, później po zepsuciu to podłączany tylko podczas próby naprawiania.

Pakiet Office to aplikacja i dane.
Dane mozesz przekopiować na inny dysk przy pomocy tzw. LiveCD linuxa, np. Minta.
Pakiet na nowo zainstalujesz. W czym problem?

Tu nie chodzi o baterię laptopa a baterię biosu (taka malusia, okraglutka, na płycie)

Odkryłem że w tym narzędziu do naprawy ststemu jest repatacja nakładkiwa :slight_smile: na razie sie robi a jak się skończy to poinformuje co się stanie :slight_smile:

Pierwsze słysze ze w jakimś Windows jest opcja reperacji nakładkowej. Ty chyba nie bardzo wiesz o czym piszesz, jak z baterią.

Jest natomiast to co poniżej.

2023-06-07 20.26.46 www.fixitpc.pl 911ebdfdf630

Lub to

2023-06-07 20.27.08 www.fixitpc.pl f91e502cd437

Dokladnie ta opcja na samej górze była do wybrania, z tą samą ikonką. Wlaczył mi się „Emachines Magnificient tool” lub coś podobnego i zaczął mi tą reperację robić. Jednak laptop postanowił dalej piszczeć przy uruchamianiu windowsa oraz spamić enter od razu po włączeniu czegokolwiek, biosa systemu, wszystkiego. Okno miałem tez identyczne ale tylko to pierwsze i z wierszem poleceń miałem dostępne.

Przy okazji wysyłam w razie potrzeby jak wygląda laptop po tej reperacji.


Przy okazji eidziałem że miałem cos napisane typu " aktualizowanie rejestru " ale coś mu chyba nie wyszło. Przy okazji przed chwilą kilka razy włączył się wiersz poleceń z jakimś napisem na górze, już nie pamiętam jakim.