Tani hosting

(Animologic) #1

Czy opłaca się kupić serwer w Webd.pl?? Czy to dobra firma??

Czy ten serwis ma serwery na samą domenę czy też na IP, bo nie mogę tego znaleźć

(Liquid) #2

Na początkującą stronę będzie dobry. Śmiga elegancko. Ale dużej strony bym tam nie postawił, chociażby patrząc na ceny.

(Animologic) #3

Czyli co?? Dobra, czy zła. Bo chciał bym tam postawić ok. 4 strony (Nieduże - do 50-60Mb)??

(system) #4

szczerze odradzam webd, choć za tą cene czyli 3,99zł na miesiąć czego można wymagać...

EDIT: liczy się ruch na tych stronach a nie ich objętość na serwerze

(Animologic) #5

Jaką byście polecali, najlepiej jakby miała serwer z adresem IP.

(system) #6

każdy serwer ma IP :smiley:

(Animologic) #7

Jaka jest różnica podpięcia domeny przez adres a IP.

(Skr3czu) #8

Zobacz ten serwer:

www.webarena.pl

(Animologic) #9

Mi najbardziej chodzi o to, aby serwer miał własny adres IP - że domene przypisuje do adresu IP. Oczywiście dość tani i niemusi być mega duży.

(Skr3czu) #10

Na tym w/w jest tylko jeden numer IP.

(Animologic) #11

tz.??

(Skr3czu) #12

To znaczy, że na w/w serwerze nie zrobisz tego co chcesz :slight_smile:

(system) #13

na webd mozesz miec swoj wlasny indywidualny numer IP - ale dodatkowo musisz zaplacic 61 zł na rok

ale to nie znaczy ze bedziesz mial sam tylkoswoją stronę na jednej maszynie - na webd na jednym serwerze jest kilkaset stron, na niektorych nawet ponad 1000... stąd taka a nie inna jakosc ich usług....

a chcesz miec swoj serwer, niepowtarzalne IP - wykup dedyka - tylko kilkaset zł za miesiąc 8)

(Spam) #14

Najtańszy pakiet na webd.pl nie nadaje się na kilka stron, bo możesz podpiąć tylko jedną domenę i masz dostęp do tylko jednej bazy danych. Zaletą jest cPanel do administrowania, wadą kiepska pomoc techniczna i ogólnie bywają bardziej funkcjonalne serwery za tę cenę. Wiem, bo korzystałem i zmieniłem na Linuxpl.com, i muszę przyznać, że jestem zadowolony. Działa szybciej i ma większe możliwości za niższą cenę (w przeliczeniu na rok). Ogólnie polecam. Aha, i Linuxpl.com do aministracji wykorzystuje DirectAdmina.

(system) #15

Domyślam się, że bawisz się w pozycjonera i potrzebne Ci różne ip na strony? :wink: Wiem że trudno jest coś takiego kupić...najlepiej zapytaj się na forum pozycjonerskim np. http://www.forum.optymalizacja.com .

Jeżeli potrzebujesz ip zamiast nazw (DNS)...to nie orientuje się czy 'wszystkie' serwery to oferują, mój serwer to oferuje tzn. http://www.proste.pl .

(Animologic) #16

Jestem w kropce. Szukam taniego serwera. Nie musi być najlepszy. Z dość łatwą obsługą. I żebym mógł postawić na nim kilka stronek. Najlepiej jeszcze jak bym mógł kupić tam domenę (też tanio).

O co chodzi z tym dedykiem i z tym IP za 61$??

(Skr3czu) #17

Dopiero jak zapłacisz te 61zł to będziesz miał te IP.

(Animologic) #18

To ja rozumiem!! ALe mi chodzi o

(Spam) #19

_Puma_: Po mojemu to wszystkie. Trzeba tylko sprytnie ten IP odczytać i voilla.

(Animologic) #20

??