T-Mobile, urządzenia na raty i blokady

Mam w planie za półtora miesiąca z abonamentu w Orange przejść do T-Mobile i mam pytanie bo w internecie na forach wszelkich innych czy też w salonach tak naprawdę co poniektórzy sami już nie wiedza czy w routerze mobilnym od operatora w razie spóźnienia się z opłata blokują IMEI urządzenia czyli jest urządzenie zablokowane cyz numer telefonu do danej usługi w celu nie opłącenia abonamentu i rat za sprzet wliczonych do rachunku gdzie płąci się sumę tego? Trochę dla mnie wygląda to dziwnie blokować IMEI bo mogę sobie kupić na wolnym rynku jakikolwiek router z modemem LTE i po wsadzeniu karty SIM się z niego połącze, ale im i tak wywali IMEI z jakiego uzyskałem połączenie. Pytam bo jak przejdę do T-Mobile na usługe łączoną internet domowy do 60Mb/s i telefon to czy taki router mógłbym sprzedać powiedzmy nie rozpakowywany bez martwienia się, że komus urządzenie zablokują? To samo tyczy się smartfonów.

Wystarczy trochę pomyśleć. Kupujesz router na raty, jeśli nie spłacasz rat to blokują.

To weź rusz głowa teraz Ty. Czy te raty za router operatorowi płącę oddzielnie od abonamentu? NIE!!! Więc skoro nie płącę oddzielnie tylko razem z abonamentem więc jak nie zapłącę abonamentu to nie korzystam z usługi. Zgadza się? Mysle, że tak. Co im da zablokowanie routera jak wsadze kartę SIM w inny router kupiony na wolnym rynku, a nie od operatora i usługa będzie działąć bo zablokują router? Wychodzi na to, że ja myśle, a ty nie. Ewentualnie nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

Oferta polega na tym, że operator wystawia fakturę, na której jest rata i abonament, co plusują i mam do zapłacenia 54,99 zł. Oczewiście teoretycznie mogę zapłacić sam abonament, ale będzie nie dopłąta więc będzie operator dalej ścigał. Chcac, żebym nie mógł korzystać z usługi i zapłacił zablokuje karte SIM i wtedy gdzie jej nie wsadzę to nie działą, chce, żeby działało musze zapłacić za rate i abonament.

Już chyba prościej tego zrozumieć i wyjaśnić się nie da. Dlatego napisałem tu czy komus się zadżyło, ze nie zapłacił w czasie, zablokowali, ale router czy karte SIM, czy jak wsadizł karte SIM w tlefon chodzby znajomego kupionego w sklepie gdzie operator nie będzie miał w bazie IMEI tego telefonu czy usługa działała, a router nie działał.

Ależ tak. Popatrz na fakturę. Na mojej były wyszczególnione osobno od abonamentu.

image

BTW nie rozumiem Twojego problemu. Pytasz nas czy jak nie będziesz płacić rat to Ci nie zablokują urządzenia? Ale zdajesz sobie sprawę, że nawet jeśli tego nie zrobią, to będziesz płacić odsetki od niezapłaconych rat? Nie płacenie nie opłaca się więc totalnie, bo ściągną z Ciebie więcej niż to warte, a skoro masz wątpliwości dotyczące tego czy będziesz w stanie spłacać raty, to nie powinieneś kupować tego routera wcale.

1 polubienie

Cytat T-Mobile:
Operator zachowuje prawo własności Urządzenia do momentu zapłaty przez Abonenta wszystkich rat z Umowy SnR.
Dopiero z chwilą uiszczenia wszystkich rat prawo własności Urządzenia przejdzie na Abonenta.

Cytat www.rp.pl:
Radca prawny Łukasz Bielak z kancelarii SMM Legal zwraca uwagę, że sprzedaż telefonu, który wciąż stanowi własność sieci, wyczerpuje znamiona przestępstwa z art. 284 k.k., tj., przywłaszczenia cudzej rzeczy ruchomej.

Operatorzy blokują IMEI, bo zdarzają się sytuacje, w których ludzie biorą sprzęt na raty (z abonamentem), a potem sprzedają urządzenie na wolnym rynku i przestają płacić.

