T-Mobile vs. Play zasięg

Witam, mam pytanie do użytkowników sieci T-Mobile i Play która z tych sieci ma lepszy zasięg, bo mam zamiar zmienić swojego operatora :?:

Play - nadajniki Play, Plus i Orange.

Możesz mi napisać od kiedy PLAY korzysta z nadajników Orange?

Bo na moim telefonie przełącza się tylko na Plusa.

Od jakiegoś miesiąca można korzystać również z Orange :slight_smile: Zrób wyszukiwanie ręczne i spróbuj się połączyć na nadajnik Orange.

Rzeczywiście, zadziałało. Muszę powiedzieć, że tego nie wiedziałem. O Plusie się mówiło głośno, ale o Orange nigdzie nie czytałem. http://www.chip.pl/news/internet-i-siec … aca-zasieg okazuje się że umowa była podpisana w 2010 roku.

Tak zgadza się, można się łączyć z Orange ale Play wprowadził jakiegoś typu selekcjonowanie i nie wszędzie można teraz korzystać z zasięgu Plusa. Wcześniej mogłem wszędzie łączyć się przez Plus a teraz w nie których rejonach podwarszawskich tylko Orange + marny zasięg Playa.

U mnie gdy ginie Play sam przełącza na Plusa - a wideo rozmowy działają bez względu na sieć.

Jestem dosyć długo w Play, chwalę sobie firmę za ceny abonamentów, ale z zasięgiem nie jest ciekawie. Nie pamiętam dokładnie ale może 2,5 roku temu technicy podkręcili sieć w ten sposób, że pomimo lepszego sygnału z BTSu Plusa, komórka trzymała się dalej Playowego, nawet kiedy ten zrywał łączność. Ponoć wiązało się to z oszczędnościami Playa. Rozmowy w Play przez BTS Plusa jest roamingiem wewnątrz sieci, Play musiał się z tych rozmów rozliczyć i zapłacić Plusowi. Dlatego trzymanie się BTSa Playa ustawione było do granic absurdu.

W tej chwili też nie jest dobrze, zrywa, ucieka głos. Nie jest to wina telefonów.

A czym się różni sieć GSM od UMTS tzw. 3 G :?: Na którą najlepiej ustawić w telefonie :?:

Różni się głównie prędkością przesyłania danych i czasem działania baterii w komórce :stuck_out_tongue: Jeśli mieszkasz w mieście i często korzystasz z internetu, to warto ustawić 3G, wtedy mamy szybszy przesył danych kosztem baterii w telefonie. Ale jeśli mieszkasz na wiosce, to wystarczy ci GSM, no i zaoszczędzisz sporo baterii :wink:

Ja mieszkam na wiosce i łapie 3G gdy go położę, gdy chodzę po domu nie. 3G sięga już daleko, coraz dalej.

No to może u ciebie jest bardziej rozwinięta sieć. :wink: Mieszkam 12km od zielonej góry i 3G jeszcze nie łapie.

mieszkam niedaleko Warszawy (5km) i play zasięg ma tu bardzo słaby. Gdyby nie Orange telefon mógłbym schować do szuflady. Na stałe.

Dzięki za info :!: :slight_smile:

Ogólnie Play ma słabe nadajniki. Plusa i Orange są chyba najmocniejsze dlatego roaming jest dla P4 bezcenny - 8km i 3G leci. Np. z Aero2 już jest gorzej.

Byłem z Playowym telefonem latem w Turcji, żonka miała z T-Mobile: oboje mieliśmy identyczny zasięg, ja natomiast o niebo lepsze stawki za połączenia przychodzące. W Polsce bywa różnie, ale generalnie nie zdarzyło mi się w okolicach 3Miasta i na Kaszubach oraz w Borach Tucholskich zgubić zasięgu.

No to już mowa o roamingu krajowym a nie wewnętrznym.

Ostatnio zauważyłem w Play-u przerywanie rozmowy, albo gubienie zasięgu w taki sposób że nie mogę zrozumieć co druga osoba do mnie mówi, od razu mówię że telefon mam sprawny, wydaję mi się że jest to wina operatora…czy ktoś spotkał się z czymś takim :?:

Tak - przy starej Nokii E50 (5 letni telefon). Diabelnie wolno przełączał się pomiędzy nadajnikami, na chwilę tracił zasięg. Na iOS i Android jest ok.

Witam ja mieszkam w Gdańsku dzielnica Suchanino i 90% moich znajomych ma straszne problemy z zasięgiem w sieci Play

Dodane 15.03.2012 (Cz) 19:32

Adrianoss dokładnie mam ten sam problem tel nokiaE52 natomiast dokupiłem (w Play mam abonament ) Tmobile na kartę (bo czasami mam ważną rozmowę i muszę porozmawiać bez przerywania) i tam tego problemu nie ma.Pisałem do Play stwierdzili że jest problem z zasięgiem i proponują mi SMS-y :slight_smile: innym razem odpisali że mają awarię i tak to właśnie wygląda.