Stop antypirackim działaniom na forum!


(Jacob) #1

Cześć!

Chciałbym powiedzieć, że mam szczerze dość tego antypirackiego działania na forum. Jakikolwiek wątek napiszę i ma on coś wspólnego z piractwem od razu ląduje w koszu. Mam tego szczerze dosyć. Ostatnio dostałem ostrzeżenie, ponieważ napisałem na forum, użytkownikowi, żeby nie bawił się w instalowanie Sevena w wersji RC tylko zainstalował RTM. Jeśli już jest to piractwo, ale czy naprawdę tak szkodzi Microsoftowi?

Ale wracając do tematu. Rozumiem, że administratorzy nie chcą aby forum zamieniło się w miejsce z którego można pobrać wszystkie nielegalne wersje. Dlatego sam często interweniuje gdy na forum ktoś pyta o Cracka, Keygena i inne tego typu programy. Ale bez przesady.

Przeginamy w drugą stronę - nie mówię, że nie popieram walki z piractwem - ale to już przesada. To forum przestaje być dla ludzi - tylko dla Microsoftu i innych producentów oprogramowania. Przypomina mi się jeszcze wątek, w którym użytkownik chciał zdobyć płytę z czystym Windowsem Vistą - poleciłem mu pobranie systemu. Oczywiście mój post zaraz zniknął, bo to "piractwo". Tylko, że użytkownik miał klucz z Windowsem, ale miał tylko płytę Recovery z laptopem. Dlatego chciał czysty Windows. Czym różni się wypalenie płyty u kolegi a pobranie z internetu? Równie dobrze mogę poprosić wujka na drugim końcu polski i płytę i mi ją prześle - za pomocą P2P i to będzie legalne.

Dlatego proszę jeszcze raz o zastanowienie się, czy naprawdę takie działania mają sens. Bo zaczyna denerwować mnie, że nie patrzymy na to co będzie lepsze dla użytkownika, tylko to co będzie lepsze producentów oprogramowania. Walczy z piractwem, ale tak, żeby ludzie coś mieli z tego, że instaluję legalne systemy, a nie "zainstaluj legalne, a będziesz miał gorszy system".

Domyślam się, że mój post zaraz zniknie, bo znów wypowiedziałem się negatywnie w kwestii piractwa. Ciekawe czy admini mają u siebie w domach wszystko legalnie, czy przypadkiem nie przynoszą kluczy z pracy...


(Gorgoroth) #2

Rejestrując się na tym forum zobowiązałeś się przestrzegać obowiązującego tutaj regulaminu.

Tak czy inaczej nie można naginać tego i Admini jak i Moderatorzy na pewno nie będą tolerować łamania regulaminu. Nikt również nie będzie zastanawiać się nad tym co można udowodnić, a czego nie i co jeszcze jest legalne, a co już właściwie nie jest...


(sla17) #3

Nie zauważyłeś, że tytuł vortalu to

Czyli bez różnicy, nie ma wyjątków od piractwa - Windowsa można piracić, a np. programiku małego programisty już nie. Piractwo to piractwo, i zarówno mały programista, jak i Microsoft może wytoczyć piratowi proces przeciwko niemu.

Tutaj niektórzy mówią, że jest to piractwo, a niektórzy, że tak można - być może vortal nie chce mieć problemu, i po prostu nie pozwala na zamieszczanie linków (potem byłyby próby wrzucenia aktywatorów, cracków itp.)


(Jacob) #4

To by się takie próby usuwało. Po za tym ja nie chciałem wysłać linków - chciałem wskazać miejsce skąd może je wziąć.

Ale wy nie rozumiecie - piractwo to działanie na szkodę innym firmom. Jaką szkodę ma Microsoft w tym, że ja pobiorę system z internetu a nie zainstaluję go z oryginalnej płyty? Jaką szkodę ma Microsoft w tym, że używam Sevena przed premierą? Jaką szkodę ma producent filmu, że pomimo iż mam w domu oryginalny film pobiorę sobie kopię z internetu bo nie chce mi się robić Dvixa ręcznie?


(fiesta) #5

A czy to jest istotne czy szkodzi czy nie ??

