Strzałki na ikonach

Jakim programem usunąć strzałki z ikon pulpitu? (nie dotyczy usunięcia z rejestru pliku lnkfile,bo w tym przypadku traci się ppm utratę tego co tam jest ani za pomocą AVG PC Tune Up) Gdzieś miałem program lecz pamięć ulotna i wiek nie ten.

Podmieniamy domyślną na przezroczystą :wink:

1 polubienie

I tylko tak!

Ponieważ jest także opcja “usunięcia” strzałek na ikonach skrótów.
Należy się jednak liczyć z tym, że niektóre skróty (na przykład w menu podręcznym na lewym pasku) przestaną działać. Mówię z doświadczenia. Jestem freakiem w tym temacie i raz tak się urządziłem. Po usunięciu ikon nie działały mi skróty PULPIT, POBRANE, oraz inne, które miałem w katalogu links

To metoda tylko dla XP.

Rozwiń. Ja uwaliłem się tak na Windows 7.

Masz rację. Nie powinno usuwać się plików, ani wartości. Strzałki są w piffile i lnkfile w wartościach IsShortcut. Kolejno zaznacz wartości i z PPM wybierz - zmień nazwę. Dopisz old - IsShortcutOld - potem ponownie uruchom komputer. Strzałek nie powinno być i nic się nie traci. Zawsze można wrócić do nich usuwając z nazwy Old. Nie uszkadza się odwołań, ani rejestru.

Nie są od Visty, tak uszkodzisz menu Win + X z Windows 8/10. I znikną też ulubione z eksploratora.

image image

Dziękuje za wszystkie podpowiedzi i przetestuję ten dopisek ,old" Dzięki

To że tylko tam się usuwało wpisy z Lnkfile, piffile i znikała ikona i nikt się chyba nie skarżył ze nie działa.
Jak sprawdziłem u siebie to został np. tylko nagłówek z ulubionych (links). Dopisywałem old do nazwy.

pewnie się wywali po ponownym uruchomieniu powłoki użytkownika (eksploratora).


https://www.tenforums.com/attachments/tutorials/131283d1492815913-shortcut-arrow-icon-change-remove-restore-windows-10-a-transparent_outline_shortcut_overlay.reg - stalamy z rejestrem, wylogowujemy się, logujemy i ikony skrótu (skrót) znikną.