Strona DP = nadmierne użycie CPU/RAM

Nie dziękuję, sam sobie dobrze radzę :wink: Podejrzewam też, że na moim systemie mógłbyś mieć problemy.
Faktem jest, że jak pisze @LORDEK sytuacja jest ciężko powtarzalna i miałem takie sytuacje, że na tej samej stacji roboczej miałem obciążenie, albo nie… Wydaje mi się, jak zresztą chywa wszystkim, że to kwestia skryptów reklamowych które serwują nam losowy content :stuck_out_tongue:

@LORDEK: No ja niestety wybrałem płytę bardziej emocjonalnie :wink: Przez co nie nadawała się ani do podkręcania, ani rozbudowy… ale błędy uczą :slight_smile:

Chodziło mi byś zainstalował na nim Windows 10 bądź luźniejsze wersje i zobaczył wyniki pracy po zainstalowaniu w pełni sterowników

Jeszcze jedno jakiego rodzaju system instalowałeś Minta?

I w ogóle dlaczego wykres nie wykrywa FAN speed’u ? http://prntscr.com/ju5z19

Hej Martina stara babo :* :wink:
ps.
Gentoo. Pisałem o Gentoo, ale mam też kompa na Debianie i na Win10 :wink:
Z tym, że testowałem na Debianie, bo Gentoo i Win10 to mocne paczki :wink:

1 polubienie

Zobacz wpierw czy wentylacja dobrze działa(w BIOS’ie)

To zalecam zainstalowanie systemu jeszcze raz lecz z przygotowanymi sterownikami(od producenta).

Dobra zamkijmy ten temat, ponieważ faktycznie nie ma on sensu bytu teraz.

1 polubienie

A kto jest winny nierozwiązaniu problemu ? Nie widzę tutaj jak już pisałem 100 razy, jakiegoś większego zainteresowania ze strony administracji.

Fakt, pisali że sprawdzają ale to “egzotyczne konfiguracje” są powodem takiego stanu rzeczy. Skoro tyle wiedzą to na ich miejscu odezwałbym się na priv do każdego “poszkodowanego”… nie widzę problemu aby zebrać jakieś informacje i spróbować z nich coś wyciągnąć.

Pisałem też, że w końcu ja to zrobię i chyba będę musiał bo nie chcę, aby strona zdychała z tego powodu, a nowi potencjalni użytkownicy uciekali. Dlaczego mi tak zależy ? Płacą mi za to 4500zł brutto. A tak serio, czasami mam za dużo wolnego czasu - czasami i tutaj haczyk. Zacznę coś robić i nagle córka się rozchoruje i ch… z zakończeniem tego co zacznę.

Na temat tego problemu zakładana była masa wątków, ludzie wypisywali swoje konfiguracje, przeglądarki, wtyczki, rodzaje i wersje systemów operacyjnych. Wspólnego mianownika nie udało się znaleźć poza wspomnianym Google, choć i to nie wyczerpuje tematu, bo nie da się powtórzyć problemu gdy on nigdy nie występował - osoby odpowiedzialne za kod robiły to nie raz. Kolejne przesłuchania nie są potrzebne, zwłaszcza, że redakcja jest pochłonięta fuzją z WP, naprawą kodu forum, strony i nowym wyglądem. Wielu ludzi nad tym przysiadło - zarówno administratorzy jak i użytkownicy i jak na razie jest to szukanie po omacku na własną rękę.

Szczególnie że są wyższe priorytety. Na ten przykład, wyższym priorytetem była zmiana skórki głównej strony, niż usprawnienie komentarzy… Biznes…

Co mnie akurat trochę dziwi, bo często w komentarzach jest równie (albo i lepiej) merytorycznie jak w samym artykule. I wielu czyta przede wszystkim komentarze właśnie. Im jest ich więcej, tym więcej kliknięć… Biznes.

Nie masz danych statystycznych, nie masz pojęcia jak je analizować, jak utrzymywanie społeczności wokół marki wpływa na rozwój i na dochody. Gdyby się mylili, to nie byliby tutaj gdzie są i nie kupiłby ich gigant :slight_smile: Oni są ekspertami, wiedzą kogo olać, aby zarabiać :slight_smile:

Taki żart :wink:

Pewnie jest tak jak piszesz :slight_smile:

U mnie na Win10 i na Operze otwarte dobre Programy to spory % procesora, otwarcie 3-4 kart zarzyna przeglądarkę całkiem, trzeba ubijac proces
Ale na Vivaldim (tez chromopodoba i operopodobna przeglądarka) wszystko jest ok

edit:
dodanie rozszerzenia ScriptSafe uspokaja procesor ale na domylsnych ustawieniach wycina sporo dobrych programów

1 polubienie