Świecace wentyle zgodne z prawem?

Kupiłem do mojego samochodu to:

http://allegro.pl/show_item.php?item=140791482&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.

I teraz pytanie czy jest to zgodne z prawem, czy policja się nie przyczepi?

niestety nie z polskim prawem

według polskiego prawa na samochodach nie może być żadnego dodatkowego oświetlenia czyli wszelkiego rodzaju bajery do tuningu odpadają :frowning:

Świetnie :shock:

A tak fajnie to wygląda :cry:

A szczególnie jak zbliżają święta, tak raz do roku samochód przecież może wyglądać jak choinka, w pozostałe jest zwykłą tandetą.

Czyli według twojego toku myślenia Halogeny też są nielegalne :twisted:

eeee tam i tak neony na podwozie rządzą :stuck_out_tongue:

ja gdzieś słyszałem że jak zrobisz tuning w profesjonalnym zakładzie to oni wystawiają papiery, że samochód tuningowany i jest zgodnie z prawem dopuszczany do ruchu-ile w tym prawdy to nie wiem :roll:

taaa tak samo jak z przyciemnionymi szybami , firmy atest daja a pozniej policja łapie i mowia ze ten atest se mozna podetrzeć 4 litery :]

najlepiej najpierw tuningować a potem rejestrować. Jak dopuszczą do ruchu to luzik i możesz śmigać i nikt Ci nic nie zrobi a jak nie dopuszczą zmieniasz części, które uniemożliwiają dopuszczenie do ruchu i tyle.

ehh znajomy zasuwa po miasteczku czarnym Lancerem z pięknymi turkusowymi neonami i nic :wink: Nikt nigdy się nie czepiał …

Ja moim skuterkiem-peugeot’em jeżdżę z zieloną katodą i też nigdy nic :wink:

do czasu :] jak was złapia to 500zl mandat i zabranie dowodu :] wszystko do czasu …

Chyba nigdy nie widziałeś profesjonalnie stuningowanego samochodu!

Ja widziałem dosyć sporo i gwarantuje Ci że nie wygląda to jak tandeta. Chyba, że masz jakiś “inny” gust.

Tunningiem nie można nazwać przyczepienia świecących wentyli, ale nawet taki szczegół dodaje samochodowi oryginalności, wyjątkowości i nie wygląda jak “choinka”.

Jak dla mnie auto jest przyrząd do jazdy i nic poza tym, ma być czyste i zadbane, a reszta jest przerostem formy nad treścią, podobnie jak komputer i nikt mnie przekona, że świecące wentyle w aucie czy katoda w kompie nie są przejawami bezguścia.

IMHO porządnie stuningowane auto z wentylami za 3 zeta z Allegro.

Parodia

profesionalny tuning to dla mnie podrasowany silnik(więcej KM , ładne brzmienie silnika itd) , wnętrze zmienione (bajery typu ps2 z ekranem) elegancko dopasowane spoilery (a nie zderzak od mercedesa w golfie 3 :lol: przymocowany linką) co niektórzy chyba mówią o tzw “wieś tuning” jakieś wentyle z roweru , widziałem kiedys takie jak ktoś miał w kole od roweru TRAGEDIA jak ufo jakies …

czy w takim razie uwazasz stylistyke apple (ktora z funkcjonalnoscia nie ma nic wspolnego ) za przejaw bezguscia?

jezeli przyjac ze “auto jest przyrząd do jazdy i nic poza tym” to po co wydaje sie gruba kase na tworzenie nowych modeli karoserii ? przeciez mozna by bylo jezdzic autem o wygladzie malucha tyle ze z lepszym silnikiem itd.

Żeby była bardziej opływowa, przy zderzeniu aby powstawały jak najmniejsze szkody wewnątrz samochodu no i żeby lepiej wyglądała ;]

Przecież napisałem:

Ale jest jednak fajny bajer, który także służy jako element tunningu optycznego samochodu.

Czy ja wiem… zawsze lepsza widoczność rowerzysty, jak nie ma porządnego światła do roweru to takie wentyle duzo dają.

sphinx podałes bardzo dobry przykład, bo jak każdy wie wygląd też jest ważny.

albo ubrania!

kup sobie ciepły worek na ziemniaki i w nim chodź

przecież super ładnie wygladjądające ciuszki to

przerost formy nad treścią… przecież ubrania są do ochrony przed zimnem :o

przeciez to jest paranoja :!:

Dokładnie, paranoją jest wydawanie kasy ma błyskotki, zamiast na dodatki poprawiające funkcjonalność samochodu, komputera ect.

Nie istotne co w środku, ważne że na zewnątrz błyszczy i świeci wszystkimi barwami tęczy.

Co innego stylistyka, wykonana przez specjalistów od designu, a co innego założenie diody święcej, czy katody o zgrozo do skutera 8)

To jest dokładnie taka sama sytuacja, jak dziecko zobaczy na wystawie bejerancką obudowę i drze ojca do sklepu ze słowami:

Tata, taki chce mieć komputer, nie zważając wcale uwagi na jego parametry.

albo jak ktos zobaczy super wyglądający telefon marki NOKIA i mowi ale super wyglada a prawda jest taka ze w srodku ma technologie z 2000 roku i ogolnie ma kiche w środku a kosztuje 1000zl o maj gat … : :x