Szukam programu podobnego do wine

Jaki program na linuxa jest odpowiednikiem wine.

Przesiadasz się z maca czy co? Wine, crossover to programy też na linuksa.

@Vatri91 , nie przesiadam się tylko za pomocą wine nie mogę zainstalować pajączka na kubuntu i chcę popróbować innymi programami.

Jakiś konkretny błąd wyskakuje?

jak-zainstalowac-pajaczka-ubuntu-t405287.html

Chyba nie ma, nie spotkałem się. Jedyny sposób to wirtualizacja, ale to bez sensu dla samego Pajączka (są dedykowane edytory pod wszystkie systemy).

@Chillout

błąd to :

Runtime Error (at - 1:0):

Cannot import dll:C:\ users\marcin\Temp\is-DVGMT.tmp\isskin.dll

@ra-v

wiem o edytorach mam Kompozer i Bluefish np. , ale pajączek jest dla mnie (moja osobista ocena) najłatwiejszy, najbardziej przystepny dla kogoś takiego jak ja tzn nie znającego w pełni html-a :slight_smile:

http://alternativeto.net/software/wine/?platform=linux

@saturno

niestety ale te programy wyświetlają mi ten sam błąd "Runtime Error (at - 1:0):

Cannot import dll:C:\ users\marcin\Temp\is-DVGMT.tmp\isskin.dll

Instalujesz przez Wine VirtualBoxa, żeby zainstalować w nim Windowsa, żeby zainstalować w nim pajączka? Albo źle zrozumiałem, albo… Incepcja :o

Ściągnij Winetricks i doinstaluj vcrun6sp6 - to mówią Internety, kiedy nazwę brakującej DLL-ki wpisze się w Google’a.

@Frankfurterium

przez wine chcę zainstalować pajączka na Ubuntu 12.04 x64

Więc wytłumacz, proszę, po kolei, jak to robisz, że programy polecone przez saturno wypluwają wine’owy bląd.

Instaluję program z listy, następnie klikam prawym , otwórz za pomocą i wybieram jeden z zainstalowanych programów.

Instalujesz który program (z nazwy, proszę) i gdzie (na Linuksie czy w Wine) ?

Zalogowany na linuxie , staram się uruchomić instalator pajączka. Prawym klawiszem myszki klikam na instalator i wybieram otwórz za pomocą wine. mam system 64 Bit czy to może mieć znaczenie przy tym błędzie ?

A gdzie w tym procesie używasz rzekomo wyrzucających ten sam błąd programów poleconych przez saturno?

Programu z listy poleconych używałem zamiast wine. Ale widzę że tego nie da się łatwo rozwiązać, pozostaje mi korzystać z pajączka na drugim systemie. Dzięki za wszystkie rady ale temat można zamknąć. Pozdrawiam