Dopóki płacisz, możesz spać spokojnie. Nawet jak spóźnisz się z fakturą o miesiąc, nic się nie stanie. Blokowani są wyłącznie notoryczni dłużnicy.

1 polubienie

Czemu masz zamiar sprzedać nie swoje urządzenie? Poza tym jaki jest sens w pozbywaniu się urządzenia od operatora i wsadzaniu SIM w inne urządzenie? Jak chciałeś włożyć SIM do innego urządzenia to na choinkę brałeś dodatkowy router?

1 polubienie

W tej ofercie trzeba wziąć sprzęt :slight_smile:

1 polubienie

Ty jak zwykle nic nie sprawdzisz, ale wiesz najlepiej. T-Mobile nie daje internetu domowego LTE bez routera. Więc teraz rusz głową. Masz swój router LTE czy to kupiony w sklepie czy po poprzednim operatorze bez sim locka wiec po co ma kisiec w pudełku jak mogę mieć z niego kase, która uczciwie przeznaczę powiedzmy na abonament plus te raty?

Tryb przypuszczający, czas przyszły, a nie przeszły, do tego związany ze świętami BN…

Formalnie ok. :slight_smile:
P.S. Rozbraja mnie twój nick na maksa :stuck_out_tongue:

Co nie zmienia faktu, że nie swojego urządzenia nie wolno sprzedawać + kupujący może dostać blokadę na IMEI jak raty nie będą należycie spłacane przez sprzedającego. Urządzenia nie uruchomisz po prostu w tym kraju. A i blokada nie pójdzie tylko na IMEI, ale również na SIM. Taka to usługa łączona.

Idź do innego watku zaśmiecać i nabijac posty, a nie ciągle u mnie i mnie irytujesz. Proszę cię o to grzecznie. Chyba, że masz coś sensownego do powiedzenia poparte faktami, a nie tylko kopiuj i wklej.

Jak router nie ma sim locka bo chyba żaden dziś nie ma i w nim będzie sim innego operatora to jak zablokuje T-Mobile SIM w tym routerze?

To sprzedaj stary router, bo nie masz prawa sprzedawać nowego, otrzymanego od operatora. Tak trudno zrozumieć? Kombinatoryka pełną gębą… Potem masa takiego sprzętu zalega na Allegro, bo ktoś chciał przechytrzyć system, a potem zonk, bo sprzęt nie działa.

Już nie dramatyzujmy. Owszem, w umowie jest zapis, że urządzenie nie należy do “kupującego”, ale dopóki ten ostatni regularnie płaci rachunki, to nowy nabywca urządzenia nie dostanie blokady na IMEI.

Masz jakieś na to dowody czy tylko przepisujesz z innych for bo ktoś napisał?? Druga rzecz operatorzy zawsze mogą robić różne rzeczy, aby klient ich sprzętu nie mógł sprzedać, ale mnóstwo telefonów jest na Allegro od operatorów i nagle co 50% z nich jest blokowane tak dla reguły?

Kolejne pytanie blokuje automat jakiś czy robi to człowiek, który widzi, że olewam płącenie i blokuje? Jak operator sprawdzi, że sprzedałem to jak dam bratu i on używa to tez łamie prawo?? Tez kradne??

LORDEK chce ze mnie zrobić złodzieja bo tak pisze i basta :stuck_out_tongue:

Takie są zapisy w umowie. Odsprzedaż urządzenia, które nie należy do Ciebie, jest przestępstwem. Tyle prawo. W praktyce, jeśli nie będziesz unikać płacenia rachunków (rat), nic się nie stanie.

1 polubienie

To jeszcze jedno pytanie czy jak sprzedam i komuś nawali router, a jest on na mnie na umowie to czy operator z tym problemu nie będzie robił, oczywiście pomijam to, że ktoś powie, że odkupił jeśli poinformuje, że wzięty u operatora na raty bo wiadomo, że jak tak powie może być róznie i nie chodiz tu o oszukiwanie operatora czy kogokolwiek tylko bardziej o robienie sobie kłopotów jako kupującego tkai sprzet i powiedzmy mi?