Światłowód - wybór operatora w danej lokalizacji

Ja bym powiedział, że jest odwrotnie, mali operatorzy często utrzymują niewielki zapas na łączach do internetu/ix i o przeciążenie łatwiej.
Wystarczy, że pojawi się większy update do fortnite i łącza czerwienieją :wink:
Większy działając w większej skali może sobie pozwolić na większy zapas i taki „event” nie położy go tak łatwo.

To w moim przypadku jest przeciwnie

Chodzić, jeździć po miejscowości lub dogłębnie dłubać w mapach Google i pytać na regionalnym portalu informacyjnym z czatem dla użytkowników o ile taki jest. Dla Łomży jest 4lomza

Mam od miesiąca 600/100Mb.
Stabilność póki co bez zastrzeżeń.

Wcześniej była Vectra - do pewnego momentu byłem zadowolony a potem zaczęły się przerwy w dostawach usługi - co ciekawe tylko net siadał, TV działała zawsze.
Dodzwonić się do biura obsługi nie można bo mają tam jakiegoś śmiesznego bota który nijak nie rozumie co się do niego mówi.
Na linii sprzedażowej za to odbierają konsultanci, gdy się prosi o połączenie z konsultantem działu technicznego łączą, ale z niedorozwiniętym botem…
Tydzień temu zdawałem sprzęt, kazałem sobie sprawdzić czy to napewno już wszystko, czy może jeszcze jakieś faktury do uregulowania bo różnie bywa, sprawdzono i powiedziano mi że to koniec, wszystko mam na zero.
Dziś przyszła faktura…
W poniedziałek jadę do salonu zrobić zadymę.

Takim desperatem i znudzonym do reszty człowiekiem nie jestem :stuck_out_tongue:

Poczekaj, aż dużo ludzi podepną i zobaczymy.

Tylko po co mam iść do Orange skoro w T-M mam komórki i rabaty i jeszcze 6 miesięcy za free dostanę na światłowód?? Nie opłaca mi się to wcale przy tej promocji T-M, a do tego w T-M już wiem, ze mogę podpiąć swojego Synology :slight_smile: W Orange pewnie dają jakieś BOX-y swoje bez Trybu Mostku bo to normalką w Orange była nawet za czasów Neostrady.

Jedyna zaleta w Orange to publiczny IP chociażby zmienny, ale bez tego przeżyje :slight_smile:

Pytałeś to odpowiadam a skoro wiesz lepiej to po co ten wątek i pytania?

Znowu wrzuty. Oszaleć można na tym forum. Ciagle komuś coś nie pasuje tutaj. Dyskutuje chłopie.

To dyskutuj, zamiast wrzucać.
Pytałeś o Orange to ci odpowiedziałem a ty plujesz się ze na co ci Orange skoro masz innego opa.

Zacytuję Twoją wypowiedź:
"Chcesz się wyżyć, to wyjdź na dwór, ciepło jest, i po kop w lampę oświetlającą drogę, uczysz sobie.

To ty masz wąty jakieś. Ja tylko napisałem, ze mając usługi u jednego operatora i jakieś ulgi nie ma sensu wybierać innego, a ty uważasz, ze mi coś nie pasuje. Serio chyba czegoś nie rozumiem tutaj kompletnie. Co do kopania słupka czy lampy to mi tu kiedyś tez tak doradzono, żeby sobie ulżyć.

Odkąd założyłem ten wątek to takim jadem i hejtem od was jedzie na mnie, ze to się w pale nie mieści, ze ja coś od was chce i tylko jedyne co potraficie pisać to sam sobie szukaj, albo w grzecznościowej formie co od nas chcesz.

Już kilka for w przeciągu 10 lat fajnych przez takich jak wy padło i nie będę sypał nazwami tych for bo to nie ma kompletnie znaczenia, po prostu wam się pozwala na prowokacje takich jak ja do takiego, a nie innego zachowania i potem zgłaszacie, a automaty zwane moderatorem banują bo jakby chwile poczytali i postawili się tez w takiej mojej sytuacji, ze nie każdy potrafi olewać hejt to może by coś zrobili. Nie mam siły z wami dyskutować. Wkurwiacie mnie i prowokujecie, a ja przez was znowu tu oberwę, a to wy powinniście dostać bana na jakiś czas, żeby się uspokoić i przestać prowokować i hejtowac.

Ja używam MaxNet 900 Prędkość pobierania 900 Mbit/s , Prędkość wysyłania 900 Mbit/s -światłowód prosto do kompa (bez skrzynki rozdzielczej) - jak na szybkiego sprawdziłem w lubuskim też są , tylko czy takie same oferty mają ?

MaxNet piszą na stronie, ze obsługują Gdynię i okolice, a Lublina i okolic nie.

sorki - teraz patrzyłem ,ale niby ta sama nazwa ale to chyba inna firma

Serio masz kartę sieciową w komputerze z obsługą SFP i światłowodu?

Masz jednak problem ze zrozumieniem. To są Twoje słowa do innego użytkownika:

Może zrób sobie przerwę od komputera, poczytaj książkę. Będzie to z korzyścią dla Ciebie.

z ściany przez router oczywiście ,bardziej miałem na myśli że kabel mam bezpośrednio do samego domu,a nie do skrzynki rozdzielczej - pomogło?

No to jest standardowa instalacja FTTH. Światłowód do komputera brzmiał nierealnie.

Nie potrzebuje.

Również masz z tym problem.