T mobile internet domowy gubi pakiety

Witam. Na początek przepraszam, jeśli zły dział. Chodzi o to, ze mam internet 20mb/s, zasięg 5 kresek, strony chodzą dobrze, natomiast gdy próbuje w coś pograć Np w lola to Ping utrzymuje się w granicach 90-100 i są momenty, niestety często, ze internet jakby gubi pakiety. Postać stoi w miejscu przez 2 sekundy a potem wszystko rusza, przy czym Ping skacze do 600. Bardzo czasy widzę już wtedy ekran z martwym bohaterem. Strasznie to irytuje. Ktoś ma jakiś pomysł? Pingi dla wp.pl w cmd od 60-70 czasami 500 i wraca do normy. Z góry dziękuje za poświęcony czas.

Jaki masz modem LTE lub router (producent i model)?

Ktoś poza Tobą w międzyczasie korzysta z internetu?
Masz uruchomione jakieś programy korzystające z internetu w tle?

Model to ZTE MF286, korzysta jeszcze dziewczyna, ogląda netflixa na tv. Ale to nie ma wpływu na działanie internetu bo czy ogląda czy nawet jak jestem sam w domu, zawsze tak samo działa. No moze pingi są o 15 niższe. W tle nic się nie pobiera śni nic.

T-Mobile ci dało ten router??

Używasz internetu przez Wi-Fi czy na kablu?

Tak, router od t-mobile. Nie, leci po wifi, kabel mógłby coś zmienić?

Jak możesz podłącz kablem, ale czy na tym routerze pomoże to wątpię. Na przyszłość bierz Huawei bo ZTE w tej dziedzinie porażka na maksa. Zawsze ludzie mieli z tym jazdy. T-Mobile widac ma zaległości w magazynach bo wszyscy biorą Huawei B525, a ci co się znają w T-Mobile trochę nie dają ZTE.

Tak, bardzo możliwe, że to nie samo LTE wywołuje takie skoki pingu, a interferencje Wi-Fi. Sprawdź na kablu i daj znać, czy sytuacja się poprawiła. Rozumiem, że w tej taryfie jesteś w stanie osiągnąć max. prędkość (~20 Mbps)?

Okej panowie, siedzę teraz na kablu, idę zagrać i dam znać co i jak. Ping w cmd wskazuje tak samo jak było, tylko teraz zamiast czasami pokazywać 600 ms pokazuje np 120.

Wina moze byc tez ZTE, jak wspomniałem najgorszy sprzęt do LTE. Moze tez byc wina obciazenie nadajnika lub Plus cos robi na tym nadajniku, z ktorym sie laczysz.

Ale tak jest odkad mam ten internet. Nie wiem juz co robic. Otoż na kablu sytuacja wygląda identycznie jak przez wifi. Jedyne co zauważyłem, to to, że zdarzyło się to może dwa razy mniej, w sensie ta utrata pakietów.
MatX: Tak, wyciągam 20Mb/s, chociaż średnio jest to tak 15-16.

To ja widze tylko jedno. Kupno routera LTE na własną rekę jak Asus RT-AC53U lub ostatecznie używkę Huawei B525 jakikolwiek, ale Huawei i ZTE to ta sama klasa sprzętu. Natomiast wspomniany Asus to sprzęt typowo sieciowy bez zbędnych bajeró∑ jak wysyłanie i odbieranie SMS-ów. Zawsze mozesz c z dostawą do domu przez internet bo wtedy w ciągu 14 dni mozesz bez powodu oddac o ile nie porysujesz obudowy, która jest jaka jest i łatwo to zrobić.

Tylko pamiętaj ja ci 100% gwarancji nie daję, że jak kupisz tego Asusa będzie lepiej bo równie dobrze wpływ na to moze miec to, że kilka osób poza tobą korzysta z internetu. Ja mam Asus 4G-AC68U i wszystko chodzi lepiej od tych od operatorów routerów, ale jak będzie u ciebie to ruletka.

Znajdź na stronie konfiguracyjnej ZTE zakładkę pokazującą parametry sygnału LTE coś takiego i wklej tutaj:

14

Obawiam się ze tam nie widziałem takich informacji ale jak będę w domu to poszukam i tutaj wkleję. Nie chce kupować nowego routera, po to mi ten dali żeby działał. :frowning: przynajmniej tak myślałem. Wrzucę screena jak wrócę z pracy. A co do tego ze siedzi na necie kilka urządzeń to nie ma wpływu, bo jak już mówiłem - nawet jak sam w domu jestem i tylko ja siedze to jest bez zmian.


Jeśli potrzeba to mogę dać bez zamazanego :slight_smile:

Nic dziwnego, że pojawiają się problemy z pingiem - korzystasz z 3G, a nie z LTE :slight_smile:
Spróbuj odznaczyć opcję DC-HSPA+ i wrzuć screen ponownie.
Zamazanie IP WAN nie ma większego sensu, IMEI prędzej :slight_smile:

Ale nie ma to znaczenia czy jest akurat połączenie LTE czy 3G, sytuacja jest zawsze taka sama. Wiele razy już to sprawdzałem, zmieniałem częstotliwości itp. Nic nie daje efektu. :frowning:

Więc zostaje ci zmiana routera. Nikt tu cudów nie wymyśli. Operatorzy nie dadza ci routera Asusa bo by musieli zabulic za to. Dają najtańszy sprzet, aby działało. Czy to LTE czy inne usługi internetowe. Dlatego robia routery, których nie ujżysz u operatora.

Ustaw Only LTE czy Tylko LTE i wtedy daj ten zrzut jeszcze.

Może zmień sobie ksywkę na forum, na Motherfucker? Bardziej ci pasuje.