Super Komputer

Witam,jestem ciekawy co sądzicie o takim wymarzonym zestawie komputerowym jaki sporządziłem

Czekam na wasze opinie,wszystkie części są z sklepu Komputronik,teraz by się tylko przydało wygrać w Toto Lotka :smiley: :smiley: :smiley:

Płyta Główna: EVGA nForce 790i Ultra Mainboard Premium [132-CK-NF79-A1] BOX (1067 zł)

Procesor: Intel Core2 Quad Extreme QX9650 3,00 GHz (S775) BOX (3267 zł)

Pamięć Ram: OCZ DDR3 4x 1GB 2000MHz CL9 Platinium EB (1778 zł)

Karta Graficzna: GeForce 9800 GX2 EVGA 1GB 2xDVI & HDMI (PCI-E) SSC (1899 zł)

Karta Dźwiękowa: Creative Sound Blaster X-Fi Elite PRO (849 zł)

Dysk Twardy: Samsung SpinPoint F1 1 TB (SATA II, 32MB cache, NCQ) (665 zł)

Napęd Optyczny: LG Combo (DVD+/-RW + Blu-ray + HD-DVD) GGW-H20L BOX black (898 zł)

Chłodzenie CPU: Zalman CNPS 9700 NT (204 zł)

Chłodzenie Obudowy: Zalman wentylator ZM-F2RL 92 mm Red (32 zł)

Chłodzenie HDD: Zalman radiator HDD ZM-2HC2 (81 zł)

Zasilacz ATX: Zasilacz OCZ GameXStream 1010W SLI (749 zł)

Obudowa: Obudowa RAIDMAX NINJA 918 WB (258 zł)

Monitor: 24" LG Flatron L246WH-BN (1679 zł)

Głośniki: Creative GigaWorks 7.1 S750 THX retail (1299 zł)

Klawiatura: Modecom klawiatura MC-9001 Phone keyboard (80 zł) (przykładowa klawiatura)

Mysz: Logitech LX3 Optical Mouse (79 zł) (przykładowa mysz)

Kamerka: Creative Live! Cam Optia AF (249 zł)

Słuchawki: Słuchawki Creative AURVANA X-Fi (590 zł)

Mikrofon: Mikrofon Logitech USB Desktop Microphone (89 zł)

Urządzenie Wielofunkcyjne: Canon LaserBase MF8180C (3547 zł)

Tablet: Tablet Wacom LCD Cintiq 21UX (11346 zł)

Niszczarka Dokumetów i Nośników: Fellowes Niszczarka PS480 (6122 zł)

Laminarka: Fellowes Laminator Cosmic A3 EU 230V/2 (321zł)

System Operacyjny: Microsoft Windows XP Professional PL SP3 32-Bit BOX (1465 zł) (Jeśli by wyszła wersja z SP3)

Aplikacje Biurowe: Microsoft Office 2007 PL - dla użytkowników domowych BOX (199zł)

Pakiet Zabezpieczający: mks_vir 2k7 DOM licencja na 1-3 stanowiska 14 m-cy (120,78 zł)

Razem: 38932,78 zł

A po jaką cholerę taki temat? Pomarzyć każdy może, ale od tego jest głowa, a nie forum. A co do zestawu, to za 38 tyś można kupić o wiele lepszy komputer.

a co ci sie w nim nie podoba??

starałem sie wybierać najlepsze cześci,pozatym jak ci sie ten temat nie podoba to nie czytaj i nie odpowiadaj dałem tylko 4 GB pamieci ram bo XP wiecej juz chyba nie obsłuzy pozatym z tego modelu nie bylo kosci 2 Gb pojedynczych a te sa najnowsze

ja bym zrobił tri-sli albo cztery karty

też dobry pomysł ale ta karta jest tak wydajna ze pojedyncza raczej wystarczy,chyba wezne pozyczke 40 zł i kupie sobie tego kompa,drogo ale jakos to spłace,zarabiam miesiecznie 3500zł netto wiec bedzie dobrze

Najdroższe nie znaczy najlepsze :slight_smile:

wiem,ale starałem sie wybierać jak najwydajniesze komponenty obecnie dostepne w komputroniku a tak z ciekawosci ile max moze obslyzyc pamieci ram windows xp prof??

viewtopic.php?t=207297

wiem,ale starałem sie wybierać jak najwydajniesze komponenty obecnie dostepne w komputroniku

i słabo wybrałeś, słabiutko: obudowa, karty, graf., karta muzyczna, wentyl, cooler, niszczarka do dokumentów po co?, program anytvirusowy, monitor te rzeczy są raczej kiepskim wyborem. Temat do kosza.

niszczarka…hmm musiał bym na głowę upaść żeby wydać tyle kasy na coś takiego.Niszczarkę to ja mam w rękach :smiley:

Dorzuć jakiegoś UPS-a lub agregat.

Do tego jeszcze rzutnik multimedialny.

myslałem nadtym ale mysle ze jak dla mnie zasilacz UPS bedzie zbedny

Moim zdaniem dorzuć jeszcze to:

http://www.ceneo.pl/829010

i bedzie akurat… znajomych zaprosisz i bedziecie sobie w Crysisa pykali na max detalach :slight_smile:

to juz jest jak dla mnie zadrogie noi do kompa niepotrzebne,pozatym to telewizor a nie monitor i niema jeszcze karty ktura obsluzy jego rozdzielczosc max

Jak narazie rozwazam wziecie pozyczki 40 ty zł i kupno tego zestawu

Ajajaj … to dozbieraj kase na tą karte i poszalej…:smiley:

dla tych części to trzeba było dac oprogramowanie z Visty może by wtedy chodziła normalnie

ide po pozyczke do banku na 40 tys.zł na 7 lat i biore ten cały zestaw za pona 38 tys zł:D

Mi osobiście to wielu rzeczy brakuje w tym zestawie, np. podgrzewacza do kubka, tostera i wieżyczki laserowej do zabijania owadów ;p

Scorpion18 , dla mnie ten zestaw nie jest dobry… Słaba karta graf. obudowa… Chcesz to kupuj taki złom tylko później nie miej do nas pretensji. Lepiej posłuchaj osób którzy mają w tym doświadczenie…

Niszczarka, śmiech na sali, za tyle kasy niszczerki bym nie kupił, jak chcesz to kup jakąś do 500 zł.

Ten zestaw to zwyczajne badziew, przecież można wziąć 3-4 karty grafiki i 2 quady na intel skulltrailu :smiley: 16GB pamięci DDR3 najszybszej dostępnej na rynku oraz chłodzenie np. kaskadą za 3 tysiaki. Do tego 1200W zasiłka :smiley: Jeszcze dla picu - o/c i już mój zestaw zjada na śniadanie ten tutaj…