Szybki internet a w grach skoki ping.

Witam. Szukałem już podobnych tematów i znalazłem ale różnią się trochę tym co ja chcę opisać. Mam kablówkę od Vectry (300Mb), na ogół Internet jest super, strony ładują się na pstryk, pliki pobierają się baaardzo szybko, filmy sie nie tną. Problem pojawia się w grach online gdzie odczuwam nagłe skoki pingu ze stałych 30-50ms na skok do 200-500ms. Skok jest krótkotrwały ale regularny co kilkanaście sekund. Jest to mega irytujące bo naprawdę to się odczuwa gdzie albo wywala mnie całkowicie z gry za wysoki ping, albo wywala komunikat o próbie ponownego połączenia albo po prostu przez te sekundę jest LAG i dużo się wydarzy. Gram w Lola, cs, fortnite, Battlefronta i Euro Trucka i wszędzie to samo. Na innym laptopie to samo. Pingowałem serwery gier w cmd i albo widać te skoki, albo w ogóle się nie chcą pingować i tylko wyrzuca “Requested time out”. Resetowałem router do ustawień fabrycznych, sprawdzałem kable, sprawdzałem wpływ innych urządzeń podpiętych do Wi-Fi oraz aplikacji w tle typu Discord, ale 0 różnicy. Łącze się bezprzewodowo bo nie mam możliwości połączenia się na stałe kablem ze względu na umiejscowienie routera. Patrzyłem także pasma 2,4GHz i 5GHz ale prawie to samo, z różnicą taką, że na 2,4GHz skoki są częstsze i z mniejszym skokiem np. z 50 do 200ms a na 5GHz rzadsze a większe np. do 500ms. W załączniku test pingu i speed test.

ping2

Dwie możliwości - zaniki WiFi poprzez przeszkody “terenowe” lub lecący w ciula provider. Stawiam na to pierwsze. WiFi i gry średnio się lubią, chyba że sygnał jest mocny i brak przeszkód. Ustaw kompa przy routerze i wtedy sprawdź czy skoki nadal występują.

1 polubienie

Witaj @domeczegg na Forum DobreProgramy

Opis dość szczegółowy, ale nie wspominasz nic, czy próbowałeś podłączać komputer kablem LAN bezpośrednio do routera. Sprawdź więc taką możliwość.

Dodatkowo zastosuj porady Eksperta @Bogdan_G :+1:

Napisz, czy pomogło.

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz