Światłowód - wybór operatora w danej lokalizacji

niedawno też brałem światłowód z tego programu operacyjnego polska cyfrowa wiesz może kto u cb położył kable światłowodowe u mnie była to Nexera i na ich światłowodzie kilku dostawców oferowało swoje usługi UPC Tmobile Plus Orange i chyba ktoś jeszcze nie pamiętam dokładnie

jak nie wiesz kto u cb kładzie ten światłowód to sprawdź tu a potem wbij na strone firmy to może będzie tam info jakich operatorów masz w okolicy na tym światłowodzie
iMapCloud Application (gugik.gov.pl)

ja wziąłem światłowód z telewizją IPTV z UPC 600/100 w umowie a mam nawet z nadwyżką pobieranie ok 620 Mb

Inea, a projekt budowy światłowodu firma Fibee, na którym podpisała się Pani XYZ z firmy TELEKOM DATA sp. z.o.o.

Geodeta nie wiem skąd, ale pan, który machał mi projektem budowy, który zeskanowałam w listopadzie 2020 jak przyniosła Sołtyska przyjechał samochodem o tablicach LC czyli okolice Chełma lub z Chełma. Wpisz sobie Cheł i Kalinowka z kodem pocztowym 21-040 to zobaczysz jak to daleko Inea z tego co wiem ma oddział w Lublinie, a reszta nie wiem. T-Mobile mówi na infolinii, ze lubelskie robi Inea, a ta firma co ty piszesz zachód Polski ogarnia, ale w mniejszej ilości bofirma Fibee w styczniu zrezygnowała z współpracy z Inea, ale projekty muszą zrealizować do jakiegoś terminu bo UE kary liczy za nie zrealizowane projekty.

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę operatorów nazwę województwa i nazwę gminy, tu Głusk i

https://www.operatorzy.net.pl/internet/Głusk/1027350

P.S. Jesli chodzi o duzych operatorów to musisz wejść na ich strony i tam sprawdzić czy oferuja jakies usługi w twojej miejscowości. I tak na przykład Multimedia oferuje wyłacznie internet mobilny

Porównaj ich ofertę zarówno prędkości jak i ceny światłowodu z T-Mobile czy Orange i powiedz czy byś w porównaniu. T-M czy Orange chciał od takiego lokalnego odbiorcy patrząc i porównując ceny??

P.S. Widziałem tą stronę sto razy. życiu, a oferta tych firm według mnie żenująca. Np taki Marsoft ze świdnika maks 100Mb/s download daje, ceny nie podają, ale jak T-M daje 600/100 za 69 zł no to chyba bez sensu brać setkę od lokalnego.

Jeszcze raz napiszę. Musisz wejśc na ich strony i na nich sprawdzić co oferuja w twojej miejscowości. Zajrzałem na Multimedia (sam mam i nie narzekam) ale u ciebie daja tylko internet mobilny w pakietach. Nie patrz co w ogóle firma oferuje ale co oferuje w twojej miejscowości.

No dopiero mają mi do środy założyć światłowód więc trudno, żeby dzisiaj jak jeszcze go nie mam widzieli, ze go mam. Mi chodziło bardziej o opinie np ze biorę T-M z ich routerem jak to działa, czy te routery są w porządku, czy się zawieszają i takie podobne różne opinie. Ja rozumiem, ze w Warszawie może to wszystko chodzić prawie idealnie, a tu się będzie coś polo bo inny koniec polski i w ogóle, ale jak u jakiegoś operatora coś działa i się raz na „5 lat” zepsuje to znaczy, ze jest godny zaufania i ma dobrą jakość usług. To tak jak gdzieś przeczytałem, ze światłowód T-M działa szybciej niby niż Orange bo przez inną „drogę” biegnie cala infrastruktura operatora. Tak samo opinie chciałem czy warto brać 600Mb/s jak się nigdy takiego internetu nie miało. W T-M 300 59 zł, 600 69 zł więc uważam, ze dla 10 zł mniej bez sensu i nie zaszaleć i nie mieć nawet 2 lata, żeby zobaczyć jak to „szaleje”. Natomiast u innych operatorów średnio 2 dychy różnicy miedzy 300, a 600.

Kilka minut to dla ciebie za długo na taki plik?