Istotne jest że kłóci się z głównymi założeniami vortalu i forum.

Czyli dajesz po raz kolejny dowód na to że nie przeczytałeś regulaminu, bo zabierasz się za coś co do Ciebie nie należy. Twoją rolą jest zgłoszenie raportu o złamaniu regulaminu i tyle.

Ciekawość, pierwszy stopień do piekła i zaręczam Ci że prowadząc największy vortal o takiej tematyce mogą mieć legalne, komercyjne oprogramowanie za zupełną darmoche.


(Jacob) #6

Interweniuję - mam na myśli zgłoszenie raportu.

Oczywiście. Bo jeśli nie szkodzi, to nie jest piractwo


(fiesta) #7

Sorry, jeżeli ukradniesz milionerowi 1000 zł, to nie będzie to złodziejstwem, bo mu to nie zaszkodzi ??

Moralność Kalego .......


(Jacob) #8

Zaszkodzi mu... bo nie będzie miał 1000 zł.

A jeśli pobiorę system, ale wpiszę legalny klucz to znaczy, że zapłaciłem Microsoftowi. Microsoft będzie miał to czego chce, a ja będę miał system jaki chce.


(system) #9

To forum nie przestaje być dla ludzi tylko coraz więcej tutaj się narobiło pseudo-fachowców , dzieci, fanboyów (szczegolnie ci co dopiero np. zaczęli korzystać z alternatywnych systemów i już uważają się za guru w temacie... starsi olewają kto z czego korzysta).

Jak ci nie pasują zasady to zmień forum - będzie o jednego mniej... na większości forów moderatorzy nie mają tyle cierpliwości co tutaj i już byś dawno został wyśmiany lub zbanowany


(Jacob) #10

Posłuchaj mnie - nie sztuka zmienić forum. Ja chcę tylko go naprawić. Gdybym chciał zmieniać kraj bo coś mi się w nim nie podoba, to musiałbym zmieniać go codziennie.

Piszę ten wątek dlatego bo chcę, żeby to forum było lepsze.


(system) #11

Jakbyś ty miał reformować kraj to byłby 4 rozbiór...

Administracja forum jest o wiele starsza od ciebie, z doświadczeniem. Oni lepiej wiedza od ciebie co dla forum jest lepsze. Takiego forum jak ty chcesz w sieci jest dużo.


(fiesta) #12

No i mamy znawcę, naprawiacza, czegoś co od lat dobrze funkcjonuje na dokładnie takich samych zasadach i jakoś ma się dobrze i ciągle rozwija.

8)


(Jacob) #13

Dla mnie nie funkcjonuje dobrze - i dlatego jak napisałem chcę go naprawić...

Czy jeśli będzie rozwijać się jeszcze bardziej to będzie gorzej?


(Gorgoroth) #14

fiesta pisze o pozytywnym rozwoju, a nie pirackim ;] Nie masz co liczyć na zmiany, które narodziły się w Twoim umyśle. Nikt nigdy nie zgodzi się na wprowadzenie Twoich zasad i musisz się z tym pogodzić.


(system) #15

Musisz sie pogodzic z tym ze nic nie zrobisz.


(fiesta) #16

Jeżeli będzie odbywać się kosztem rezygnacji z głównych założeń jakie mu przyświecają, to nie będzie to rozwój, tylko regres.

:slight_smile:


(Jacob) #17

Ja też nie piszę o pirackim. Nie lubię piractwa...

Ale nie lubię też, jak ktoś próbuje Ci zatkać usta nie podając przy tym powodu...


(fiesta) #18

Powód jest jednoznaczny :arrow: licencja Windowsa 7 i regulamin forum.


(Jacob) #19

Wszystkie użytkownicy są tak bardzo legalni. Tylko gdy pojawił się temat "ile zarabiasz na HF" ludzie chwalili się tym, że zarabiają po 100 czy nawet 150 zł miesięcznie. I ludzie im tak pobierają legalne pliki?

Czyli to wygląda tak "niech wszyscy na około będą legalni, a ja już nie muszę"...


(system) #20

Ty nie patrz na innych tylko patrz na siebie