Szukam odtwarzacza MP5

A ekran jest dotykowy? Pisze że są przyciski. scripter1 nie pisz, że się nie interesuję waszymi radami, bo tak nie jest. Czekam na nowe odpowiedzi.

Nie, ekran nie jest dotykowy i nie kupisz niczego sensownego w tej cenie z ekranem dotykowym. Sam ekran dotykowy średniej klasy kosztuje 150 zł.

Najpierw odpowiedz sobie na pytanie czym się różni twój ‘mp4’ od tych playerów ‘mp5’

Chciałbym zobaczyć jak to filmy w AVI czy RMVB otwiera…

Mam Topaza z o wiele lepszym procesorem, Windows Mobile na pokładzie i filmy w RMVB to po prostu kadry z filmu z oryginalną ścieżką dźwiękową…

Nie wierzę, żeby na takim czymś się dało taki oglądać płynnie film w innym formacie niż MP4…

No to jak wcześniej pisałem zaproponujcie coś?!

Skoro masz działający odtwarzacz MP4, to po co Ci nowy jeśli można wiedzieć? Jest sens wydawać niepotrzebnie pieniądze?

To ile teraz wynosi Twój budżet? 220 zł? To wciąż jak na mp4 jest mało :stuck_out_tongue: Ale za tyle kasy możesz już kupić sensowny mp3 dobrej marki. Mógłbyś się trochę pofatygować i poprzeglądać w sklepach internetowych w interesującym Cię przedziale cenowym oferowane modele, wybrać kilka, a następnie zapytać na forum, który z Cię interesujących lepiej wybrać.

Generalnie ja już Ci jedną propozycję podałem, a konkretnie Vedia C5 4GB. Jest to dość stary model (wydany w 2007 lub 2008 roku), ale moim zdaniem bardzo udany. Udało mi się znaleźć jedną aukcję na allegro z tym odtwarzaczem - Click. Jak ja kupowałem ten odtwarzacz to w zestawie były też b.dobre słuchawki - vedia srs 200. Jeśli się zdecydujesz na ten model to zadzwoń i się zapytaj, czy oni też dołączają te słuchawki … no i ogólnie, co jest w zestawie :).

A teraz co mogę powiedzieć o tym modelu … Jakość muzyki jest b.dobra. Ale jedno ale … musisz koniecznie mieć te słuchawki, o których mówiłem wcześniej, bo na prawdę dużo dają :). Wejście w tym mp4 to standardowy mini jack, więc równie dobrze można cały sprzęt podłączyć do jakiś głośników (np. jak będziesz na jakimś wypadzie w teren ze znajomymi), bo ten wbudowany głośnik jest za cichy.

Ekran 2,8 cala jest ładny i wyraźny (TFT LCD) … Zdjęcia i teledyski ogląda się b.dobrze. Cały odtwarzacz wydaje się być zrobiony z dobrych materiałów.

Teraz, co do tych filmów … W tym modelu istnieje możliwość oglądania filmów bez konwersji i to na prawdę działa. Sprawdzałem przy użyciu odcinków mojego ulubionego serialu. Jeśli faktycznie będziesz oglądał na tym filmy to jest to spora zaleta. Ja osobiście na tym mp4 oglądałem tylko teledyski, no bo co tu dużo gadać … 2,8 cala to jednak trochę za mało na wygodne oglądanie filmów :stuck_out_tongue: Jeśli chciałbyś oglądać filmy z napisami to już niestety musisz mieć odpowiednio przygotowany avi (napisy + film w jednym pliku avi). Da się to zrobić, ale takie przygotowanie avi trochę trwa (im lepszy komputer tym cały proces konwersji można przeprowadzić szybciej).

Na stronie producenta można przeczytać, że oprócz odtwarzania avi bez konwersji ta mp4 potrafi też odtwarzać bez konwersji pliki w formacie flv (format używany m.in. na youtube). Jednak nie jest to niestety prawda. Te pliki trzeba konwertować do odpowiedniej rozdzielczości. Jednak akurat to nie jest problem, bo z reguły te pliki są malutkie (mniej niż 15MB), więc cały proces konwersji trwa krótko.

