Super komputer do 2500 lub 3000 tys zł

Witam. Chciałem sobie złożyć komputer do 2500 lub 3000 tys ale nie wiem jaki. Prosił bym o propozycje. Komputer ma być bardzo dobry jak na tą sumę. Jednak nie chcę kupować (jak na razie) dysku, czytnika kart, napędu bo na razie mam. Prosił bym o dwie oferty (propozycje) jedna do 2500zł a druga do 3000. Z góry dzięki.

człowieku wiesz co to jest opcja szukaj… :expressionless:

jest miliard takich tematów…

ile jeszcze będzie takich tematów:

-do 1000zł

-do 2500zł

-do 5000zł

-do 100000000zł ?? :expressionless:

viewtopic.php?f=19&t=248768 <- tutaj jest za 3300 zestaw

viewtopic.php?f=19&t=243605 <- tutaj jest za 2100 zestaw.

Są kompletne a więc po odjęciu napędu i dysku ten pierwszy też mieści się w twoim budżecie.

btw. Za takie tematy powinny być bany…

no dokładnie… co 3 temat dotyczy złożenia komputera… ile można ![-o<

wakacje=wypłata od rodziców za ukończenie klasy/szkoły :wink:

U mnie skończy się to tylko domową awanturą za tragicznie złe oceny (średnia od 4,6 do 4,75, ale to przecież za mało :evil: )

I byłbym zapomniał - dodatkowe zmieszanie z błotem za nie dostanie się do klasy humanistycznej w jednym z najlepszych liceów w mieście (sprawdzałem na stronie internetowej liczbę kandydatów - pewnie ch… sie dostanę :frowning: )

idź ty nieuku :stuck_out_tongue: :smiley:

Czyli rozumiem że kończysz gimnazjum?? Ja jestem w 2 gim i mam 4,0 :wink:

Procesor:

Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/

569 zł

Płyta główna:

Asus P5K PRO /intel P35/

320 zł

Pamięć RAM:

A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition

240 zł

Karta graficzna:

TwinTech GeForce 9800GTX 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI

799 zł

Obudowa:

Cooler Master Dominator Window /bez zasilacza/

320 zł

Zasilacz:

Corsair 450W [CMPSU-450VXEU]

199 zł

Suma : 2447 zł

Procesor:

Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/

569 zł

Płyta główna:

Gigabyte EP35-DS3R /intel P35/

280 zł

Pamięć RAM:

A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition

240 zł

Karta graficzna:

Gainward GeForce 9800GX2 1024MB DDRIII /512bit/ HDMI 2xDVI

1469 zł

Obudowa:

Antec Gamer Three Hundred

199 zł

Zasilacz:

Corsair 550W [CMPSU-550VXE]

249 zł

Suma : 3006 zł

Foxconn P35A-S

Zasilacz: Nowe Enermaxy PRO82+/MODU82+ 525W.

Dysk: Samsung SpinPoint F1 320GB i w RAID można :slight_smile:

Po co? Do gier starczy 2GB. Poza tym system 32bitowy nie widzi 4GB, 64bitowy tylko widzi a to się wiąże z dodatkowymi kosztami i z 32bity jest mniej problemów.

Jaki masz? Chcesz żeby stary dysk spowolnił działanie?

Dobry żart, poczytaj trochę o płytach, a najlepiej sam potestuj i dopiero mów,co jest lepsze,dobrze? :slight_smile:

Fakt, są lepsze, ale zarazem duuużo droższe i w budżecie bym się z nimi nie zmieścił :wink:

Nie chciał dysku, a mi tego mówić nie musisz :slight_smile:

Wy dalej żyjecie tymi bredniami,jaka to Vista jest zła? Omfg! Zresztą,ram jest teraz tani jak barszcz,a niedługo zacznie drożeć,więc dlaczego nie?

Oty kosz

i zarabiaj na frajerach :wink:

tja… ciekawe gdzie wykorzystasz te 4GB… #-o

Rubcil , co masz do Foxconna?! Ten asus to szit, awaryjny i w ogóle. A co do modułów 2x2GB, też po cholerę więcej niż 2x1GB, moduły 2x2GB gorzej się kręcą.

Co to w ogóle za brednie? Mieliście tego Asusa, że tak twierdzicie? Skończcie głosić herezje, jeśli nie macie o czymś zielonego pojęcia, to jedna z lepszych płyt na P35 -.-

A do Foxconn’a nic nie mam, jeśli chcesz wiedzieć,to byłem jedną z pierwszych osób na tym forum,które zaczęły go polecać,jeśli nie pierwszą, ale Asus P5K Pro, jest zwyczajnie znacznie lepszy, ma 8 fazową sekcję zasilania,świetne OC, łatwy bios i bredniami jest,że często się psuje, może wyjdźcie poza to forum, zacznijcie sami składać komputery,a będziecie wiedzieli o sprzęcie komputerowym znacznie więcej.

Aha, 2x2gb dobrych ramów pójdzie na to 1100 CL5 bez problemu, a na cholerę komu więcej? Już mówiłem, 4gb warto kupić nawet po to,żeby leżało sobie w tym slocie, jeśli są na nie pieniądze,to warto,bo teraz ram jest cholernie tani, a po tym jak DDR3 stanie się standardem,to znacznie podrożeje, a wątpię,że wszyscy zamierzają wymienić za rok całą platformę,a ramu już dokupić będą chcieli.

W dniu 08.06.2008 , o godzinie 23:03 został dopisany post przez Rubcil

Słyszałem i co z tego,skoro to większy gniot,niż Vista? Oczywiście, imho, ale pokaż mi osobę spoza tego forum (Bo tutaj ludzi znających się na komputerach niestety chyba brak,sądząc po poziomie “porad” w tym dziale), która Ci poleci XP 64bit :wink:

Miałem tego Asusa przez dwa tygodnie na testy więc wiem co to za badziewie, konflikt z pamięciami OCZ i A-Data [nawet na forum pclab można o tym poczytać], o/c procka E8200 to max 3.4 GHz co na foxie P35A-S zrobił 4.4 GHz, wspaniała 8 fazowa sekcja zasilania potwornie się grzała że aż padła po 2 tygodniach użytkowania, po prostu spaniała płyta, idealna do odwiedzania serwisu.

Często osoby co mają tego Asusa odwiedzają serwis mojego kolegi, bo oczywiście te Asusy są nieawaryjne :?

Jedna z lepszych, bo sam ją posiadasz ??

Taaaaak, a na PCLab poleca ją każdy z lepszych “składaczy”, w tym i ja. Tylko po to,żeby wcisnąć ludziom /cenzura/? Nie kpij sobie. Z A-Datami nie ma żadnych problemów, a pamięci OCZ to /cenzura/,więc nie widzę żadnego problemu. Ten “serwis mojego kolegi” zalatuje mi zwykłym kitem,by jakkolwiek uargumentować wypowiedź.

Niestety,ja mam sprzęt na AMD :wink: Ale złożyłem kilka komputerów na tej płycie i miałem okazję je potestować i stąd wiem,że to świetna płyta,zresztą,poszukaj sobie testów i przestań mówić takie brednie, może Ci się pomyliło z jakimś P5B, czy innym szajsem od Asus’a, ale P5K Pro to świetna płyta.

Humanistycznej??? Boże przebacz mu bo nie wie co czyni…

.