Strajk już przeszedł? Siano się nie zgadza?

image

To uj, teraz się rozpiszę. Jestem zadeklowanym ateistą do końca. Ale uważam, że chrześcijanie, katolicy. to jest jedyne co nas obroni. Pomieszkałem trochę na zachodzie i widziałem co się dzieje.
Nie trzeba chodzić do kościoła, żeby BYĆ

Teologiem nie jestem, ale to, że katolicyzm w wydaniu narodowo-polskim jest rozbieżny od wartości chrześcijańskich w tylu miejscach, że głowa mała, to widze gołym okiem. Kościół - jako instytucja - w historii naszego państwa, wielokrotnie udowodnił, że dla swojego interesu jest gotów na wszystko. Kośció - instytucja - nie broni Ciebie, tylko uważa Ciebie za swoją własność. Więc broni siebie a Ty to źle interpretujesz, że broni Ciebie. Ciebie sprzeda przy pierwszej okazji, kiedy będzie się to opłacać.

1 polubienie

Sprzeda, ale obroni przez zewnętrznym wrogiem. Te niby głupie wartości" Bóg, honor, ojczyzna. Trzymały nas masę lat.Mamy przesrane, bo pomiędzy Rosją a Niemcami. A jednak i tak daliśmy radę.

Czytam aktualnie “Ludową historię Polski” Leszczyńskiego. Historia opowiadana w tej książce wygląda zupełnie inaczej. Większość Polaków, przez większość czasu, w którym można mówić o istnieniu Polski, była praktycznie niewolnikami. Od tej niewoli wyzwolili ich dopiero zaborcy.

lachy -niewolnicy. I te Piasty dopiero zrobiły porządek. . Bo już się naród wqurwił.
czytałem to lekki fantasta

„Ktoś mógłby zapytać: jeśli nasze idee polityczne i prawne rzeczywiście opierają się na logice niewolnictwa, to jakim cudem udało nam się je znieść? Oczywiście cynik może twierdzić, że tak naprawdę nie znieśliśmy niewolnictwa, lecz daliśmy mu nową nazwę. I będzie miał trochę racji. Starożytny Grek uważałby różnicę między niewolnikiem a zadłużonym pracownikiem najemnym w najlepszym razie za kruczek prawny”.

Fragment z książki „Dług. Pierwsze pięć tysięcy lat” David Graeber

Niewolnikami jesteśmy cały czas, Ktoś tego nie zauważa.
A tak abstrahując, gogoś mądrego spotkałem na tym potralu?
Już taką klawiaturę kupiłem, i dalej takie byki.

Na pewno? :wink:

Ja od prawej na półce to mam Nerona, Robespierre i Grek Zorba.dalej mi się nie chce pisać.Masz troche racji

To jest ten moment:

trochę alko było
Ale tą klawiaturę mam. Jak mu to wysłać?

Kaja Godek tego przykładem

Przed rozumem i godnością człowieka to na pewno.

Po 2-3 latach słuchania dzień w dzień uczniów Herr Goebelsa uwierzysz we wszystko, nie musisz być nawet całe życie indoktrynowany jak w Sojuzie. Ile czasu potrzebował niedoszły malarz pokojowy na wypranie mózgu Niemcom? Jedna kadencja w sejmie i masz totalitaryzm.

Opisał to Erich Fromm w “Ucieczce od wolności”.

No to Panowie, mamy już ten 84?

Na razie świnie przejęły folwark. Wielki Brat pojawi się w następnym sezonie :wink:

1 polubienie

Jeżeli będzie ta sama ekipa co od Albicla to może być ciekawie.

Bo Ty chyba film, a nie czytałeś.