Świeżo żłożony komputer - czarny ekran

Zrób jeszcze CLR_CMOS zworką lub baterią i spróbuj ponownie. Niestety zazwyczaj cisza i brak bootowania oznacza walnięte mobo.

Podejrzana sprawa, możesz mieć faktycznie uszkodzoną płytę.

Proponuje odpiąć wszystkie niepotrzebne gadżety (dyski, napędy, dodatkowe karty PCIE z wyjątkiem graficznej), zostawić jeden moduł pamięci i próbować uruchamiać jeszcze raz.

Jeżeli w dalszym ciągu nie będzie reakcji, to prawdopodobnie płyta jest padnięta. Zdecydowanie rzadszym przypadkiem ale też prawdopodobnym jest uszkodzenie zasilacza i brak napięcia na jednej z wymaganych linii.

A procek nie może być walnięty? :laughing:

Nie pomyliłeś kabli zasilających dla EPS i PCI-e?

Może nawrzucaj nam dokładnych zdjęć płyty żeby było widać co i jak podpięte.

EPS mam w płytę wpięty a PCI-E do karty.

Odpinasz wszystkie dyski, zostawiasz jedną kość ram, odpinasz zewnętrzne porty USB, odpinasz wszystko z panelu przedniego poza przyciskiem power. Raz widziałem w życiu zwarty reset, ale warto spróbować. Wyjmij jeszcze GPU. Skoro masz buzzera to będzie piszczeć. Potem już zostaje odpalenie kompa bez CPU, GPU i RAM i czekanie na sygnały. Będzie kicha jak się okaże, że buzzer w ogóle nie działa…

Odpiąłem wszyściutko nawet CPU wyciągnąłem. Bez CPU nawet zasilacz nie rusza, po włożeniu CPU zero sygnałów.

Źle podpięte? Może powodować konflikty. Podłącz odwrotnie zasilanie i reset. W sensie odwróć kabelki od wyłącznika, czerwony i czarny chyba. I czy na 100 procent ufasz tej budzie? Czasami włącznik robi psikusa i zwarcie.

Więc gdzie mam co podłączyć bo wpiąłem tak jak w instrukcji pisze.

Górny rząd, piny 3-4. + i - nie ma znaczenia.

Zjechane jak koń po westernie:

Screenshot_20200729_215150

Płyta nówka sztuka czy z outletu?

Dlatego ostatnio przesiadając się z poleasingowych Dell-i kupiłem płyte pod ryzena z gwarancją. Kilka złotych różnicy. Bardzo podobna do tej, Asrock


Ale 2 lata gwarancji i możliwość rozbudowy.

Nowa

Nowa z alegro czy ze sklepu? A nie masz jakiegos monitora zwykłego żeby podłączyć? Bo UEFI jest ■■■■■■■■ . U mnie na samym początku jest cos takiego : "zmień wyświetlacz - switch display, i dopiero zatrybiło na tv

A czy przed zamontowaniem płyty do obudowy wkręciłeś dystanse w odpowiednie miejsca? I dopiero do dystansów przykręciłeś płytę?

Tak

Teraz to już chyba po płycie, nie wiem o co kaman ale w tym miejscu zrobił się lekki dymek ale szybko kompa wyłączyłem. 20200729_224255

To jest sekcja zasilania, albo płyta uszkodzona albo uszkodziłeś ją popsutym zasilaczem. Zasilacz nowy czy stary?