Studia bez matury,są takie?

Witam,

mam pytanie czy we Wrocławiu są studia bez matury lub z maturą zdaną minimalnie? chodzi by łatwo się dostać.

Lub w płatnych może tam łatwiej?

studium napewno są jakies kolega jeździ na masazyste

bezplatne szkoly policealne : cosinus.pl

no ale po tych szkołach będzie wyższe?

No i chodzi mi o jakiś kierunek we Wrocławiu ;]

Nie będzie wyższe po żadnym studium, będzie średnie zawodowe.

czyli bez amtury na studia ciężko lub ze zdaną ale słabo?

Dodane 07.02.2009 (So) 15:54

Chodzi mi o oto gdzie najłatwiej dostać sie we Wrocławiu na studia lub gdzie jest najmniej kandydatów ;] orientuje się ktoś?

kolego przejzyj oferty prywatnych uczelni

Jeżeli masz zamiar iść na studia dla zasady sztuka dla sztuki, lepiej żebyś swoją edukację zakonczył na poziomie średnim.

aby iść na studia musisz mieć maturę ZDANĄ. Jak masz zdaną możesz szukać uczelni

Jaki sens ma iść na studia bez zdanej matury, żeby nic się nie uczyć? O wiele łatwiej dostać się na studia płatne :slight_smile: . Tak w ogóle, ile trzeba mieć teraz tych punktów żeby zdać maturę? 40 na 100? :?:

nawet mniej bo 30%. Tylko zdać a zdać to jest różnica. bo 30% wiele nie dają

Czyli na prywatną uczelnię mówisz że się łatwo dostać? Ok dzięki Wam za pomoc

A i ostatnie pytanie: kiedy się zapisywać na studia po maturze tak ok. czerwca czy wcześniej?

ale jak masz masz jakieś studium to masz zawsze zawód a na same średnie wiec robotę znaleźć można

No ale ja mam już zawód zrobiony w ZSZ teraz po technikum będę i chciałbym mieć wyzsze :slight_smile:

Kiedy się zapisuje na studia? orientuje sie ktoś?

Czym się różnią studia stacjonarne od niestacjonarnych ?

hehe skonczyc byle jaka uczelnie zeby sobie dopisac ‘wyzsze’ to troche smieszne :stuck_out_tongue:

Nie widzę w tym nic śmiesznego a na studia na prawdę muszę iść ;]

i czym się różnią te stacjonarne on niestacjonarnych. To prawda że na studia prywatne dostać się to pestka?

stacjonarne to normalnie chodzisz od poniedziałku do piątku a niestacjonarne to masz co dwa tygodnie całe weekendy od rana do wieczora i niestacjonarne trzeba płacić.

Aha dzięki wielkie za pomoc,

Na studia prywatne (płatne) łatwo się dostać?

żeby iść na studia musisz mieć zdana maturę, przynajmniej na te 30% każdy przedmiot kumpel poszedł do prywatnej dwa lata wszystkich przepuszczali a na trzeci rok odpadła połowa, uczelnia się nachapała i tyle a żeby nie wypuścić tłumoków przepuścili na trzeci rok tych bardziej zdolnych

To zależy.

Po pierwsze musisz mieć zdaną maturę. Obojętnie czy studia płatne czy nie.

Po drugie zależy od uczelni ( państwowa czy prywatna ) i jej prestiżu ( i kierunku ).

Na niektóre kierunki masz normalną rekrutacje jak na zwykłe dzienne studia - ilość punktów z matury.

Na inne przyjmują każdego kto ma tylko zdaną maturę i zapłaci.