Tajemne opcje forum

Szukam, szukam, szukam, szukam, szukam, szukam, szukam, szukam, szukam …

i nie znajduje jak wstawić/zmienić avatar?

Konto - nie, Profil - nie, Interfejs - nie = ch… go wie?

Co za przyjazne forum!

Ustawienia w koncie na stronie głównej:

Strona główna -> Avek prawy górny róg -> Ustawienia -> obok Avka masz “Zmień avatar”.

Forum może nie przyjazne, ale użytkownicy tak. Szukasz nadal ? :smiley:

A co to jest “strona główna” - dlaczego dajesz obcięty obrazek bez paska adresu?

Strona główna - www.dobreprogramy.pl

Tak wygląda strona “moja” główna

jakoś inaczej od tej której obrazek wstawiłeś.

Dlaczego mam szukać ustawień na forum na jakieś “www.dobreprogramy.pl” ?

Uprzejmie proszę wyjaśnij logikę.

Powiązanie forum z główną stroną portalu, coś jak spójność obu bytów. Nie ma opcji byś miał inny avek na forum a inny na portalu DP. Ot logika.

Ale ja się nie logowałem do portalu “dobreprogramy” tylko do forum na którym nie znalazłem informacji o dwoistości bytów połączonych w jedno.

Po drugie tak wygląda u mnie to co Ty nazywasz “strona główna” a co dla mnie stroną główną nie jest, przynajmniej dla forum, a przecież na nim jesteśmy i jego ( foruma ) dotyczy problem.

Znowu jokoś inaczej.

Po prawej na górze masz ikonkę swojego konta (pustą w twoim przypadku). Tam masz to co opisałem powyżej.

Jak chcesz wyjaśnień głębszych co do swojego problemu, kontaktuj się z redakcją to w końcu ich działka.

Znowu piszesz językiem skrótów myślowych “masz ikonkę swojego konta … Tam masz to co opisałem” jak autorzy większości helpów.
Jeśli wydaje Ci się że znam Twoje myśli i mam Twoje doświadczenie to się mylisz.
Co ja mam w tej ikonce?
A wystarczyło napisać “klikasz na …” - ca łe szczęście jestem genialnie domyślny.

Zabrało to trochę czasu zupełnie niepotrzebnie ale ostatecznie dzięki za pomoc.

PS
Znam lepszą wymówkę “ja tu nic nie mogę, to komputer”.

Spójrz na mój avatar w profilu na portalu i potem spójrz na mój avatar w profilu na forum.

Dziękuję :smiley:

1 polubienie

To Ty rządzisz komputerem, czy komputer Tobą.

No i Pangrys pozamiatał ideę do śmieci.
Słusznie polecałem lepszą wymówkę - bezpieczniejsza.

Paniegrysie zdradź jak tego dokonałeś.

Wydziwiasz kolego. Jakoś nie możesz pojąć,iż Forum to jeden z działów Dobrych Programów…

Dla Ciebie:

Tak powinno być ( a Ty panujesz nad swoim komputerem ) przecież piszę że to wymówka.

I co z tego w wielu miejscach tak jest i fora działają niezależnie i nie trzeba szukać godzinami w ich ustawieniach żeby się dowiedzieć że ich ustawienia są gdzeindzej co i tak okazuje się być nie do końca prawdziwe jak sugeruje Pangrys.

Sprawdzam avatara

Zmieniłem awatara ( w portalu ! tak jak polecano ) i sprawdziłem na formu - oto efekt.

chłopcy czy Wy ( poza Panemgrysem ) napewno wiecie co piszecie?

URWAŁ NAĆ! gdzie się zmienia ten avatar dla forum?!

A wyloguj się i ponownie zaloguj.

Przeloguj się.

1 polubienie

U mnie to nie działa :slight_smile:

Też tak myślałem ale …

Próbowałem się wylogować ale nie puszczało. Górny fragment obrazka.
Jeszcze raz się procedura wylogowywania - hura puściło!
Zalogowałem się powtórnie i taki efekt ja na dolnym fragmencie obrazka.

Aż tu nagle zaczęło działać “najpierw powoli ospale …”

To forum działa jak wszelkie oprogramowanie ( czytaj TUTAJ )

A może jak problem wypływa to jakiś modek lub adek “biega” po kodzie i upycha te avatary gdzie potrzeba.

Tu, tu, tu i gdzie tam jeszcze trzeba - rozwińcie poniższy obrazek.

To się nazywa relacyjna baza najwyższej klasy. Ciekawe ile wcieleń ma mój awatar i ile miejsca łącznie zajmuje na serwerze.
To musiał programować jakiś geniusz!