Strona przestała działać po czym Blue Screen

Uszanowanie wszystkim,

Podczas korzystania z internetu po jakimś czasie (różnie to bywa) pojawia się komunikat strona przestała działać odśwież stronę, następnie pojawia się blue screen ACCES VOLATION. Od pewnego również czasu przy starcie pojawia się również Drive C: scanning & repair ( za każdym razem po uruchomieniu laptopa).

  • Problem występuje na każdej przeglądarce (Chrome, Opera, Firefox)
  • Pobrałem aktualne aktualizacje win 10
  • Przeinstalowałem sterowniki karty graficznej
  • Przeskanowałem PC, w poszukiwaniu zagrożeń wirusów, adware etc.

Sprzęt:
Lenovo Legion Y520
SSD NVMe sAMSUNG 960 256 GB

Podejrzewam dysk NVME…, choć ktoś być może miał podobny problem / doświadczenia i mógł by coś doradzić?

Dziękuję, pozdrawiam

Witam,
Na początek sprawdź stan dysku. Może być Aida64, CrystalDiskInfo itd.
Zrób zdjęcie lub prześlij wyniki, będziemy dalej „dumać”.

pliki systemowe można sprawdzić:
https://support.microsoft.com/pl-pl/windows/korzystanie-z-narzędzia-sprawdzania-plików-systemowych-w-programie-windows-365e0031-36b1-6031-f804-8fd86e0ef4ca

dowiesz się być może co powoduje błąd

1 polubienie

Przydatna aplikacja. Dziękuję :slight_smile:

Z niej dowiedziałem się:

chdsk

Dowiedziałeś się że powinieneś się zapoznać z programem memtest.
Albo jego microsoftowym odpowiednikiem czyli mdsched.exe.

Im dłuższy test (więcej przebiegów) tym bardziej wiarygodny.

Test pamięci windowsowym apletem „Diagnostyka pamięci systemu Windows”. Gdzie mogę podejrzeć raport ?

Wedlug apki Whocrashed mam thermal issues, czyli przegrzewanie się pamięci… Chłodzenie rozwiąże problem?

Podczas testu masz napisane czy znaleziono błędy, czy nie.
Jeżeli będą to przy następnym zalogowaniu do systemu wyskoczy ci komunikat że podczas diagnostyki pamięci znaleziono błędy.

Nie pamiętam czy wyniki testu są zapisywane w dzienniku zdarzeń, możesz sam poszukać.

Skany pamięci nie wykazały błędów.

Jakieś inne pomysły Panowie i Panie?

Błędy nadal występują

2 z 3 stanowią o błędzie oprogramowania… natomiast jak to rozwiązać mając aktualna aktualizacje od windowsa… nie wiem

Niebieski ekran **INTERNAL_POWER_ERROR** (czyli jak dowiedzieć się więcej z pliku dump z bluescreen'a) - #14 przez Bradlee - może wskaże więcej od WhoCrashed.

Zajrzyj na te stronę, poczytaj całosć, zastosuj. Moze wskaze jakie pliki powodujące problemy bo co wstawiasz to tylko nazwa błędu z parametrami.
https://www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html

Problem w dalszym ciągu występuje. Dodatkowo po win update bankowo mam blue screena i próbę naprawiania systemu, oraz taki komunikat po fakcie:
update

Jakieś propozycje?

Sprawdź, czy problem występuje w trybie awaryjnym Windowsa.
Wtedy ładowane są tylko podstawowe sterowniki.

Jeżeli objaw jest ten sam to sprawdź koniecznie RAM przy pomocy:

W przeciwieństwie do narzędzia od Windows ten test się relokuje w pamięci, aby przetestować całą dostępną przestrzeń RAM. (będziesz potrzebować do jego uruchomienia pendrive)

Możesz też pobrać:

Uruchom z pendrive i puść test np. Burnin Test (w Configuration zaznacz jakie testy chcesz wykonać i suwaki na max w prawo).
Jak się nie wysypie podczas testu to na 99,9% wina MS.

Pobierz Ventoy:

Przygotuj nim bootowalnego pendrive i wrzuć obraz ISO Sergei i memtesta bezpośrednio na utworzoną partycję na pendraku.

Witam ponownie,

Mieliście racje co do RAMU. Wywaliło ponad 3K błędu, przerwało test…

Pytanie:

  1. Mam dwie kości, która powoduje błąd?
  2. Nie korzystałem z podkładki chłodzącej, a z wbudowanego chłodzenia LEGION Y520, czy to mogło powodować uszkodzenie?
  3. Co teraz zalecacie?

Oto fotki:



Co teraz uczynić ?

  1. Wyciągnij jedną i włącz testa, jeżeli dalej będą errory to oznacza że ram do wywalenia, a ta druga kość którą wyciągnąłeś jest dobra.
  2. Przyczyn może być kilka, a zgadywanie nie ma sensu.
  3. Kupić inne kości RAM.
1 polubienie

Instrukcja obsługi oraz wyjaśnienie co i dlaczego.

1 polubienie

W sumie bez jej przetestowania wciąż jest wariant, że jest zła. Czyli nagle obie do wymiany mogą być.

Panowie, temat wiecznie żywy. Wyciągnąłem tę bardziej awaryjną kość (na niej samej laptop nie wstawał) i kilka dni był spokój po czym boom. Niebieski blue screen za niebieskim.

Czy to możliwe, aby dwie kości były wadliwe?, zawsze myślałem, że RAM jest bezawaryjny…

Poniżej wymontowany RAM, który jest taki sam jak ten wmontowany (kupiłem dwie takie same)

Laptop to LENOVO LEGION Y520

Jaki ram najlepiej dokupić?