Strona DP = nadmierne użycie CPU/RAM

Tytuł zaktualizowany by nie raził tak w oczy.

W czym widzisz problem albo raczej czego nie zrozumiałeś?

Każdy tekst, który ma 1000+ komentarzy jest w stanie zamulić nawet porządnego kompa :slight_smile:

To mnie doprowadza do białej gorączki. Ktoś założy temat, a zaraz znajduje się ktoś, komu wydaje się , że jego wersja tytułu będzie lepsza.
Jeśli tytuł nie łamie regulaminu i wyjaśnia zagadnienie, to po kiego grzyba ktoś mu włazi z buciorami?!
@tomekb Jestem przeciwny nadawaniu takich uprawnień zwykłym użytkownikom.

8 polubień

No teraz, gdy ktoś go zmienił, to faktycznie jest “adekwatny”.
Ciekawe skąd wiadomo, że system, a nie samą przeglądarkę? :stuck_out_tongue:

Nie ma nic… czyściutko. I programowo i kurzowo :wink:

Ano… taka moja od dawien dawna już :wink:

Nie jeśli są doładowywane dynamicznie, albo klikiem jak w disqus.
Poza tym strona główna nie ma komentarzy, a też na niej się ten problem wyprawia.

Też zauważyłem zwiększone zapotrzebowanie na zasoby systemowe, szczególnie odczuwalne na słabszym komputerze w pracy (oczywiście sporadycznie, bo w pracy się pracuje, a nie ogląda DP :smiley: ). Najgorzej jest, kiedy po jakimś czasie używania sprawdzę zużycie RAM i się okazuje, że FF zjada 2GB na same DP :wink: Wtedy pomaga tylko wyłączenie i ponowne włączenie przeglądarki, ale to może przypadłość FF? :thinking:

Gadacie na core2duo z 4 gb ramu, śmiga aż miło , nic się nie wiesza , czy to Windows 10 czy Ubuntu , jednostka nie do zdarcia.

To nie moja edycja lecz uproszczenie kogoś innego, ja zamieniłem “zużycie” na “wykorzystanie”, by mniej kuło w oczy purystów że RAM nie jest zużywany raz i do wyrzucenia czy coś.

I proszę już więcej nie zmieniać tytułu tego wątku. :slight_smile:

2 polubienia

W czym widzę problem?
W ludziach, którzy jednym zwracają uwagę na literówkę, a sami popełniają je w zdaniu “upominawczym”. Czytaj co piszesz, zwłaszcza, kiedy masz do kogoś pretensje. Chyba, że w Twoim słowniku na stałe występuje słowo “ociążenie”. Jeżeli tak, to zużycie też przejdzie.

A wracając do tematu…
Tylko dwie otwarte karty… portal oraz forum i już cpu skacze na 112%.

Próbowałaś zainstalować uMatrix i dla testu zablokować wszystkie skrypty na stronie?

uMatrixem nie, ale blokowałam spod Tamper’a i nic nie dawało.

Sytuacja jest nienormalna, po wczytaniu strony, co u mnie trwa około 1500ms, obciążenie procesora spada do zera.
W Chromium na stronie dobreprogramy.pl naciśnij Ctrl-Shift-i wybierz Performance i naciśnij Ctrl-Shift-e proces wczytania strony powinien być nie dłuższy niż 2s, sprawdź czy zakończyły się wszystkie działania na stronie. Minimalnie dłużej jest z wyłączonym ublockiem, ja nie blokuje skryptów na stronie. Działają obydwie przeglądarki naraz, a na Firefoksie mam otwarte 570 zakładki w dwóch oknach, nic się nie dzieje. Trochę RAM-u zeżarło i tyle:

568.1 MiB +  48.0 MiB = 616.1 MiB|firefox-bin
508.8 MiB + 121.3 MiB = 630.1 MiB|chromium (9)
551.5 MiB +  84.9 MiB = 636.3 MiB|Web Content (5)

No, nie jest, nie jest…

308.7 ms Loading
2696.1 ms Scripting
1194.6 ms Rendering
46.0 ms Painting
2545.5 ms Other
10.8 ms Idle

U mnie problem nadmiernego użycia CPU na stronie głównej dp nie występuje. Aktualne Opera i Firefox ok 10% cpu, EDGE w porywach do 2% CPU (win10 pro 64bit).

No trochę długo, ale się pokończyły. Zobaczę później jaki będzie na tym złomie co pisałem na górze, jak będzie czas. A menadżer zadań z Chromium nie pokazuje jaki proces odciąża cpu, na stronie dobreprogramy.pl wciśnij Shift-Esc, może tam coś pokaże.

Próbowałaś może na tym samym komputerze odpalić jakiegoś pingwina Live i sprawdzić czy sytuacja się powtarza?