Studia bez matury,są takie?

(=GameR=) #1

Witam,

mam pytanie czy we Wrocławiu są studia bez matury lub z maturą zdaną minimalnie? chodzi by łatwo się dostać.

Lub w płatnych może tam łatwiej?

(Maciejboss) #2

studium napewno są jakies kolega jeździ na masazyste

(antiferno) #3

bezplatne szkoly policealne : cosinus.pl

(=GameR=) #4

no ale po tych szkołach będzie wyższe?

No i chodzi mi o jakiś kierunek we Wrocławiu ;]

(fiesta) #5

Nie będzie wyższe po żadnym studium, będzie średnie zawodowe.

(=GameR=) #6

czyli bez amtury na studia ciężko lub ze zdaną ale słabo?

Dodane 07.02.2009 (So) 15:54

Chodzi mi o oto gdzie najłatwiej dostać sie we Wrocławiu na studia lub gdzie jest najmniej kandydatów ;] orientuje się ktoś?

(Lukaszm Zdw) #7

kolego przejzyj oferty prywatnych uczelni

(fiesta) #8

Jeżeli masz zamiar iść na studia dla zasady sztuka dla sztuki, lepiej żebyś swoją edukację zakonczył na poziomie średnim.

(sosen86) #9

aby iść na studia musisz mieć maturę ZDANĄ. Jak masz zdaną możesz szukać uczelni

(system) #10

Jaki sens ma iść na studia bez zdanej matury, żeby nic się nie uczyć? O wiele łatwiej dostać się na studia płatne :slight_smile: . Tak w ogóle, ile trzeba mieć teraz tych punktów żeby zdać maturę? 40 na 100? :?:

(sosen86) #11

nawet mniej bo 30%. Tylko zdać a zdać to jest różnica. bo 30% wiele nie dają

(=GameR=) #12

Czyli na prywatną uczelnię mówisz że się łatwo dostać? Ok dzięki Wam za pomoc

A i ostatnie pytanie: kiedy się zapisywać na studia po maturze tak ok. czerwca czy wcześniej?

(Maciejboss) #13

ale jak masz masz jakieś studium to masz zawsze zawód a na same średnie wiec robotę znaleźć można

(=GameR=) #14

No ale ja mam już zawód zrobiony w ZSZ teraz po technikum będę i chciałbym mieć wyzsze :slight_smile:

Kiedy się zapisuje na studia? orientuje sie ktoś?

Czym się różnią studia stacjonarne od niestacjonarnych ?

(antiferno) #15

hehe skonczyc byle jaka uczelnie zeby sobie dopisac ‘wyzsze’ to troche smieszne :stuck_out_tongue:

(=GameR=) #16

Nie widzę w tym nic śmiesznego a na studia na prawdę muszę iść ;]

i czym się różnią te stacjonarne on niestacjonarnych. To prawda że na studia prywatne dostać się to pestka?

(el polaco) #17

stacjonarne to normalnie chodzisz od poniedziałku do piątku a niestacjonarne to masz co dwa tygodnie całe weekendy od rana do wieczora i niestacjonarne trzeba płacić.

(=GameR=) #18

Aha dzięki wielkie za pomoc,

Na studia prywatne (płatne) łatwo się dostać?

(niezDarek) #19

żeby iść na studia musisz mieć zdana maturę, przynajmniej na te 30% każdy przedmiot kumpel poszedł do prywatnej dwa lata wszystkich przepuszczali a na trzeci rok odpadła połowa, uczelnia się nachapała i tyle a żeby nie wypuścić tłumoków przepuścili na trzeci rok tych bardziej zdolnych

(Prymas666) #20

To zależy.

Po pierwsze musisz mieć zdaną maturę. Obojętnie czy studia płatne czy nie.

Po drugie zależy od uczelni ( państwowa czy prywatna ) i jej prestiżu ( i kierunku ).

Na niektóre kierunki masz normalną rekrutacje jak na zwykłe dzienne studia - ilość punktów z matury.

Na inne przyjmują każdego kto ma tylko zdaną maturę i zapłaci.