Szukam forum dla dzieci

Witam

Mam 8-letniego brata, który notorycznie przysyła mi przez komunikator ogromne ilości różnych zrozumiałych tylko dla niego tekstów. Trochę go rozumiem, bo w końcu nie ma z kim pogadać przez internet.

Czy znacie adres jakiegoś forum dla dzieci w tym wieku, gdzie mógłby się wyszaleć?

Dzięki za pomoc

v.

Daj mu piłke i niech chłopak idze po świerzym powietrzu pobiegać a nie przed kompem siedzieć w tym wieku. :wink:

Jasne, przecież to oczywiste. Wiekszość dnia spędza z kolegami na szczęście, ale wieczorem, albo w złą pogodę jest nie do wytrzymania.

Poza tym bardzo chciałby się gdzieś udzielać jak siostra :mrgreen:

Fałka obawiam się że nie ma takiego forum, bo jaki by to miało sens pisanie bzdurnych rzeczy (bo co ciekawego może taki 8 latek napisać)

hmmm…

To może napisz prozbe do aministratorów tego forum o dodanie nawej kategori> Tylko dla małych dzieci :stuck_out_tongue:

Że co??

niech się zarejestruje na http://www.kurnik.pl

może nie tylko trafi na jakiegoś innego ośmiolatka, ale na dodatek skopie mu tyłek np. w “piłkarzyki” :slight_smile:

Tak szczerze to chyba nie ma takiego forum dla dzieci, a jeśli już jest (teoretycznie, bo tylko z nazwy), to na pewno nic dobrego z niego nie wyniesie. Lepiej niech poczeka - siostrze dorówna za kilka lat :slight_smile:

Pozdr.

Źle bedzie jak trafi na osobe która napisz ,że ma 8 lat a naprawde bedzie miał 30 lat ;/

no to chociaż go ogra w te piłkarzyki, bądż w “kółko i krzyżyk”

A tak na serio to nawet jesli trafiłby już na jakieś forum dla dzieci to i tak nie ma gwarancji, że będzie rozmawiał z dzieckiem. Nie wiem jak myślą inni, ale według mnie osmioletnie dziecko powinno mieć mocno ograniczony dostep do Internetu.

Chodzi mi o to ,że może do czegoś go namówić ,albo coś w tym stylu…

Najlepiej bedzie jak mu kupisz konsole (psp,ps2,ps3) kilka gier i bedziesz mial spokuj.

Ten Twó brat to typowe Dziecko Neostrady. Najlepiej zabronić mu dostępu do internetu, bo tak, to będzie wkurzał wszystkich, spamował itp. Ten twój bart to gorsze cholerstwo niż koń trojański… :? :roll: :evil:

Rog , naprawdę genialne rozwiązanie. Ty swojemu dziecku dasz dostęp do Internetu jak będzie miało ile…? 14-15 lat? A może na osiemnastkę na wp mu pozwolisz wejść?

Nie powinno mu się zabronić tylko kontrolować.

czytając to co wyżej napisaliście i porównując z moją opinią - wiele się zgadza.

Uważam, że dzieciak, który ‘za wcześnie’ zacznie obsługę internetu itd. nie wyjdzie mu to na dobre !

Prawda :slight_smile:

Z tym, że należy STOPNIOWO zezwalać na różne rzeczy …

Od razu rzucony na głęboką wodę (jaką jest sieć internet) na 90% znajdzie treści, których w ogóle nie powinien widzieć …

Zafascynuje go i będzie tak siedzieć non-stop .

Dobrym rozwiązaniem jest program opiekun i inne do kontroli rodzicielskiej.

I też nie może być tak, że jak nie idzie na pole to zajmuje komputer …

Bo w końcu będzie tak, że nigdzie nie wyjdzie, a do kompa przyklei się i nie odejdzie …

Zagra w tibię i inne pochodne …

Co do forum - NIE jest to dobre rozwiązanie :!

To że on ma taką zachciankę, to nie znaczy że tak ma być !

Nikt nie będzie czytał wypocin jakiegoś dzieciaka :roll:

Co do kurnika - czy to dobry pomysł zawierać w takim wieku znajomości przez internet ?

Wątpię .

Albo załóż konto na http://www.fora.pl i bedzie miał własne forum :wink:

Racja.8 Lat to stanowczo za wcześnie!.10-12 lat ok.Ale 8?.Może jakaś gra edukacyjna?

Człowieku… osiem lat, to niech ogląda kreskówi, albo gra w jakieś gry np. wyścigówki, edukacyjne itp. A internet niech dostanie kiedy dorośnie. I tak w sieci jest pełno takich Trolów, co rejestrują się głupimi nickami a potem tworzą dziesiątki głupich tematów w złych działach a przy tym wszystkim popełniają rekordowe ilości błędów ortograficznych.

Myślę, że optymalny wiek zależy od indywidualnego przypadku, ale tak jak będzie miał 12 lat to będziemy mógł korzysatać z internetu.

Pzdr.

Ja bym go wkręcił na jakieś forum gdzie panuje kultura i przestrzeganie zasad. Czytajanie mądrych postów może mu wyjść na dobre a w ‘działach na luzie’ może wypowiadać się na dowolny temat jaki przyjdzie mu do głowy - chyba od tego są te działy.

Pzdr.

mASTEr

A czy wpuściłbyś brudnego kundla do czystego i idelanie przątniętego domu…? Twój brat to ten brudny kundel a czysty dom to te forum.

Nienawidzę takich po***rdolonych dzieci… Zakały internetu :evil: :evil:

a ja bym na twoim miejscu wydal to 9zl + vat i kupil snikersa :smiley: http://www.snikers.pl/

pogadal by sobie z botem i nikomu by to nie przeszkadzalo :stuck_out_tongue:

W sumie… To dobry pomysł. Chodź czasami jego odpowiedzi się powtarzają, to dla 8-latka jak znalazł ^^

Pzdr.

Całkowicie zapomniałam o Kurniku - w sumie niezły pomysł. Chyba spodobały mu się kalambury.

mASTEr` - zgadzam się co do czytania. Tylko tematyka musiałaby być interesująca dla niego. Modelarstwo, pixelart, mangacars? To go interesuje, ale nie uważam takich forów za bezpieczne. Na komputery, książki, czy podobne nawet nie spojrzy. Za to “ryje” po wikipedii.

Rog - nienawidzisz “takich po***rdolonych dzieci”… Muszę Cię zmartwić, mój brat jest zdrowym i mądrym jak na swój wiek dzieckiem. twój przedostatni post prezentuje strasznie wysoki poziom. Porównanie mojego brata do brudnego kundla było bardzo obrazowe i poetyckie.

Don_Filippo - Snikers? Nigdy w życiu! Jeszcze mam za to płacić? Będę trzymać brata jak najdalej od tego. Chciałbyś rozmawiać z komputerem? Jeszcze by się zaprzyjaźnił z programem. Nie, dziękuję, on ma prawdziwych przyjaciół.

Kiedyś na forum jakiejś gazety typu “Naj”, czy “Pani domu” było podforum dedykowane dzieciom czytelniczek (lol). Jaką bajkę lubisz, w co grasz, jakie masz zwierzątko. Nie pamiętam ani adresu, ani tytułu, a szkoda.

Ktoś wspomniał o programie-opiekunie. Zainteresuję się tym

v