Szukasz reklamy, piosenki, filmu? Pisz tutaj!

Szukam pewnej piosenki - muzyka przez większość czasu jest na fortepianie/pianinie, teledysk jest na jakiejś (amerykańskiej?) pustyni, facet biegnie i znajduje jakąś opuszczoną ruderę i przy niej chłodzi się wodą, potem ma jakieś zwidy…

Hej hej, jak mogę tutaj wrzucić nagraną piosenkę? Mam nagranie z restauracji, jednak Google i shazam sobie nie radzi, bo muzyka jest w tle a na pierwszym planie głosy ludzi :frowning: może Wam się uda znaleźć ten kawałek :pray:

Wrzuć w zip lub na „hosting MP3-trójek” i tu wklejasz w osobnej linii (zazwyczaj forum doklei odtwarzacz html5 oferowany w silniku przeglądarki - wklejany link musi generować bezpośrednio pobieranie lub odtwarzać się w nowej karcie przeglądarki):

oczywiście zip nie jest konwertowany w odtwarzacz :stuck_out_tongue_winking_eye:.

Bardzo opcjonalnie przerób na plik wideo - część serwisów też wspiera konwersję linka w odtwarzacz html5 lub zewnętrzny danej strony w JS (np. YouTube w iframe).

1 polubienie

Łoooł dziękuję bardzo za tyle opcji :heart:
Sprawdźmy czy mi się udało :slight_smile:

https://megawrzuta.pl/download/a6246079cd001b280c35d0aa36abf46d.html

Skądś znam ten kawałek, a raczej zakończenie piosenki, ale za cholerę nie mogę sobie przypomnieć.
Nawet po wycięciu tłumu ludzi na pierwszym planie …

Kompletnie nic mi to nie mówi. Jakaś „rąbanka” ale wrzucam bezpośrednio, może ktoś wie.

Może to sample występujące w co 5 piosence, niby może tak być.

Podobno jest to piosenka ze składanki z YouTube… też coś mi to przypomina, ale skąd i co… Umrę w niewiedzy xd

A mogę prosić ten kawałek po wycięciu tłumu? Może wtedy google pomogą?

@xklimena Nie umrzesz w niewiedzy. Czy to nie jest czasem ten utwór Kid On The Block Feat. Denis Kalytovskyi - Raining In My Heart?

Pozdrawiam!

1 polubienie

Tak, to właśnie to!!! Nagranie z restauracji jest w remixie, ale oryginał równie dobry :slight_smile: nie sądziłam, że się uda a tu proszę, cuda się zdarzają. @anon31383000 jestem Ci winna zimno piwo albo gorącą kawę :joy:
Dziękuję!

1 polubienie

@xklimena Cieszę się że pomogłem. Shazam mi to odkrył.

Pozdrawiam!

U mnie żaden program nie mógł sobie poradzić, a tu proszę stary poczciwy shazam dał radę… Jeszcze raz wielkie dzięki za zaangażowanie :blue_heart: miłego wieczoru!

1 polubienie

@xklimena Nie ma sprawy. Miłego wieczoru.

Pozdrawiam!

1 polubienie

Jak macie jakąś zagadkę - to tutaj na pewno pomogą.
Mnie pomogli, a szukałem nagrania, aż z lat 70 i wiedziałem tyle prawie co nic.
A jednak…znaleźli.
https://rozpoznajemy.pl/

1 polubienie

Zapisuję! Na pewno się przyda. Chociaż widzę, że tutaj forumowicze są w formie :stuck_out_tongue:

Dzięki! :slight_smile:

2 polubienia

Czasami wystarczy, jeśli ma się jakiś sensowny plik z nagraniem, a chcemy dowiedzieć się, kto go wykonuje…wstawić na You Tube i często pokaże się zastrzeżenie licencji… do tego utworu z podanym wykonawcą i tytułem (algorytmy You Tube często dobrze kojarzą).
I już wiemy, kasujemy wstawkę i tyle.

1 polubienie

Najśmieszniejsze jest jak musisz blurować twarz piosenkarza, bo niby on ma prawa autorskie do swojego wizerunku.

No to już inna para kaloszy.
Wstawkę do utworu (chodzi o znalezienie wykonawcy), czyli jeśli mamy jakiś plik mp3. najlepiej publikować na zwykłym czarnym tle, czy też obrazie kontrolnym…i You Tube pięknie szybko da alert, że utwór jest prawnie chroniony.
Często już na poziomie przetwarzania filmiku, czyli nie potrzeba nawet go umieszczać.
Znalazłem tak chyba z dziesięciu wykonawców i tytułów utworów.
Czasem You Tube się myli…lub nie daje żadnych ostrzeżeń, jeśli algorytm nie zidentyfikuje utworu.

1 polubienie

Szukam „świątecznej” piosenki z tekstem: „lody Sindi je” x2.