System nie wykrywa karty graficznej

Cóż, powinno pisać mi że mam ustawioną kartę graficzną VGA zamiast AMD Radeon?


Zdjęcie zrobiłem telefonem bo na trybie awaryjnym nie mam mojego programu do tego, a poza tym nie wiem czy mi przypadkiem nie usunie tych sterowników do tej karty graficznej

To czyści pliki i wpisy w rejestrze po sterownikach. Jak już się z tym upora to Windows zainstaluje te podstawowe. Potem dopiero spróbuj instalować nowe już w trybie normalnym. Wybór zazwyczaj jest automatyczny jak program wykryje jakieś resztki po sterownikach. To, że teraz masz VGA niczego nie zmienia.

Po usunięciu tych sterowników i ściągnięciu Catalyst dalej w menedżerze urządzeń nie wyświetla mi się moja karta graficzna i na dodatek dalej mi wyskakuje to okienko Screenshot_4

Zainstaluj AIDA64 i pokaż co masz w zakładce Display/GPU.

Zintegrowana w procesorze grafikę masz wyłączoną? Powinieneś mieć jeszcze grafikę Intela.Teoretycznie nie powinno mieć to znaczenia, ale można by spróbować też zainstalować sterowniki do niej. Poza tym co to masz za nieznane urządzenie w menedżerze urządzeń?

Jeszcze można wymusić instalację sterownika. W menedżerze urządzeń przy karcie graficznej dajesz ręczną instalację sterownika i wskazujesz plik *.ini ze sterowników w folderze C:/AMD.

Nie wiem czy mam zintengrowaną kartę graficzną na procesorze czy płycie głównej ani czy jest włączona czy nie ponieważ kupowałem ten komputer 3-4 lata temu już złożonego.
Jak instalowałem sterowniki do intela to pisało że nie mam do nich wymagań.
O jakie nieznane urządzenie ci chodzi?

Na pierwszym screenie karta “Inne urządzenia”. zaraz nad grafiką

Wg specyfikacji:

takową grafikę powinieneś mieć w procesorze. Identyczny problem miałem z Radeone HD 6870 tylko teraz nie pamiętam czy wymusiłem aktualizację sterownika ręcznie czy zrobiłem co innego. Spróbuj jeszcze odinstalować sterownik VGA i może tym razem dobierze coś odpowiedniego. Sprawdź też czy Windows Update sam nie podrzuci Ci sterownika.

Screenshot_6


W jaki sposób mam odinstalować sterowniki VGA?

Prawy klawisz myszy na urządzenie i “Odinstaluj Urządzenie”. Może wskoczą odpowiednie sterowniki, lub przynajmniej będzie się dało zainstalować te co trzeba. Co masz w opcjonalnych aktualizacjach?

Druga pozycja to coś od AMD. Zainstaluj, restart i spróbuj ponownie ze sterownikami.

Po zainstalowaniu tej aktualizacji i sterowników dalej w menedżerze urządzeń mam dalej VGA

Ponownie sterowniki od AMD instalowałeś?

Tak

Tym razem nie było błędu?

W sensie?

Jak wcześniej instalowałeś sterowniki to miałeś to:

image

Jeżeli mimo tego dalej jest VGA to spróbuj wymusić instalację poprawnych. W menedżerze urządzeń wyszukaj ręcznie sterownika, ale zanim wskażesz plik .ini sprawdź czy sterowniki masz na liście.

image

A może by zacząć od próby z jakimś Catalystem z 2014? Może starsze sterowniki chwycą…?

Nie instaluje się starych sterowników a najnowsze lub te ostatnie, które były wydane. Chyba, że nie miałeś innych sterów, to ok. Wiem, że deinstalowałeś sterowniki, ale czyściłeś rejestr CCleanerem? Czy wszystkie stery zainstalowałeś do płyty głównej? Może tu tkwi problem? Pytam, bo ja mam też na w7 radeona starszą! I chodzi mi bez problemu. A jaką płytę główną masz?
Skoro tak Ci to przeszkadza, ja ponownie bym zainstalował system na czysto, być może nieźle namieszałeś i tak masz, ale tylko, gdy żadna instalacja sterowników nie pomoże.