Stronghold Crusader II się nie uruchamia

Zakupiłem Stronghold Crusader II i poprawnie zainstalowałem. Po kliknięciu na skrót gra się łączy ze Steam ale nie uruchamia się. Zrobiłem reset i znów się nie uruchamia. Sprawdziłem spójność plików w grze i nie ma komunikatów o błędach.
Mam nowy komputer o konfiguracji Procesor AMD Ryzen 5 5500 3.60 GHz
Zainstalowana pamięć RAM 32,0 GB (dostępne: 31,9 GB)
Typ systemu 64-bitowy system operacyjny Windows 11 H 23, procesor x64
Karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti (mam aktualne sterowniki)
Napisałem ten post na Steam po polsku i po angielsku, na razie bez odpowiedzi.
Gdy klikam na skrót gry pisze ze łączy się z Steam i uruchamianie pliku wykonywalnego i plansza zaraz znika i gra się nie uruchamia. Gry odinstalowałem i zainstalowałem jeszcze raz. Bez zmian.
Co mogę jeszcze sprawdzić by gra miała szansę się uruchamiać?

Zainstalowałeś DirectX 9.0c ?

Visual C Studio

Nie bo mam DirectX 12.0 Chyba wyższy powinien wystarczyć czy jednak niezbędny jest DirecX 9.0?

Mam takie wersje Visual c++ Studio na kompie

image

Czy mam prawidłowe? Czy jeśli gra jest dedykowana do DirectX 9.0 to czy pójdzie na DirectX 12.0?

DirectX 12 nie zastępuję 9.0c - trzeba zainstalować osobno.

Próbowałem zainstalować DirectX 9.0 z tego linku, który mi podałeś, ale gry nadal się nie odpalają a w dxdiag mi ciągle pokazuje ze mam w sytemie directX. 12.0 Naturalnie zrobiłem rest po instalacji directX 9.0
Moze to dlatego ze directX 9.0 było tylko pod system Win32 a ja mam Windowsa 11 który jest Win64?

Spróbuj pobrać z tego linka:

https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=8109

Pobrany plik to archiwum exe jakie rozpakowujemy do osobnego folderu i instalację właściwą robimy po przez znalezienie tam setup.exe i jego uruchomienie.


Jeszcze można sprawdzać tryby zgodności z 10, 7 i XP (95, 98, Me, NT „2000”, Vistę i 8 raczej można pominąć) dla tej gry jak pierwszy raz opalasz ją na 11.

To akurat nie ma znaczenia.

Spróbuj inaczej:

  1. Prawy klik na ikonie gry - wybierz Właściwości
  2. Zakładka zgodność - przycisk Zmień ustawienia wysokiej rozdzielczości DPI
  3. W nowym oknie postaw ptaszka przy : Zastąp zachowanie skalowania… i wybierz Aplikacja
  4. Zatwierdź OK

    2023-12-01_195638

Próbowałem zainstalować z tego linku który mi podałeś, ale to jest praktycznie to samo co poprzednio

https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=8109

System to sprawdził i odmówił instalacja. Gry sia nada nie odpalają.

Dxdiag nadal mi pokazuję ze ma w systemie tylko 12.0

Ten tryb zgodności nie mogłem zrobić tak jak podałeś bo te gry są zakupie w Steam
i mam tylko cześć na dysku a część w chmurze. Próbowałem zmienić tryb zgodności w całym Steam ale to też nic nie dało. Jak widzę cały steam ma domyślnie ustawiony tryb zgodności z 8.0 tak samo jak inne programy które ma na kompie (sprawdziłem to)

Zainstalowałem z podanego linku i nadal nic. Steam mam domyślnie ustawiony na tryb zgodności z Win 8.0 Trybu zgodności gry nie mogę zmienić, ponieważ nie mam dostępu do pliku exe

Masz dostęp. Wejdź do folderu gdzie zainstalowana jest gra. Ewentualnie w Steamie klikasz prawym klawiszem na tytuł gry i wybierasz Zarządzaj->Przeglądaj pliki lokalne.

W jakim celu ustawiasz tryb zgodności z Windows 8 dla Steama? Nie on jest problemem tylko gra.

Tak gwoli wyjaśnienia:

Środowisko uruchomieniowe DirectX dla użytkowników końcowych nie zmienia wersji oprogramowania DirectX, lecz instaluje opcjonalne technologie używane równolegle ze starszego zestawu SDK DirectX, które są używane przez niektóre starsze gry. Ten pakiet nie modyfikuje środowiska wykonawczego DirectX zainstalowanego w systemie operacyjnym Windows.

Dzięki za info Zrobiłem jak napisałeś i gry ze skrótów się nadal nie odpalają ale jak kliknę w obu grach plik exe to wyświetla się komunikat
image

Mam na 100% zainstalowane Micro Visual C++ więc raczej to nie ten problem. Szukałem w opisach co znaczy ten błąd i nie wiem co jeszcze mogę poprawić. Masz jakieś pomysły?

Jeśli włączasz steamową grę bezpośrednio z pliku .exe nie mając włączonego Steama to może wystąpić objaw taki jak na twoim obrazku.

Wyłącz wszystkie tryby zgodności. Ani Steam, ani gra jej nie potrzebują do działania. Możesz spróbować ewentualnie zaznaczyć w zakładce Zgodność „Uruchom ten program jako administrator” (grę uruchom z poziomu Steama, nie pliku .exe).

Wyłącz też skalowanie DPI jeśli używasz takiego.

Doinstaluj na wszelki wypadek 32 bitową wersję (x86) pakietu Visual C++ 2013 oraz 2012. Gra jest aplikacją 32 bitową i wymaga 32 bitowych wersji tych bibliotek (jeśli akurat ta gra z nich korzysta).

Gra ogólnie podczas instalacji/pierwszego uruchomienia powinna sama zainstalować wymagane wersje

Dzięki za info. Mam to wszystko na 100% zainstalowane. Sprawdziłem.

Sprawdziłeś tryb administratora?

Zajrzyj jeszcze do tych artykułów:

Tylko jak ustawią to na Steam lub własnym instalatorze.

Przeczytałem oba artykuły i zrobiłem wszystko co trzeba. Nadal jest tak samo, czyli obie gry się nie odpalają. Używam tylko Defedera
i nie zgłasza w grach żadnych wirusów czy innych problemów

Nie wiem, czy jest to ustawione. Jak to można sprawdzić?