Sterowniki ATI Radeon 9200 / lub program

Witam

potrzebuję najnowszych sterowników do karty ATI Radeon 9200 lub programu który mi je wyszuka, niestety niżej oglądałem wątek na temat takiego programu ale podane propozycje nie spasowały :frowning:

czy ktoś pomoże?

z góry dziękuje

http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

http://support.amd.com/us/gpudownload/P … 00-xp.aspx

O.K dzięki ale jaki mam wybrać skoro mam Windowsa XP Home Edition? tam jakies 64 bit pisze ■■■?

a ten nizszy link to gotowy do mojej karty?

64 bitowe systemy są tylko Xp Pro. Wybierz 32bit jeżeli masz Xp Home. :slight_smile:

Ten drugi link jest do sterowników twojej grafy.

mam małe wątpiwości co do tych sterowników… wydanio je w 2006 r. :confused:

No grafika nowa nie jest, więc nowszych sterowników nie dostaniesz…

ehh szkoda :frowning: a jaka jest mozliwość że przy instalacji coś spier… ?

i co zrobić gdy wyskakuje mi błąd przy uruchamianiu gry?

"Error: Could not init 3D system.

Shader Model 2.0 is rewuired.

Please install the latest video drivers."

Sterowników? :? Żadna, o ile pierw usuniesz stare sterowniki. Instalacja sterowników to jest “zabieg” 100% bezpieczny, nie ma takiej opcji żeby coś poszło nie tak! :slight_smile:

Prosiłbym żebys jeszcze odp na moje pytanko wyżej (edit). A czy czasem przy instalacji “nowszych” sterowników nie usuwają sie te stare same? Jeżeli nie to jak je usunąć?

W panelu sterowania masz ikonkę “Dodaj lub usuń programy” Tam znajdziesz stare sterowniki i je usuniesz, po usunięci będzięsz musiał pewnie ponownie uruchomić komputer ( standard). Po ponownych uruchomieniu może cie zdziwić pulpit ( może być ustawiona inna rozdzielczość i kolory - ale po zainstalowaniu nowych sterowników wszystko wróci do normy :slight_smile: )

Ten błąd dotyczy… tego że gra ma problem z shader’ami, czyli musisz zainstalować nowe sterowniki - jeżeli to nic nie da tzn. że masz za starą grafikę :slight_smile:

Tak jak inni piszą, nie ma nowszych sterowników. :frowning:

Przestudiuj tematy :

gra-nie-dziala-catalyst-t242894.html?hilit=ATI%20Radeon%209200%20SE

pomocy-radeon-9200-sterowniki-nic-nie-daja-t335016.html

Witam,

odrazu chciałbym podziękować za pomoc. Mam pytanko, czy samo zainstalowanie sterowników pomoże mi rozwiązać problem tego “Erroru”, czy też będe musiał robić wszystko pokolei tak jak jest napisane w tym wątku ( pomocy-radeon-9200-sterowniki-nic-nie-daja-t335016.html ) ?

(Edit) Aha, jeszcze jedno czy te sterowniki w Start>Panel Sterowania>Dodaj lub usun programy nazywa się ATI Display Driver?

Tak to są te sterowniki. Jeżeli normalna instalacja nic nie da, to będziesz musiał robić tak jak to pisze w tym temacie.

Wiec najlepiej podaj producenta karty graficznej i dokładny model.

Też posiadam ta kartę “HIS Radeon 9200SE”

Dla niej najnowszymi sterownikami są:

Catalyst 6.11 - http://support.amd.com/us/gpudownload/P … 00-xp.aspx

Ja obecnie jadę na:

Catalyst 5.5

Strona producenta (HIS) daje:

Catalyst 6.3

No i na koniec polecam Google:

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=rad … Szukaj&lr=

Co do błędu to jak bys nie wiedział ta karta nie ma “Shader Model 2.0” tylko 1.1 (przynajmniej moja).

Więc nie każde sterowniki podejdą, nie zainstaluja się.

Aby skasować sterowniki dokładnie z dysku przed instalacją użyj programu “Driver Sweeper” (w najnowszej wersji) - predzej odinstaluj sterowniki normalnie.

Następnie reset kompa i w trybie awaryjnym włącz system. Uruchom podany program, zaznacz ATI, niech znajdzie pozostałości po Sterownikach i potem daj żeby skasowało. Jak usunie all to włącz ponownie kompa i instaluj sterowniki.

Tak robi się zawsze z sterownikami.

fajnie wszystko opisaliście tylko ja sie strasznie boję tego, że coś napewno ******* a nie chce na nowo systemu wgrywać:( chyba sobie to podaruje

Hm… w tym co napisałem nic nie można spier*****

Trochę techniki nie zaszkodzi. Filozofią to nie jest.

Powodzenia.

A instalowałeś kiedyś Winampa/AIMP’a? Mozille/Oprere? Gadu Gadu? Ja nie widzę żadnej różnicy w instalacji tych programów a sterowników.