System 7 ultimate się sam hibernuje

Witam,

Koledzy mam problem, system Windows 7 ultimate od pewnego czasu , bez przyczyny podczas pracy sam wprowadza się w stan hibernacji, czasami jak np sam go zahibernuję i “obudzę” to uruchomi się i momentalnie znowu zahibernuje zanim cokolwiek zrobię. Co to może być? Wina systemu czy sprzętu?

Laptop czy stacjonarny komputer?

Wyłącz usypianie albo zresetuj ustawienia planu zasilania.

Panel sterowania/opcje zasilania

Stacjonarny, już kombinowałem z ustawieniami planu zasilania ale bez rezultatu.

A jaką masz dokładnie wersję systemu? :stuck_out_tongue:

Posiadam windows 7 ultimate 64bit

Wyłączyłeś w końcu to usypianie?

Jak to nic nie da to według mnie masz tam jakiegoś wirusa co powoduje takie objawy.

Wyłączyłem całkowicie to usypianie i będę obserwował co się będzie działo.

To daj znać czy pomogło, ale system i tak powinieneś przeskanować antywirusem.

Ciągle to samo, komputer od czasu do czasu hibernuje się, bez powodu, wirusów brak:(

Jak to, masz wyłączoną hibernację i się hibernuje mimo to? Coś mi się zdaje, ze to nie hibernacja tylko coś innego. Opisz jak to wygląda, w miarę dokładnie.

no to możesz wyłaczyć całkowicie opcję hibernacji

btw: a jakim antywirem skanowałeś? Bo jeśli jakimś gównianym to mógł nie znaleść wirusa:/

Ewentualnie masz coś nie tak z zasilaczem. I czy to jest uśpienie czy hibernacja? Jak potem włączasz to odpala sie bios i potem system czy odrazu system sie budzi?

No właśnie też pomyślałem o zasilaczu dlatego pytam jak to się objawia. Jak wyłączysz uśpienie to hibernacja też jest chyba wyłączona w Windows 7 ale pewien na 100% nie jestem.

W trybie boga może znajdziesz jakieś interesujące ustawienia.

Załóż na dowolnej partycji folder o nazwie GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C} i zrób do niego skrót na pulpit. W GodMode jest wszystko co tylko można przestawić w systemie.

GodMode działa tylko w windows 7.

A wcale że nie :stuck_out_tongue: Na Vista też u-first2.gif

Podgląd zdarzeń Dziennik systemu System Akcja Zapisz zdarzenia jako… zapisz spakuj wstaw daj tu linka :smiley:

Ja na waszym miejscu bym całkowicie wyłączył hibernację.

Uruchom wiersz poleceń z uprawnieniami administratora i wpisz lub wklej powercfg -h off

RMK_99 , powercfg -h off nie rozwiązuje problemu ,hibernacja to bardzo użyteczna opcja ,chyba że dla dawid77 , taką nie jest.

Wyłączyłem hibernację ale nie miałem zbyt wiele czasu na obserwacje, bo ta akcja nie dzieję się niestety bardzo często. Antywira mam Kasperskiego 2011, więc myślę że coś by znalazł gdyby było, nad zasilaczem też myślałem ale to wysoki model firmy Tagan więc mam nadzieję, że jest ok, poza tym przy uszkodzonym zasilaczu komputer od razu by się wyłączył, a może się mylę?

Może przeoczyłeś

system-ultimate-sie-sam-hibernuje-t423300.html#p2697934

Łukash , twój link cofa na początek tego wątku więc coś ci się pomyliło chyba. :expressionless:

luger , tobie się coś pomyliło ,cofa do mojego postu ,w którym proszę o dziennik systemu :expressionless:

Faktycznie, sorki łukash, mój błąd. :oops: