Strona DP = nadmierne użycie CPU/RAM

Sprawdziłem u siebie i jest OK


Strona główna

Witaj :slight_smile:
Blokujesz ile wlazło i pokazujesz stronkę forum :wink:
Też CPU mam zero, a pamięć 260MB RAM.

1 polubienie

Dlatego nie mam tego problemu :wink:
U mnie na laptopie procek i3 , RAM 4,System win.8,1 64bit

Mam taki procesor na handel! :laughing: Mały przebieg, nie bity, nie kręcony, płaczę gdy sprzedaję :smiley:
ps.
Dobrze DP na nim śmigają! :smiley:

No właśnie w tym rzecz, że nie powinna. chodzi tu raczej o jakieś ustawienia czy działanie przeglądarek, ale to też nie to, bo na tych samych przeglądarkach u różnych osób dzieje się co innego.

Kupi chyba tylko desperat lub technologiczny ignorant. Sam swoją platformę chyba na ścianie w ramce powieszę.

Nie psuj mi rynku! :stuck_out_tongue:

1 polubienie

“Zablokujmy skrypty Google i nasze życie nabierze sensu.” :joy:

Pany! Pany! Nie kupujta tego EfIks osiemtysięcy czysta dwajścia! On się ostro grzeja, ledwo tyka i3 7100! no chyba, że cyntralne wam odcięli boście nie płacili tym złodziejom! Cryzis idzie w FullHaDe, ale co to za FullHaDe jak wtedy się nogi poco!

2 polubienia

Problem, może leżeć po stronie sterowników, bądź złej alokacji plików w systemie, przez co sam system może nie wiedzieć o obecnej mocy obliczeniowej i kierować pliki zupełnie tam, gdzie nie powinien. :wink: Może być też tak, że procek ma suchy grzybek :slight_smile:

1 polubienie

Dla jednego wada, dla innego zaleta i oszczędności. Ja na ten przykład 3 lata oszczędzam na kupnie nowych skarpet, bo mojego efiksa na boksowym radiatorze trzymam :smiley:

2 polubienia

Dziś trzeba szanować, to co się ma bez względu ile to miało by kosztować, ale nie którzy uważają inaczej i przez to roją się problemy. :slight_smile:

Szalony. Jakbym miał trzymać na boksowym to chyba bym się pochlastał. Po pierwszym uruchomieniu kompa z FX zamówiłem niemal od razu Grandisa… Lekkie OC miałem w planach.

Na jaki kolwiek OC trzeba mieć przygotowany schemat zasilania i możliwości temp. podzespołu plus (najbezpieczniej) mieć chłodzenie wodne(wydajne).

Cichy nie jest, ale szum i stukot zawsze mnie uspokajał. Zawsze dobrze spałem w podróży koleją, a tutaj? Tutaj jest to zmaksymalizowane! Jest jeszcze lepiej. Po włączeniu kompa czujesz się jakbyś leżał na szynie podczas wjeżdżania parowego pociągu na stację kolejową! Bajka, magia! Polecam :smiley:

ps.
Coś czuję, że sprzedam go na allegro :laughing:

Nie interesują mnie Wasze propozycje procków i kto jakiego starocia ma na strychu.

Możemy skupić się na znalezieniu przyczyn faktu, że DP żrą czasami sporą ilość CPU ?

1 polubienie

Nie możemy, bo to jest akurat problem nierozwiązywalny… Sprawdziłeś już kiedy temat został założony? :wink:

Warunki, w których trzymasz pokład, też ma wpływ na temp. podzespołów, nigdy nie ustawiaj lewej strony obudowy w taki sposób, by zasłaniało to cyrkulację powietrza w niej.

Wut? Ja miałem zamiar robić OC z delikatnym podniesieniem napięć, a nie bić rekordy. W pewnym momencie Dalsze OC jest nieopłacalne patrząc ile stopni idzie w górę z każdym kolejnym megahercem. Pół klatki na 100 Mhz raczej nie jest warte chłodzenia wodnego… A o płytę z porządną sekcją zasilania zadbałem od razu. Chip 990FX był tu obowiązkowy. Dlatego moja płyta wygląda tak:

@anon72825314 ale o tym już była mowa i to jest problem nie do powtórzenia, bo problem występuje sporadycznie. Potrzeba zrobić potężny reserch, a to wymaga czasu. Niby komentarze, ale na głównej nie masz komentarzy, potem są skrypty Google, ale to też nie u każdego. Miałem teorię, że częściowe wycinanie skryptów rozwala działanie jakiegoś innego, ale to też nie to, bo nie potrafi nikt tego powtórzyć. Ja mam wsio odblokowane na DP poza paroma szpiegami z pomocą Ghostery - cisza.

@PZwitam mądrego to czasem warto posłuchać :laughing:

Teraz tak, polecam od zainstalowania innego systemu i zobaczenia wyników pracy jeszcze raz :slight_smile: , poradzić na problem z instalowaniem sterowników mogę, o ile będziesz w stanie podołać się temu eksperymentowi.