System nie chce się zainstalować

Aha, dysk SSD masz na złączu M2 - jakoś nie zauważyłem - Nie jestem pewien, czy Ci instalka windowsa-a od razu go wykryje.
Polecam wypiąć HDD i próbować instalacji na samym SSD (Przed “grzebaniem” w kompie uważaj na to, co robisz, tutaj trzeba odrobinę wiedzy).
Pozdrawiam,

Nie mogę wypiąć HDD Aziczek ponieważ on jest zamontowany pod spodem obudowy i tam jest też zasilacz a nad tym jest taka komora która to zakrywa :wink: więc Nie da rady go wypiąć muszę to zrobić bez wypinania HD bo nie ma do niego dostępu :wink: trzeba było by całego kompa rozbierać aby się dostać do tego dysku wiesz

Nie trzeba fizycznie wypinać, można wyłączyć w UEFI BIOS port SATA pod, który jest podpięty HDD.

Okno Instalacyjne się odpaliło mogłem wybrać zainstaluj teraz Ale na mojego pecha tak jak myślałem pojawiło się znowu coś takiego i nie da się zainstalować systemu przez to instalator dochodzi do tego momentu nawet Logo Windowsa 10 mi się pokazało ale niestety nie wiem jak poradzić sobie z tym co jest na zdjęciu Pendrive cały czas włożony…

Weszłeś w okno, gdzie masz wybrać sterownik do zainstalowania? A nie było instaluj systemu Windows?

Paweł G Była Opcja wyboru Języka potem dałem zainstaluj system windows i wyskoczyło to szukałem tych plików ale ich tam nie ma więc Instalacja dalej Nie Pójdzie :wink:

Jasne. System nie widzi jakiegoś sterownika, który miałby znajdować się w tym przypadku na Pendrive, aby instalacja systemu ruszyła. Jesteś pewny, że Pendrive został dobrze zbotowany?

Jestem Pewny że został dobrze zbotowany bo W ultra iso dałem otwórz wybrałem obraz płyty z windowsem potem Bootowalna i zacząlem wypalać na pendrive :wink: więc wszystko było robione prawidłowo a nagle wyskakuje takie coś :wink:

Sprawdź to. :wink:
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/952951/error-a-required-cd-dvd-device-driver-is-missing-when-you-start-window

Daj sobie spokój z programem UltraISO! Wykonaj ponownie na tym samym pendrajwie instalkę Win10, kierując się tym kreatorem:
https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209
Czytaj uważnie kreatora tak, aby wykonać instalkę Win10 odpowiedniej wersji i bezpośrednio na tym pendrajwie. W ten sposób wykonana instalka będzie zawierała sterowniki AHCI, które żąda instalator.

Próbowałem tak jak mówicie i jedyne co jest to to ;(

Moje pytanie. Masz w trybie legacy ustawione uefi czy normalnie uefi? Chodzi o same bootowanie w bios. Moim zdaniem na pendrive masz system plików mbr ntfs dla legacy. Zrób jeszcze raz pendrive bootowalny w rufus dla uefi gpt fat32. I to rozwiąże sprawę i w biosie zostaw wtedy uefi, nie legacy boot.

Seba pendrive system plików mam FAT32 domyślny
w biosie mam Launch Storage OpROM Policy UEFI Only
a Advance USB configuration dałem Legacy USB Support UEFI Setup only

Nie było efi tylko legacy? To legacy blokuje instalację, jeżeli pliki są gpt dla uefi fat32. Legacy jest dla trybu legacy boot i plików mbr z ntfs. Masz coś takiego jak boot uefi/legacy, tam zostawiasz uefi, a pendrive analogicznie powinien być jako efi.

Seba Płyta główna Asrock Z370 Pro4 więc wiesz chyba nie ma takich opcji u mnie o których mówisz :wink: nie mam żadnego Efi Seba :wink: Jest Tylko AHCI Albo INTEL RST Premium with intel optane system i mam do wyboru albo Uefi Only albo Legacy Only

Czyli zostaje uefi only. A rufus jak był ustawiony do utworzenia bootowalnego pendrive? Może też być coś skopane w samym obrazie, co użyłeś do utworzenia nośnika z Windows.

Używałem Media Creation Tools Który udostępnili z microsoftu Seba :wink:

Rozmiar alokacji jak się nie mylę, 16kb powinno być. Opcja ja brałem swego czasu gpt dla samego uefi. Nie może być rozmiar lokacji jak dla ntfs (4096 czy 8100 coś).