Studia bez matury,są takie?

Jak to powiedzenie funkcjonowało w PRLu (Nie matura lecz chęć szczera zrobią z Ciebie oficera), to jeszcze o ani jednym z członków Farben Lehre nawet ptaszki nie ćwierkały.

http://passent.blog.polityka.pl/?p=57

Ludzie co Wy piszecie z tymi studiami, przecież jeżeli ktoś zda maturę i dostanie się na jakiś kierunek to już tylko od niego zależy czy go skończy czy wyleci. Sam studiowałem stacjonarnie i nie miałem problemów z zaliczaniem egzaminów i kolokwiów mimo wielu poprawek zawsze się w końcu udało. Im nie zależy na studiach żeby kogoś wyrzucać. Ze swojego doświadczenia jako absolwent powiem Wam że na studia warto iść nie tylko ze względu na dyplom, ale dla najlepszego okresu w życiu. Większość ludzi bardzo miło wspomina studia. Ja z moich znajomych z Akademii Morskiej w Szczecinie nie spotkałem się ze złą opinią na temat studiowania. Tak swoją drogą wybierz kierunek studiów który da Ci pracę. Na mojej uczelni na pewno taki znajdziesz, a jak nie to jeszcze masz inne uczelnie techniczne.

jest jakas ustawa zabraniajaca studiowac bez matury? jak ktos ma prywatna szkole to go zamkna za przyjecie kogos bez matury?

nie ma czegoś takiego jak studia bez mtury

Dodane 11.04.2009 (So) 7:24

bez matury może być szkoła policealna ale i to nie każda

To głupota że ludzie co są magisterkami będą mieli zawsze frykasy i dobrą pensję, moja kuzynka była w Anglii na truskawkach i zrobiła większą kasę niż nie-jeden studencik. Tych znajomych to nasz jakiś niedoświadczonych. Tak ktoś wyżej napisał, jest przesyt i magisterki też lądują na ,zmywakach’’.

PRAWDA

Po prostu jednym z dokumentów wymaganych i składanych na studia jest świadectwo dojrzałości, podczas gdy do szkół policealnych, studium potrzeba jedynie świadectwo ukończenia szkoły średniej. Na szczęście brak matury nie przesądza, że nie znajdziesz pracy. Na przykład w PSSiJO na Ogrodowej w Warszawie nie dość, że nauczyć się można języków obcych, to i sama szkoła zapewnia najpierw praktyki w firmach, a potem również pomaga znaleźć pracę.

hej, osobom z lublina polecam studium w Profesji. ja skończyłam roczne studium florystyki. Szkoła tania, materiałów do robienia kompozycji było dużo :smiley: . teraz nie mam problemów z praca. pracodawcy chętnie biorą po studium (opłaca im się, taniej). Ojjj miło wspominam ten okres :slight_smile: :slight_smile:

http://cosinus.pl

Witam,

bez matury na pewno na żadne studia nie można się dostać, ale myślę, że w jakiś szkołach wyższych istnieją takie możliwości.

Pozdrawiam

Podsumowując.

Co jak co, ale żeby w tych czasach matury nie zdać?.. i bez matury ubiegać się na studia? Ludzie, czy wy nie macie za grosz samokrytyki? =D>

Nie każdy musi iśc na studia