"Systemy operacyjne Windows"

Witam Forum w nowej odsłonie! 8)

Jedno mi się tylko nasuwa pytanie: co będziemy wkładać do działu pt. “Systemy Operacyjne Windows”? :?

Bo przecież - trzy działy: zarówno Oprogramowanie, Problemy i Poszukuję - chcąc nie chcąc, traktują rzecz jasna o Windowsie. A Windows jest systemem operacyjnym… :?

Oczywiste jest wyodrębnienie Linuxa. A z tym Windowsem, to nie za bardzo kumam… :shock:

No chyba, że źle myślę… :frowning:

Dobrze myślisz sam zrobiłem oczy jak zobaczyłem ten dział. Moim zdaniem zrobi to zamęt ale to nie moja sprawa.

Masz tam info

:roll: :? :roll:

Oprogramowanie to np. Problem z Winampem.

Poszukuję to np. spolszczenia do czegoś tam.

Problemy mogą dotyczyć samych programów.

Dział Windows natomiast dotyczy samych systemów operacyjncyh, ich działania i problemów z nimi związanych.

Tak więc myślę, że wszystko jest już jasne.

Niestety nie. :!:

Wszystko to sie niestety łączy w całość, problem z oprogramwaniem moze sprawiać sam Windows i odwrotnie. Wyjdzie na to że user nie będzie wiedział w jakim dziale pisać pytanie. A cała reszta się tylko naklika. :roll:

:? :? :?

Czyli Mr Windows siedzi zainstalowany i na nim nie ma żadnych programów? :shock: To chyba tylko do pasjansa… :expressionless:

A świstak siedzi… :smiley:

Na przykład użytkownik moze mieć problem z lokalizacją zmiany skórki w Winampie, to nie wrzuci tego do “Systemy Windows”!

Tak więc, dział jest jak najbardziej potrzebny.

Widzę że zdanie userów na tym forum się nie liczy. :!: :evil:

Na Infojamie jest to jescze bardziej rozgrupowane i nikt się jakoś nie “rzuca”.

Oprogramowanie to oprogramowanie - “Ogólne zagadnienia związane z oprogramowaniem i licencjonowaniem.”

I skończcie już narzekać, bo to powstaje po to by Wam ułatwić poruszanie się po Forum, by to wszystko było jakoś pogrupowane, a nie by uprzykrzyć i skomplikowac Wam życie.

Powoli, powoli ale wszyscy w gorącej wodzie kąpani i uczuleni na punkcie własnego “Ja”. Dział został wprowadzony bo taka była potrzeba (skonsultowana przez prowadzących forum czyli Administratorów z osobami dbającymi o ład na nim czyli Moderatorami). Jeżeli dział okaże się zbyteczny zostanie skasowany. Jakoś na innych forach o takiej tematyce istnieją takie działy i nie ma z tym żadnych problemów. Nie wylewajmy dziecka z kąpielą. Na forum było wiele próśb o stworzenie działu gry, telefony komórkowe, linux i zostały one zrealizowane i przy okazji wprowadzone inne żeby potem nie robić kolejnego zamieszania. Poczekajmy trochę, czas pokaże czy była to słuszna decyzja czy nie.

Jak dla mnie takie rozgrupowanie jest niezłe tylko czasami można się będzie zgubić gdzie napisać problem ale ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony :slight_smile:

Jesteśmy na http://www.dobreprogramy.pl :?

Pozwolisz że sam będę decydował co mi ułatwia poruszanie się po forum a co nie :shock:

Nie nażekamy tylko wyrażamy swoją opinię.

Szkoda tylko że zapomniano o userach. Nie jestem uczulony na punkcie własnego ja. Mam swoje zdanie i będę je jasno przedstawiał .

Hmm!

Sebastian,

Nie porównuj do innych for, ostatnio było gadanie, że jesteście forum stricte software’owym i skupiacie się tylko na oprogramowaniu. To Wasze główne zadanie. Nie planowaliście tworzyć nowych działów, większosć propozycji była odbierana negatywnie, a tu, nagle, tyle działów. Nie mówię, że źle. Muszę to sobie przyswoić, jeszcze nie przeczytałem nowych postów i nie przejrzałem wszystkiego.

Ale pierwsza reakcja, gdy wszedłem na forum, po tej zmianie było zdumienie. Uciecha. Potem patrzę - gry. Hmm. Mówię - gry? tutaj? przecież jest “Na Luzie” ! Zawsze tak się sprzeciwialiście i podawaliście te argumenty. następna myśl - to utworzenie działu Systemy Operacyjne Windows. Coś mi nie pasowało… (Było to przed chwilą.) Moją myślą było to, że przecież większość problemów z softwarem, problemy, poszukiwania i różnegi ridzaju sprawdzone porady podchodzą własnie pod Windows. Zdecydowana grupa Userów korzysta właśnie z oprogramowania Microsoftu.

