System nie uruchamia sie nawet w trybie awaryjnym

Witam, mam powazny problem z laptopem i systemem Vista, komputer nie uruchamia sie ani normalnie ani w trybie awaryjnym ani w zadnych wierszach polecen ani przy uruchamianiu ost. poprawnej aktualizacji - nic. Nie mam plyty Visty nie wiem czy byla ona zalaczona do laptopa gdyz kupowany byl 5 lat temu, nie mam w kazdym badz razie tej plyty jedynie instrukcje visty. W pewnym momencie podczas uruchamiania wyskakuje ikonka microsoftu i dalej nie idzie. W trybie awaryjnym do pewnego momentu laduja sie piki drivers po czym nagle w jednym miejscu sie zawiesza i sam sie po jakims czasie resetuje… Co robic prosze o pomoc bo kompletnie sie na tym nie znam?

Więc załatw płytę i wykorzystaj opcje naprawy systemu (choćby przywracanie systemu) lub pełen format gdy masz zabezpieczone dane.

Nie mam zabezpieczonych ale wazne dane mam na poczcie, wiec moge ewentualnie zrobic format, nic sie nie stanie jak te dane z dysku zostana skasowane bo nic az tak waznego czego nie ma na poczcie, nie mam. Tylko problem w tym, ze nie mam za bardzo od kogo zalatwic tej plyty bo pytałam znajomych malo kto ma Viste albo nie maja płyty, ja swojej szukałam juz dawno ale nie moge znalezc, dzis tez przeszukalam cale mieszkanie - nie ma, Nie da sie zrobic niczego bez plyty?

Dodane 23.11.2013 (So) 17:23

Dodatkowo jak probuje odpalic plyte notebook (znalazlam taka plyte) i klawiszem F11 odpalam plyte cd to zawiesza sie komputer podczas ladowania z plyty wiec nie wiem czy z plyta systemu nie bedzie tak samo?

A czemu nie przeniosłeś folderu użytkownika na inną partycje ? Możesz to zrobić tak erecovery-partycja-serwisowa-koncza-sie-bledem-robic-t554026.html i unikniesz robienia formatu.

Dziekuje za odpowiedź. Czytalam watek ale nie bardzo rozumiem, co znaczy bootowalny pendrive no i co mam zrobic po uruchomieniu koomputera, jak wciskam F11 i usb to pojawia m sie to samo co przy zwyklym uruchomieniu komputera i nie mam mozliwosci nic zrobic… Moze to wina tego ze moj pendrive nie jest ‘bootowalny’?