Z takich ■■■■■ół to w odtwarzaczu jest stoper i kalendarz (coś takiego jak kalendarz w Windows). Poza tym niby można odtwarzać pliki .txt (nie sprawdzałem). Jest też dyktafon. Nagrywany dźwięk jest wyraźny, ale trzeba mikrofon trzymać blisko źródła dźwięku. Poza tym, gdy słucha się muzyki to można np. przejść do przeglądarki zdjęć (muzyka wówczas leci w tle). Pewno podobnie można zrobić z plikami .txt, ale nie sprawdzałem.

No to chyba tyle. Generalnie polecam :slight_smile:

no sa juz mp5 tylko nie wiem czy sie znajdzie tka do 90 zł ale powinna byc…

jest znalazłem prosze mp5 http://allegro.pl/item1182168639_2gb_mp … 3cale.html

To jest też jakiś chiński no-name, czyli wg mnie (i chyba większości wypowiadającym się w tym wątku) nie warto marnować na to pieniędzy.

I cena wysyłki to ponad połowa ceny urządzenia… porażka jednym słowem…

szukał mp5 to masz wiec mu znalazłem ta te chińskie podróby to sa do d**y szkoda kasy

Dobra 170zł dam. Nie ważne czy MP5 czy MP4. Musi mieć: Aparat w którym będę mógł nagrywać filmy, zewnętrzny głośnik, możliwość oglądania filmów avi, zdjęć, rozdzielczość minimum 3", no i oczywiście radio i odtwarzacz muzyki, dyktafon, menu w języku polskim. To wszystko, no jeszcze jak znalazło by się z dotykowym ekranem to by było super(nie koniecznie).

:hahaha: :hahaha:

Za 170zł? Za taką cenę kupisz jedynie dobrą MP3 , a Ty chcesz MP4 albo “empepiątkę”, w dodatku z aparatem i minimum 3", ekranem. I jeszcze byś chciał, żeby był dotykowy. Bez przesady.

Kolego tłumaczyłem Ci już, że odtwarzacze MP4 posiadają obsługę formatu AVI tylko teoretycznie. Faktycznie film odtwarzany w tym formacie jest wolny, że nie można go obejrzeć. Więc jedyną metodą jest konwersja do MP4 - trwa to około 20 minut, ale ma także swoje zalety - film zajmuje dużo mniej miejsca.

Poza tym, za te pieniądze nie kupisz niczego dobrego. Zainwestuj w jakiś muzyczny telefon z dużym ekranem i będziesz miał jednocześnie wypasioną MP4, a po za tym aparat, kamerę, zewnętrzny głośnik, możliwość oglądania filmów MP4, zdjęć, rozdzielczość minimum 3", no i oczywiście radio i odtwarzacz muzyki, dyktafon, menu w języku polskim - czyli wszystko czego oczekujesz od MP4 oraz jednocześnie telefon. Bo nie wiem czy jakakolwiek MP4 spełnia twoje oczekiwania…

Dobra dawajcie coś do 170 zł. Telefon też może być. Pisałem, że ekran dotykowy nie koniecznie. Znalazłem takie coś: http://allegro.pl/item1193658623_hd_mp4 … amera.html zamówić? Wiem że droższa.

Na prawdę chcesz się pchać w chińskie badziewia no-name?

A niech się pcha, szybko zrozumie, że tylko wywalił pieniądze w błoto, ale będzie już za późno. Ja sam posiadałem kiedyś takiego no-name opatrzonego napisem MOORE. Słuchanie na tym muzyki to istna tortura, to jest jakieś brzęczenie, w tle trzaski, horror.

A to co napisałem pasuje? Mój siostrzeniec zamówił sobie to co pisałem i wygląda fajnie, tylko głośniczek słabo gra. Jak nie pasuje to proszę dajcie coś sami.

http://allegro.pl/odtwarzacz-mp3-pentag … 75485.html

http://allegro.pl/sandisk-sansa-fuze-4g … 45647.html (ten nawet przekracza Twój budżet)

Zrozum, za 170zł nie dostaniesz sprzętu, który byś chciał mieć. Jedynie chińskie zabaweczki jednorazowego użytku.

190 zł. http://allegro.pl/odtwarzacz-mp3-pentag … 75485.html no nawet fajna mp3, dobrze że można oglądać na niej filmy :lol: Chyba jednak wezmę tą kijka lub tą co znalazłem.