Szumy w mikrofonie

Witam mam jedno proste pytanie czy jak kupie kartę dźwiękową na USB to czy znikną szumy w mikrofonie? słuchawki Trust GXT 414 Zamak

Może najpierw sprawdzić jakość mikrofonu porównując te słuchawki z innymi. Być może że tam jest problem i darmo wydasz pieniądze. Oczywiście to jest tylko w domyśle.

1 polubienie

Nie rozwiążesz problemu słabego mikrofonu kupując kartę dźwiękową.
Mozesz w programie do nagrywania pobawić się jego parametrami, zmniejszyć czułość, może program ma filtry do izolowania szumu?

Pierdoły mówicie
Po pierwsze sam mikrofon może być beznadziejny i mieć słabe ściąganie podbicie mikrofonu w opcjach zwiększy ściąganie ale będzie też właśnie wiecej szumów w tej sytuacji wypada kupić lepszy mikrofon aby było lepsze ściąganie mniej szumów ale nawet w droższych mikrofonach mogą być zakłócenia ale ofc nie będzie to takie obleśne.

Co do samej redukcji szumu są na to metody które chyba już większośc zna
Po 1 wygłuszyć pomieszczenie aby hałas z zewnątrz nie dochodził czyli m.in Pianki
Po 2 Można kupić futerko które jest przydatne szczególnie na szumy spodowowane wiatrem lub też takie inne gąbczaste do domu nie znam nazw jak to sie tam mówi profesjonalnie kiedyś widziałem na Twitchu jak ktoś nagrywał Streama i śmiał sie z drugiego stremera że wygłusza mikrofon skarpętką - mówiać jak coś jest głupie a działa czy dalej jest głupie :smiley:
Po 3 Koszyczek amortyzujący utrzymuje mikrofon stabilnie tłumiąc wszystkie zniekształcenia wynikające z drgań
Po 4 Popfiltr - trochę poprawi brzmienie twojej dykcji

W okolicach 100-150zl Można kupić już taki zestaw
Tak wiem du** nie urywa ale dla domowego zastosowania jak najbardziej to wystarczy


Czytałeś w ogóle post otwierający?

tak i zakup katy nie rozwiąże problemu.

Też kiedyś jak nie wiedziałem nic to kupowałem z 2x śmieciowe słuchawki z mikrofonem który działał dobrze i się psuł na dniach albo tak chamsko po gwarancji. Najbardziej irytowały mnie własnie te pierdzące mikrofony lub kable które maiły beznadziejne ekranowanie i często też jeszcze pękały.

Od tamtej pory staram się zawracać uwagę na co kupuje i czasem kupuje sprzęt nawet 2 tyg po zamiarze żeby przeczytać jak najwięcej o rożnych rzeczach a nie zobaczyć 1 reklamę cickbaitową i łykać lipny produkt jak to robią fani sklepu x-cum

Hykker to szrot, bo nie ma wbudowanej karty dźwiękowej i jego “jakość” zależy od tego co właściciel ma w swoim komputerze*. W tym budżecie jest do wzięcia Mozos Mkit-900Pro, obok którego Hykker nawet nie stał.

*podobnie może być u autora wątku, więc zewnętrzna karta MOŻE (ale nie musi) rozwiązać problem. Na początek zabawa suwakami, tak jak zaproponował @anon741072

Opcjonalnie w realtek chyba była tam opcja włączenia jakiejś funkcji inteligentnego wygłuszania może to pomoże.
Co do suwaków to one zwykle są na niskim stopni ustawione i trzeba sobie podbić mocniej ale jak ma już terez szumy to raczej nie za wiele zdziała.

Ale jeśli mikrofon się uszkodził to już raczej nic nie pomoże.

@anon67650823 Faktycznie ten Mozos jest zdecydowanie lepszym wyborem.
I jak nie chce sie bawić w podbijanie i lepszą jakość i tak dalej to na USB a w sytuacji lepszego wzmocnienia kupić na XLR i do tego jakiś DAC a nie karty dźwiękowe.

Panowie ale to nie wina mikrofonu bo na telefonie testowałem te słuchawki i 0 szumów było w dodatku te słuchawki nie są jakieś badziewne bo kosztują 200-250zł mam zintegrowaną kartę dźwiękową…

No to trzeba było to napisać już na początku może faktycznie ci siadła integra w mobo…
Ja nie jestem Maciej wróżbita no to w takim razie jak już będziesz kupować to lepiej zamiast karty dźwiękowej nabyć jakiś DAC

Tutaj masz dobre poradniki i recenzje na temat audio sprzętu
https://www.audiofanatyk.pl

Czyli masz…?

model płyty

Dodam też że mam lekkie zakłócenia w słuchawkach kiedy przesuwam myszką i uruchamiam jakiś program a z suwakami w windowsie bawiłem się kilka razy

Jak masz bezprzewodowe to tak może być. U mnie czasami myszka zakłuca mikro-wieżę podczas ruchów jak jest podłączona przez bluetooth i dźwięk przerywa lub są szumy. Teraz stoi dalej od laptopa i zero zakłuceń, więc to raczej normalne gdy trzyma się więcej urządzeń blisko siebie

Wszystko mam przewodowe nie lubie bezprzewodowych urządzeń

to jest laptop, stacjonarka, jaki system, jaka karta? Bo tak to można o dupie maryny rozmawiać. W jakim programie szumi? Czy to skype jakiś czy lekcje online?

Zwykły komputer z zintegrowaną kartą dzwiękową na płycie Asrock b150m PRO 4 i windows 10… pytam tylko czy jak kupie karte dzwiękową to czy znikną te szumyy podczas nagrywania dźwięku

Ja też za bardzo nie lubię, bo w większości ich zaletą jest tylko wygoda, ale myszka, kamera, słuchawki i reszta na raz to wielka plątanina kabli, szczególnie w małym pomieszczeniu, więc część urządzeń mam bezprzewodowych. Ze słuchawek bezprzewodowych mam tylko Xiaomi true wirelles bo mama takie chciała, myszkę od niedawna też bezprzewodową i z kategorii urządzeń które używam bez przerwy to tyle

To te?

Ale zwykła karta też się jakoś nazywa
i wpinasz przejściówkę jacka w zielony i różowy? Sprawdzałeś z przodu i z tyłu komputera? Masz ten problem od początku, czy od jakiegoś czasu?

No zwykły, weź się tato :joy:

tak te a karta zintegrowana ma jakąś nazwę? nie wiem… wiem tyle że płyta b150m pro4