W tym sęk…

To jest to, co na samym początku zaniepokoiło mnie. Jeszcze muszę wszystko dokłądniej obejrzeć, dam potem kolejną opinię.

Pozdrawiam.

Update: mój post był pisany po poście Sebastiana - Wysłany: 1 Październik 2004, 19:03:11

Po późniejszych postach mam zamiar coś dopowiedziec.

:?

Wpierw piszę o swoich początkowych odczuciach.

zawsze jednak wcześniej prośby te były przyjmowane w wiekszości przypadków negaytwnie, zarówno jak i przez Moderację, Administrację, i większość Userów Forum.

Popieram bardzo mądrą wypowiedź Bocziego, jak równie b. mądrą wypowiedź Kos@ (juz zakłódkowaną).

Niestety - w tej chwili, Forum to straciło swoją oryginalność.

Takich for jest w necie od metra, a Forum - to, jakie było do tej pory - było czymś niepowtarzalnym!

Nastawione na oprogramowanie - a nie na drobnicę! :evil:

Ci, co płakali za grami, telefonami itp. (jeszcze muza sie bawiła gdzieś po drodze :evil: ), to był tzw. przypadkowy młody narybek, absolutnie nie związany tradycją tej społeczności.

Mówisz Boczi, że zawsze były sprzeciwy wobec zmian… Były, a jakże i to ostre… :twisted:

Ale czułam, że coś sie tu kroi! :stuck_out_tongue:

Ostatnio jeden z userów napomknął o extra dziale “Komóry” - wiele nie bylo wpisów, aczkolwiek Saviola b. słusznie postawił sprzeciw. Na co jeden z moderatorów - stwierdził (o dziwo… nagły zwrot :o ), że i tak, o wszystkim podejmą decyzję Admini.

Wtedy już byłam pewna, że czeka nas mała rewolucja…

Myślę, że nikt nie lubi być uszczęśliwiany na siłę… :?

I to z jaką szybkością zakłódkowali to…

Bez podania powodu :?

Też mi się coś wydawało, że coś się “skroi”.

O dziwo, ni stąd, ni z … :?

Nie tylko Ty tak myslisz.

Powyższa dyskusja przypomina “ścianę płaczu”…spokojnie jeżeli jakaś nowa kategoria nie zostanie zaakceptowana to za jakiś czas umrze śmiercią naturalną i zostanie usunięta…dajmy czas a sytuacja sama się rozwiąże…zastój i marazm też nie jest wskazany…trzeba wpuścić “szczupaka do stawu”…

ale namotaliście, teraz to zrobiliście taki bajzel że hej, nie wiem czy wszyscy będom wiedzieli gdzie co wrzucić, kiedyś pisałem żeby dodać parę działów to odpowiedz jednego admina brzmiała mniej więcej tak “nie mamy zamiaru nic robić, to jest forum o oprogramowaniu i dobrze jest tak jak jest teraz” sami zaprzeczacie swoim myślom i słowom, po prostu dlaiście ciała, ale jak powiedział kolega Lazikar to nie moja sprawa :stuck_out_tongue:

No dokładnie to nie Twoja sprawa…a parafrazując…“zmiana decyzji świadczy o ciągłości dowodzenia”…

conajmniej śmieszne,a może żałosne…? nie moja sprawa może ale sprawa wszystkich forumowiczów, oby tak dalej! może ja się nie znam (może - znam sie na ludziach) …

Ty wiesz w ogóle, co piszesz?

Czytałeś poprzednie posty?

Znasz dokłądnie sytuację?

/Powiem tak:

Może nie jest to prawda, jest to moje skromne przemyślenie, nie jest to teza, pewna opinia:

Madafaker, a co byś miał powiedzieć? Że działy nie podobają Ci się? Albo coś negatywnego na ten temat? Nie wyobrażam sobie Ciebie w sytuacji, gdy masz rangę, którą masz, byś wyraził jakąś negatywnę opinię na ten temat.

Nie bardzo rozumiem o co ta “burza w szklance wody”…powtórzę…czas i historia oceni trafność tych zmian…“martwe” kategorie napewno znikną…oj byłbym szczęśliwym człowiekiem gdybym miał tylko takie problemy… :slight_smile: