Szybkość XFCE

No właśnie, dyskusyjna szybkość i responsywność XFCE. “Podobno” jest lekkie i szybkie, ale ostatnio testowałem wersję 4.6.0. Jak teraz jest z XFCE? Zależy od dystrybucji? Mam tu na myśli np. DreamLinuksa i Xubuntu. Które potencjalnie byłoby szybsze?

XFCE nie jest ani lekkie ani szybkie, jak już coś to LXDE :slight_smile:

Tak jak myślałem :). Lepsze więc będzie LXDE. Tylko nie wiem czy lepsze byłoby Lubuntu czy Mint LXDE.

Tak na prawdę Xfce nie jest ociężałe to Xubuntu sprawia takie wrażenie, ponieważ w Xubuntu pomimo tego, że jest Xfce to większość programów jest z Ubuntu, czyli pisana dla Gnome czyli ociężałe kobyły, które w Xfce nie powinny mieć miejsca. W DremaLinux Xfce nie jest takie ociężałe.

Zresztą porównaj sobie samego Debiana z domyślnym Gnome z Ubuntu a potem porównaj sobie Debiana Xfce z Xubuntu powinieneś odczuć różnicę już przy samym Gnome. Lxde jest obecnie chyba najlżejsze, bo tak na prawdę Lxde to nic innego jak Openbox jako menedżer okien, PCManFM jako menedżer plików, z możliwością wyświetlania pulpitu, Lxpanel, Lxterminal i kilka innych naprawdę lekkich programów. Oprócz Lxde jest jeszcze Antico lekkie środowisko w oparciu o Qt4.

how-instalowanie-lekkiego-srodowiska-qt4-antico-t357521.html

Pozdrawiam!

Co do Antico - Nie jest już rozwijane, nie ma co sobie nim zaprzątać głowy.

To jestem niezdecydowany. LXDE jest dla mnie mniej “ergonomiczne” tzn. nie ma kosza (sic!) a XFCE to prawie Gnome, przynajmniej w wydaniu Xubuntu. Zobaczę jeszcze Fedorę XFCE.

Od roku nic nowego się nie pojawiło, martwe środowisko.

Utwórz sobie na pulpicie aktywator (skrót) do /home/użytkownik/.local/share/Trash/files i masz kosz. Albo utwórz do niego dowiązanie na pulpicie:

ln -s $HOME/.local/share/Trash/files $HOME/Pulpit

Pozdrawiam!

roobal problemy w tym że PCmanFM nie ma w ogóle obsługi kosza, on po prostu usuwa pliki od razu, i raczej tej obsługi nie będzie, twórcy PCmanFM tłumaczą tą decyzję tym że jeżeli użytkownik już coś usuwa to wie co robie, i nie będzie już tego na 100 % potrzebował.

No tak racja, zapomniałem o tym :slight_smile: Używam PCManFM a nie zwróciłem na to uwagi ale to też dlatego, że ja zawsze usuwam z pominięciem kosza (Shift+Delete), bo jak napisałeś, wiem co robię :smiley:

Pozdrawiam!

Ja tam mam obsługę kosza w PCManFM 0.9.5 na Lubuntu 10.04:

http://zapodaj.net/ec8882f58a2c.png.html

Pewnie Canonical nałożył na PCmanFM jakieś swoje autorskie patchy, trzeba by było zajrzeć do jego źródeł z lubuntu.

Raczej 0.5.9 :slight_smile:

Być może, ja mam w Ubuntu 10.04 doinstalowany PCManFM w wersji 0.5.2 i tam nie ma tej opcji, która mą phanyx.

Pozdrawiam!

W “O programie” mam: http://zapodaj.net/42015c270e5a.png.html


Na angielskiej wikipedii jest napisane: “The current version 0.5 will be superseded by a completely rewritten new version of PCManFM which will be version 1.0”, więc wygląda na to, że mam jakąś betę/rc

A to nie jest już czasem nie PCManFM a PCManFM2? U mnie to w każdym razie wygląda tak :slight_smile:

pcmanfm.th.png

EDIT : Czyli ja mam jednak starą wersję PCMana określona już jako legacy a nowa wersja to właśnie 0.9, najnowsza 0.9.7 i wygląda, że chyba jednak dodano obsługę kosza :slight_smile:

http://sourceforge.net/projects/pcmanfm/files/

Pozdrawiam!