T-Mobile internet domowy - koniec z "eldorado bez limitu danych"

Ale napisałem to bo w innym wątku o podobnej tematyce ktoś tak pisał więc o tym napisałem. Mam założyć nowy temat i o tym napisać?? :confused:

Przecież w regulaminie było napisane dość jasno, że oferta będzie dostępna do odwołania, a nie wiecznie. Kto ma umowę na takich warunkach, ten ma nadal, nikt mu jej nie zabiera.

Ponad rok = dobre kilka lat. Oczywiście. Znać temat to podstawa.

Jak na stronie T-Mobile klikniesz Internet to masz do wyboru: Światłowód lub Domowy czyli ten, o którym jest temat. Ty nie wiesz o co chodzi, ale trzeba napisać.

Chyba ja lepiej wiem kiedy i na jaki okres podpisałem aneks do umowy? Nie ma się o co czepić to trzeba szukać byle pierdoły? A nóż się trafi…

Dziwi mnie, że się tak chętnie samobiczujesz.
Może też źle zrozumiałem, może po prostu jesteś hipokrytą.

Jesteś pracownikiem T-Mobile, że miałeś kilka lat temu dostęp do oferty, której jeszcze nie było? :slightly_smiling_face:

Miałem ochotę o to samo go zapytać, ale skoro było to do Ciebie to odpóściłem :slight_smile:

Nie wiem, może jako klient sieci od 1998 dostałem taką umowę wcześniej niż oficjalna premiera. Co ci tak zależy na tym?

1 polubienie

Albo ktoś patrzy na datę aktualizacji regulaminu i robi z tej daty świętą krowę :angel: :crown: :cow: :cow2:.

A zwróciliście uwagę że od lat internet mobilny ma coraz gorsze oferty. Dawniej paly (RBM) 50 zł na 3 miesiące bez ograniczeń pobierania teraz 40 zł miesięcznie za 100 GB - czyli nagle oferta zdrożała wielokrotnie o kikla set procent, teraz te inne. Zmowa cenowa bo można.

W jaki sposób dokonałeś obliczeń? :slight_smile:
I nie, nie jest to zmowa cenowa - po prostu stacje bazowe nie wyrabiają przyjmując ruch, do którego pierwotnie nie były przystosowane - internetu stacjonarnego LTE.

1 polubienie

Nigdy nie były przystosowane i nie będą. Zamiast to dopracować to wolą operatorzy wprowadzić 5G i co z tego, że będzie powiedzmy 300Mb/s jak i tka dalej będą limity danych co w 5G jest totalnie bez sensu

Obawiam że żaden ISP fizyki nie jest w stanie przeskoczyć.

1 polubienie

Może i nie, ale wprowadzanie nowej technologii kiedy dotychczasowa (LTE) jest w powijakach tak naprawdę to tak jakby dać Sokół Millenium z Gwiezdnych Wojen na polskie drogi. Rozwalił by się szybciej niż by ruszył.

Polacy nie wymyślili 4G ani 5G. To że mamy taką a nie inną sytuacje w kraju nie znaczy że mają nie nadążać za rozwojem świata tylko dlatego że ktoś ma słaby zasięg.

1 polubienie

Zapomniałes o jakości technologii, w której świadczona jest usługa, a ta kuleje i z tego co czytałem w internecie nie tylko u nas.

Zobacz sprzedają także operatorzy routery z modemami agregującymi 3-4 pasm, a większość operatorów agreguje raptem 2 pasma. Po co ten sprzet w takim razie jak się go nie zdąży w pełni użyć bo za 2-3 lata wejdzie 5G.

Kolejna kwestia skoro 5G ma być taki super to jaki będzie sens limitowania pobieranych danych? Wiadomo, że operatorzy z tego nie zrezygnują bo na tym robią największa kasę.

A skąd wiesz, że będzie limitowany transfer?

W Stanach Verizon już oferuje domowe 5G bez limitu:
https://www.verizonwireless.com/support/5g-home-faqs/

Podobnie w Australii:
https://www.optus.com.au/for-you/broadband-nbn/5g-home-broadband/5g-home-broadband-plan

Ale tak, prawdopodobnie będą jakieś limity, bo 5G podobnie jak 4G bazuje na współdzielonym paśmie, więc prędzej czy później także się zapcha.

1 polubienie

Nie da się zrobić tak, aby się nie zapchał? Np. Więcej światłowodów pod nadajnik?

Sieci komórkowe nie zapychają się w warstwie dosyłu do stacji, bo jakbyś się uparł to możesz podłączyć i 100 Gbps na jednym włóknie, ale warstwa radiowa. Tam stacja się zapycha i nad tym idą prace by zwiększyć pojemność - chociażby w 5G.

Rozumiem, dzięki za wyjaśnienie :slight_smile:

Mam pytanie czy mamając Huawei B715s-23c (ten z PLAY) i kartę T-Mobile, a T-Mobile twierdzi, że na razie tylko w Stolicy uruchomili agregację 3 lub 4 pasm to wymuszenie 3 pasm 1800+2100+800Mhz na samym routerze coś mi da, router sam zagreguje 3 pasma czy nie?