Szybka, darmowa wyszukiwarka obrazów na Windows7 x64?

Ponieważ nie udało mi się znaleźć wyszukiwarki plików, która potrafi prezentować wyniki wyszukiwania obrazów w postaci miniatur, to może istnieje jakaś wyszukiwarka przeznaczona specjalnie do wyszukiwania obrazów? Chodzi mi o to, by program znalazł szybko wszystkie obrazy we wskazanym folderze i podfolderach, a wyniki wyszukiwania przedstawił w postaci miniatur. Często nie wiem, jaką nazwę ma szukany plik JPG czy PNG i tylko po miniaturach mogę go odszukać. Taka opcja jest mi potrzebna dość często, a wyszukiwanie systemowe jest strasznie powolne.

Mam przeglądarkę obrazów XnView, ale szuka równie wolno, wydaje mi się, że być może korzysta z wyszukiwania systemowego. Mam też Zoner Photo Studio 15 (wersja Pro), ale tam to w ogóle coś jest zepsute. Po przejściu do zakładki Menadżer wyskakuje mi jakiś komunikat: “Program gswin32c.exe przestał działać”, a po wpisaniu w wyszukiwarkę np. *.png czy samo .png wyświetla się “folder jest pusty”, mimo że zawiera mnóstwo plików z tym rozszerzeniem. Jak nic nie wpiszę, tylko zaznaczę “uwzględniaj podfoldery”, to pokazuje tylko niewielką część obrazów. Jednym słowem nie da się nic wyszukać tym programem.

Copernic Desktop Search

patrz w komentarze. Ja polecam: Quick Search

No ładnie, a jak pytałam w wątku dotyczącym poszukiwania wyszukiwarki plików: http://forum.dobreprogramy.pl/najlepsza-darmowa-wyszukiwarka-plikow-i-folderow-520948t.html i pisałam, że potrzebuję podgląd miniatur, to nikt nie napisał, że te programy je mają.

p19koz: Tylko na 100% jest tam ten widok miniatur (w komentarzach nikt nic o tym nie wspomina)? Bo przetestowałam już wiele programów do wyszukiwania i w żadnym nie było, co najwyżej był podgląd obrazu po kliknięciu na plik. Jak widać w podlinkowanym temacie, ludzie polecają programy, które im przypadły do gustu, zamiast takich, które naprawdę spełniają oczekiwania szukającego. Dlatego już podchodzę trochę nieufnie do kolejnych propozycji.

http://www.dobreprogramy.pl/FastStone-Image-Viewer,Program,Windows,12836.html

a może ta podpasuje,obsługuje miniaturki;)

pozdr;)

Ja mam Picase i sobie chwale.

Zainstalowałam na razie ten Copernic Desktop Search, ale nie wiem o co chodzi, bo u mnie ten program zwyczajnie nie działa. Czy muszę czekać, aż coś tam zindeksuje czy powinien od razu działać? U dołu okna mam komunikat: “Paused by user activity, Indexing will resume after 10 second of idle time”

Copernic Desktop Search wreszcie zindeksował pliki, przynajmniej na dysku D (C na razie wykluczyłam, bo potwornie długo trwało to indeksowanie) i faktycznie pokazuje wyniki w postaci miniatur oraz wydaje się szukać znacznie szybciej od wyszukiwarki systemowej. Niestety, jeśli wyników wyszukiwania obrazów jest bardzo dużo, to program się zawiesza w trakcie przewijania listy wyników.Trzeba przewijać ostrożnie. Tempo wczytywania miniatur nie jest niestety szybsze niż w eksploratorze Windows, ale samo wyszukiwanie już tak.

Miło, że mogłem pomóc.