System nie wykrywa karty graficznej

Ten problem często zdarzał się na Catalystach i trzeba było mocno kombinować by przeszły sterowniki. Może starsze zaskoczą, ale u mnie to nie dawało nigdy rady. Trzeba było wymusić instalację ręcznie przez panel sterowania.

Takie czyszczenie tu nie pomoże, bo Cleaner przy sterownikach nie robi tego co powinien. Było już DDU ,ale nie pomogło. Tutaj trzeba wymusić instalację poprawnych sterowników manualnie. Jak chwycą to wtedy powinno się dać zrobić normalną, pełną instalację.

Zawsze można tak zakładać, ale czy próbował użyć CCleaner? Być może procesor i karta graficzna mają konflikt, bo skoro procesor obsługuje grafikę, to po co karta? Nigdy nie miałem procesora, który by zastępował kartę graficzną.

Od czyszczenia sterowników GPU jest DDU, który robi to jak należy. Jaką grafikę obsługuje procesor? Grafikę obsługuje GPU, tyle że nie da się wgrać odpowiednich sterowników i Windows instaluje sobie podstawowe.

Jak to jaki procesor, ten który sam wyżej podałeś. Co prawda napisałeś, że takowy procesor powinien mieć grafikę. Tylko sprawa dotyczy sterowników VGA. Jak deinstalacja tego sterownika nie pomaga, to trzeba na nowo zainstalować system, czyli jak wyżej pisałem.
Ja używam CCleaner po odinstalowaniu sterowników a nie do odinstalowania. To mam na myśli.

Screenshot_10 Screenshot_11
Nie znalazłem tam HD 7670


Chodzi ci o to?

Tak, chodzi mi o rejestr.

Czego nie zrozumiałeś jak pisałem Ci o DDU? DDU wywala pliki, sterowniki i wpisy w rejestrze po sterownikach więc Cleaner niczego więcej tam nie zdziała. Co więcej DDU odpala się w trybie awaryjnym by nic nie blokowało plików czy innych wpisów.

@Danteue
Kliknij “Z dysku” i wyszukaj odpowiedniego pliku w katalogu C:/AMD

Ale jeszcze jedno. Wybrałeś zapewne tylko sterowniki graficzne. Zmień to na wszystkie, bo nie jestem teraz pewien czy Windows dobrze posortuje to wg kategorii. Brakuje mi tu AMD jako takiego, bo ATI to inna para kaloszy.

Ja rozumiem, ale jak piszesz o DDU, to widać jak pomogło. Tylko zaproponowałem, aby użyć i nic więcej. Jak lipa będzie, to trudno.

Nie ma pliku .ini w AMD ani w środku tego folderu zamiast tego są Screenshot_14

Sprawdź, czy w Bin64 taka sama nazwa pliku jest, jak tak, to instalujesz.

W Bin i w Bin64 nic nie ma

Plik .inf (sorry, bo pisałem o .ini) znajdziesz w packages/drivers/display.

Teraz który :thinking:
Screenshot_17
Screenshot_18
Screenshot_19

W WB_INF wybierz pierwszy plik, jeżeli to nie zadziała to próbuj następny.

Wy lubicie się bawić.
@Danteue pokaż co zainstalowałeś do płyty głównej, chodzi mi o stery. Czy tylko instalowałeś sterownik do chipsetu? Ponowię pytanie, jaką masz płytę główną?

Ja tam nadal uważam, że kolega sprzątał przed świętami i podpiął monitor pod zintegrowaną kartę graficzną. Sugerowałem już instalację odpowiednich sterowników Intela dla testu.
@anon46610587 ECS H77H2-EM

1 polubienie

A gdzie wyczytałeś model płyty? patrzyłem na wyższe zrzuty i nie zauważyłem tej nazwy.

https://forum.dobreprogramy.pl/uploads/default/original/3X/b/d/bd0e7fd0b81849ebedb144e042bd5c0501b1c675.jpeg

No tak, jest pod nazwą model systemu, tylko bez ECS.

W Google wpisałem, ECS wtedy wyskoczyło :wink: