Steam nie chce działać

Witam, problem polega na tym iż chcąć zainstalować aplikację steam, laptop uważa plik za uszkodzony. Próbowałem z dwóch przeglądarek i efekt jest ten sam. Jak to naprawić?

Zobacz czy na pewno pobrałeś właściwy plik.
Jaką to ma wielkość?
Czy plik jest 64 bitowy bo widzę też tapetę z nowej wersji systemu która nie wspiera 32 bitowych.
Czy plik ma rozszerzenie? Jak nie to mu dopisz *.dmg

Właśnie plik ma dopiskę *.dmg
To jest ta nowsza wersja systemu. Da się pobrać ten plik z wersją 64 bitową, tak aby on zaczął działać?

Steam sam powinien dać poprawną wersje. Jeżeli komputer uznaje, że plik jest uszkodzony to albo coś się stało z poprawnym motowaniem obrazów dysków albo coś przerywa pobieranie

Weź w spotlighta (tam w górze po prawej) wpisz terminal i go otwórz

następnie wpisz polecenie

curl -O https://steamcdn-a.akamaihd.net/client/installer/steam.dmg

A odnośnie:

Exe jest to roszerzenie windowsowe a nie macowskie

Plik pobierze ci do folderu domowego domyślnie

Jeżeli nadal będzie Ci pokazywać, że plik jest uszkodzony spróbuj jeszcze ręcznie zamontować plik obrazu. Najprościej jeżeli nie czujesz się na siłach z terminalem przerzuć plik dmg do folderu domowego (bo to domyślna lokalizacja dla otwierania terminala) i wpisz w terminalu

hdiutil attach steam.dmg

Wpisałem w terminalu owe pierwsze polecenie i wyskoczyło takie coś:

Nie rozumiem jak mam przerzucić plik do folderu domowego?

ok to znaczy, że już pobrałeś plik i jest w folderze domowy
czyli w finderze masz taką ikonke domu z nazwą komputera

[edit]
spróbuj normalnie go otworzyć a jak sie nie uda to wpisz to co powyżej w terminal

Wyskoczyło takie coś. Spróbowałem ponownie otworzyć ten plik i znów pojawia się ten sam problem, że plik jest uszkodzony

pojawił się na pulpicie taki dysk ja się montuje dmg?
jak tak to kliknij w niego

Nie pojawiło się nic

a w finderze po lewej w miejscach? o nazwie Steam
bo wygląda jakby poprawnie zamontował dysk

Oczywiście możesz nawet to zainstalować przez terminal idąc dalej ale w tym momencie powinieneś już mieć go widocznego.

dobra w takim razie wpisz

open ~/../../Volumes/Steam

Powinno otworzyć zanotowaną lokalizacje

Otwiera się to, klikam i pojawia się ten błąd

a próbujesz to otworzyć czy jak strzałka mówi po prostu przeciągnąć w prawo?

Otwieram klikając na tą pierwszą ikonkę

na macach się instaluje przeciągając.

Przeciągnij w prawo otwórz folder, znajdź tam aplikacje i spróbuj uruchomić wtedy

Dalej to samo ;/

hmm… możesz spróbować jeszcze uruchomić ponownie laptopa.
ewentualnie czy masz jakiegoś antywirusa doinstalowanego?

Może pomoże? Ten poradnik poleca AdGuard do instalacji ich aplikacji w wersji 2.5.X na macOS.

Cześć,

Czy udało się komuś rozwiązać wyżej wspomniany problem? Niestety mam identyczny problem i nie wiem jak ugryźć.