Tani hosting

Czy opłaca się kupić serwer w Webd.pl?? Czy to dobra firma??

Czy ten serwis ma serwery na samą domenę czy też na IP, bo nie mogę tego znaleźć

Na początkującą stronę będzie dobry. Śmiga elegancko. Ale dużej strony bym tam nie postawił, chociażby patrząc na ceny.

Czyli co?? Dobra, czy zła. Bo chciał bym tam postawić ok. 4 strony (Nieduże - do 50-60Mb)??

szczerze odradzam webd, choć za tą cene czyli 3,99zł na miesiąć czego można wymagać…

EDIT: liczy się ruch na tych stronach a nie ich objętość na serwerze

Jaką byście polecali, najlepiej jakby miała serwer z adresem IP.

każdy serwer ma IP :smiley:

Jaka jest różnica podpięcia domeny przez adres a IP.

Zobacz ten serwer:

www.webarena.pl

Mi najbardziej chodzi o to, aby serwer miał własny adres IP - że domene przypisuje do adresu IP. Oczywiście dość tani i niemusi być mega duży.

Na tym w/w jest tylko jeden numer IP.

tz.??

To znaczy, że na w/w serwerze nie zrobisz tego co chcesz :slight_smile:

na webd mozesz miec swoj wlasny indywidualny numer IP - ale dodatkowo musisz zaplacic 61 zł na rok

ale to nie znaczy ze bedziesz mial sam tylkoswoją stronę na jednej maszynie - na webd na jednym serwerze jest kilkaset stron, na niektorych nawet ponad 1000… stąd taka a nie inna jakosc ich usług…

a chcesz miec swoj serwer, niepowtarzalne IP - wykup dedyka - tylko kilkaset zł za miesiąc 8)

Najtańszy pakiet na webd.pl nie nadaje się na kilka stron, bo możesz podpiąć tylko jedną domenę i masz dostęp do tylko jednej bazy danych. Zaletą jest cPanel do administrowania, wadą kiepska pomoc techniczna i ogólnie bywają bardziej funkcjonalne serwery za tę cenę. Wiem, bo korzystałem i zmieniłem na Linuxpl.com, i muszę przyznać, że jestem zadowolony. Działa szybciej i ma większe możliwości za niższą cenę (w przeliczeniu na rok). Ogólnie polecam. Aha, i Linuxpl.com do aministracji wykorzystuje DirectAdmina.

Domyślam się, że bawisz się w pozycjonera i potrzebne Ci różne ip na strony? :wink: Wiem że trudno jest coś takiego kupić…najlepiej zapytaj się na forum pozycjonerskim np. http://www.forum.optymalizacja.com .

Jeżeli potrzebujesz ip zamiast nazw (DNS)…to nie orientuje się czy ‘wszystkie’ serwery to oferują, mój serwer to oferuje tzn. http://www.proste.pl .

Jestem w kropce. Szukam taniego serwera. Nie musi być najlepszy. Z dość łatwą obsługą. I żebym mógł postawić na nim kilka stronek. Najlepiej jeszcze jak bym mógł kupić tam domenę (też tanio).

O co chodzi z tym dedykiem i z tym IP za 61$??

Dopiero jak zapłacisz te 61zł to będziesz miał te IP.

To ja rozumiem!! ALe mi chodzi o

_Puma_: Po mojemu to wszystkie. Trzeba tylko sprytnie ten IP odczytać i voilla.

??