System Windows wykrył, że wydajność komputera jest zbyt niska

System Windows wykrył, że wydajność komputera jest zbyt mała. Może to być spowodowane brakiem zasobów do uruchomienia schematu kolorów Windows Aero. Aby poprawić wydajność, spróbuj zmienić schemat kolorów na Windows 7 Basic. Wszelkie wprowadzone zmiany będą obowiązywać do następnego logowania do systemu Windows.

  • Zmień schemat kolorów na Windows 7 Basic
  • Zachowaj bieżący schemat kolorów, ale zapytaj mnie ponownie, czy mój komputer nadal działa wolno
  • Zachowaj bieżący schemat kolorów i nie pokazuj więcej tego komunikatu

Ten komunikat zaczął się pojawiać w nieokreślonych momentach podczas grania w Dragon Ball Z Kakarot , dzieje się tak o ile dobrze pamiętam bo nie wiem czy się nie mylę ale nie przypominam sobie by się tak działo póki nie ustawiałem w panelu sterowania Nividia żeby gra korzystała z synchronizacji pionowej. Niekiedy jest tak że ten komunikat się nie pojawia ale z drugiej strony czasami jest tak że się pojawia czarny ekran na chwilę po czym gra wraca do normy ale wczoraj pojawił się czarny ekran i był cały czas to zminimalizowałem grę i się wyłączyła sama po czym pojawił się ten komunikat więc myślę że ten czarny ekran to sprawka właśnie tego komunikatu. Dziwne to jest dla mnie gdyż jak grałem w o wiele bardziej wymagającą grę Red Dead Redemption 2 to nie było żadnych czarnych ekranów i tego komunikatu, chociaż nie dzieje się to zbyt często a czasami w ogóle jest to irytujące.

Czy problem zostanie rozwiązany jeśli zastosuje te działania :

"WIN+R

SYSTEMPROPERTIESPERFORMANCE.exe

Zaawansowane

Pamięć wirtualna ?

Zmień

Automatycznie zarządzaj rozmiarem pliku stronicowania dla wszystkich dysków - wył .

HDD 1 TB WD CAVIAR BLUE

Rozmiar niestandardowy

Rozmiar początkowy (MB) : 24576

Rozmiar maksymalny (MB) : 24576

Ustaw

OK , OK

Restart

Ja na SSD (RAID 0) nie ustawiam pliku stronicowania tylko na HDD (RAID 0) , a foldery do których przeglądarki internetowe ściągają pliki mam również przeniesione na HDD za pomocą MKLINK /D .

Klucz Rejestru w którym zapisane są ustawienia :

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\ Memory Management"

Przeczytałem taką poradę na tym forum ale to stary temat jakiś, też mam 2 dyski SSD oraz HDD i pliki stronicowania mam ustawione na dysku systemowym SSD i rozmiar tych plików jest automatycznie przydzielany przez Windows.

Dodam że to nie ma na pewno związku z grzejącymi się podzespołami komputera podczas rozgrywki gdyż temperatura karty graficznej nie przekracza 68 stopni podczas grania, procesor nie przekracza 50 stopni. Sprawdzałem temperatury wszystkich podzespołów podczas grania i są w normie.

Specyfikacja mojego komputera:

Gtx 970 msi gaming 4GB
16GB ram
i7 4770
dysk ssd crucial
dysk hdd
zasilacz vero l1
płyta główna: https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-B85M-D3H-rev-10-11#support-dl-driver

Pozdrawiam i proszę o opinię na ten temat.

Moja opinia jest taka, że to na pewno sprawka Nvidii i chcą Ci wcisnąć nowego rtx’a.
Pozdrawiam.

Co ty za brednie opowiadasz brat siedzi na 670 EVGA i nie ma problemu,

@Dominik09900
Możliwe że to wina gry nie koniecznie wszystkie problemy muszą być spowodowane błędem uszkodzonego komputera czy też systemu.

Może komputer masz przeciążony innymi programami. Sprawdź parametry kompa podczas grania i zrób audyt podzespołów jakie mają zużycie zasobów oraz temp przy okazji.

To na pewno nie inne programy a system był przeinstalowany dokładnie tydzień temu znaczy się instalowany na czysto na sformatowanym dysku i tylko najpotrzebniejsze programy są zainstalowane no i oczywiście sterowniki. Komunikat pojawiał się przed i po instalacji systemu na nowo.

  1. Jaki sens ma trzymanie pliku wymiany na koszmarnie wolnym nośniku?
  2. Naprawdę potrzebujesz 24(!)GB pliku wymiany, Windows 10 przydziela około 12-13GB dla 64GB pamięci fizycznej.

Ten komunikat pojawia się czasami w aplikacjach działających w trybie okna bez ramek (borderless window) jeżeli w tle działa menedżer kompozycji (DWM).

Przełącz grę w tryb pełnego ekranu lub znajdź plik exe z grą, z menu pod prawym przyciskiem wybierz właściwości w zakładce zgodność poszukaj opcji wyłączenia kompozycji pulpitu.

Z tego co widze to gra ma wgl jakieś problemy z silnikiem gry.
Może to info coś ci pomoże:

Taki pomysł przyszedł mi do głowy po przeczytaniu tego tematu: System Windows wykrył że wydajność tego komputera jest niska z problemem podobnym do mojego z odpowiedzi w tym temacie wnioskuję że to pomogło ale też mi się wydaje to dziwne dlatego wole się dopytać.

W opcjach gry jest ustawiony tryb pełno ekranowy, spróbuję wyłączyć w pliku exe kompozycje pulpitu. Rozumiem że po wyłączeniu gry kompozycja wróci do normy?

Tak, po wyłączeniu gry W7 przełącza się z trybu klasycznego na DWM.

Na Fatal error podczas grania pomogły najnowsze sterowniki Nividia wydane przy premierze gry. Gra sama z siebie wyłączyła się dopiero wczoraj a zdążyłem już rozegrać dość sporo godzin w tej grze. Pierwsze pojawił się czarny ekran zminimalizowałem grę i się wyłączyła , następnie pojawił się komunikat o wydajności systemu.

To po prostu gra piz*** zoptymalizowana miałęm też takie2 przypadki jak grałem kiedyś na turniejach w Nosgoth wywala gre mówiąc że pamieć jest przepełniona a gra była pisana tak że nie jest w stanie wykorzystać więcej niz 2GB VRAM i jak zużywa 1.8GB to czasem zdarzy sie przeskok do 2.1 i wtedy gre wywala bo po za skalą jest… Ogólnie wyszła łatka do gry która zmniejsza troche textury na mniejsze przez co zużycie i optymalizacja zaczęły działać jak należy…

A co do pliku stronicowania to ja mam go całkowicie wyłączonego “prawie” żadna gra/aplikacja tego nie wymaga a pliki powinny lądować w pamięci ram a nie dysku.

To jest stara technika z epoki kamienia łupanego. kiedy dysk robił za buffor zamiast ram (aby ram obciążyć z braku ilość ram)
Tyle że kości ram jest z 40x szybszy od dysku i lepiej znosi ciągły zapis i odczyt bo do tego są one stworzone do przetwarzania pamięci tymczasowej a nie katowanie dysków.

A jak wolisz mieć to zostaw na sztywno 512 lub 2GB.