6GB przy wysyłaniu maks 30-35Mb/s wyślesz w kilka minut?? To ciekawe…

W tej lokalizacji mieszkam, nie Głusk, Głusk to tylko gmina moja :slight_smile:

https://www.operatorzy.net.pl/internet/Kalinówka/381031

Może mam takie wrażenie i momentami jest nadwyżka, której mi widżet na pulpicie nie pokazuje. Ściągam mniejsze pliki niż 6GB (zazwyczaj do 4GB), a jak chcę je przenieść na inne urządzenie, wolę użyć karty pamięci lub pendrive’a, bo jest szybciej.

Ja po prostu myślałem i azylem, żeby raz w życiu chociaż mieć internet, ze nie będę musiał myśleć o tym, ze wolno i czy chce wysłać czy pobrać to będę czekał. Z wysyłaniem do tej pory jest tak, ze przy wolnym wysyłaniu nie myślę o nagrywaniu długich filmików na YT i w ogóle o zabawie w to jakiejkolwiek. Mając światłowód myślałem, żeby coś spróbować nie głupiego tylko fajnego ponagrywał, umieścić, zobaczyć czy ktokolwiek zwróci na to uwagę czy to z komputerami czy z muzyką i nie chciał bym pół dnia czy cały dzień czekać, żeby wysłać jeden filmik. Dlatego szukam opcji z jak najwyższym wysyłaniem, ale nie musi być symetryczny. Świdman lokalny za 69 daje 550 na 50 czy 60 to jak T-M daje 600 na 100 w tej samej cenie to wydaje mi się, ze bez sensu pchać się w lokalnego dostawce.

Nie będę za ciebie szukał co ktoś ci oferuje. Na razie nic.
Ale jesli będziesz miał wybór to musisz przeczytać regulaminy świadczenia usług. To tam znajdziesz dokładna informację co ci firma gwarantuje. Musisz zwrócić uwagę na to by róznica między średnią standardowa, gwarantowaną, przepustowością nie rózniła się zbytnio od tej maksymalnej.
Firma oferuje np. przepustowość 300 Mb/s ale w regulaminie jest stwierdzenie ze jest to prędkość do 300 a nie 300 a to róznica.

Nie znam firmy, która w cenie do 100 zł miesięcznie prywatnie ma gwarantowaną prędkość internetu jakiegokolwiek, a nie „do”.

Napisz co przez to rozumiesz.

Wskaż mi firme, która oferuje światłowód z gwarantowaną prędkością i abonamentem do 100 zł.

U lokalnego operatora jest drożej, ale masz większe prawdopodobieństwo, że sieć jest stabilna i nie będzie często przeciążona. W 60-tysięcznym mieście Łomża jest kilku lokalnych operatorów i każdy ma drożej, ale oceny jakości są lepsze. Mam internet u tego najlepszego i płacę 40 złotych miesięcznie. Od czerwca będzie nowa umowa i podwyżka do 100Mb/s na pobieranie i chyba do 40/45 na wysyłanie, a abonament w tej samej cenie przy umowie na dwa lata, a na rok o dychę więcej. Na początku powszechności nauki i pracy zdalnej praktycznie nie odczuliśmy spowolnienia, a speed test pokazywał średnio 10Mb/s mniej pobierania niż zazwyczaj i ping podwyższony do 7/12 z 2/3. Ja i siostra mamy lekcje na Teams, tata robi przelewy i czasem coś drukuje przez Wi-Fi, a mama słucha piosenek i ogląda filmy, wszystko na raz i ciągnie bez przerw. Poza tym większość sąsiadów w klatce ma internet od tego operatora, więc podejrzewam, że dużo osób mieszkających w pobliżu też, tym bardziej, że lokal operatora jest około kilometr dalej od bloku w którym mieszkam

Dlatego pytam, a tak naprawdę sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.

Ale w żadnej z tych firm te róznice nie sa identyczne. Regulaminy czytaj.
Sorry. Multimedia sie różni poniewaz tam jest opcja np. 300Mb/s + co oznacza ze wartość deklarowana równa sie wartości dostarczonej. No ale tam jest drozej.

https://istsc.pl/internet/ oferty na większą prędkość są dużo bardziej opłacalne i atrakcje. Do 100 złotych znacznie powyżej twoich oczekiwań. Sprawdź, czy na pewno nie masz czegoś lepszego w twojej miejscowości. Może jest jakiś operator, który nie reklamował się hucznie i nic o nim nie wiesz.

Jak takiego znalesc skoro większość znajomych wybiera tych co się hucznie reklamują?