Tani i wydajny serwer

Witajcie.

Szukam taniego i wydajnego serwera dla WordPress.

Patrzałem na:
JDM.pl 200zł

  • 20GB miejsca
  • do 25tys unikalnych wizyt
  • dobre zabezpieczenia na poziomie hostingu

THECAMELS.org 129zł

  • 20GB miejsca
  • 200GB miesięcznego transferu

Ktoś ma coś innego do polecenia do MAX 200zł na rok ? Gdyby było tańsze to bym się nie obraził.

1 polubienie

Jak można w ogóle przeglądać oferty z limitami transferu w 2018 roku?
OVH: https://www.ovh.pl/hosting/hosting-osobisty.xml

W 2018 roku na HDD ?

Najwolniejszą częścią każdego serwera jest kontakt z bazą z powodu zbyt wielu zapytań po stronie CMS. WP (bo pewnie i tak jego użyjesz) ma niezłe keszowanie z plików - nadal będzie znacznie szybciej, niż odpytywanie bazy przy każdym wejściu. Na start powinien spokojnie starczyć - chyba, że przenosisz działającą już jakiś czas stronę o dużym ruchu. Wtedy zapraszam do wyższych ofert (nie wiem czy jest tam SSD) albo VPS. Nawet SSD NVME w RAID nie wpłynie tak na szybkość jak więcej RAM czy szybszy procek - powód podany w pierwszym zdaniu. Chyba że będziesz serwował tylko statyczne strony.

Strona nie będzie jakaś mega wyje.ana. Tylko na stronie głównej będą kategorie z ostatniki wpisami w danej kategori.

Widgetów też postaram się nie mieć za dużo. Myślę, że FanPage FB, ostatnie wpisy, może pogoda, reklamy Ceneo/Google.

Strona nie będzie miała możliwości rejestrowania się, komentarze po zalogowaniu z konta google czy FB itp.

To tym bardziej nie widzę ciśnienia na ssd. Ssd ma sens, gdy docierasz do granicy wydajności serwera, a kesz dyskowy przestaje wyrabiać.

A OVH ma jakąś optymalizację pod WP ? Bo wcześniej wymienione hostingi maja.

Takie coś nie istnieje. To tylko pic marketingowy.

EDIT:
Znaczy istnieje optymalizacja wydajności serwera, ale to ma zastosowanie do każdego skryptu PHP nie zależnie czy to WP czy nie.

@Fizyda A jdm.pl ma 3poziomowy cache. Ściema ?

I co z tego? Czy to jest “optymalizacja pod Wordpressa”? Nie to jest optymalizacja serwera WWW przez dodanie do niego cache, jednak aby ta optymalizacja przyniosła pozytywne skutki i dała finalnie jakiś przyrost czegoś (zależy co mierzymy i co optymalizujemy) to sama aplikacja (w tym przypadku skrypt php) musi to wszystko wspierać.

Możesz wziąć pierwszy lepszy hosting, który jest dobrze skonfigurowany i zaprojektowany, zestawić go z hostingiem który oferuje “optymalizację pod WP” i się okaże, że nie będzie różnicy, albo będzie lepszy niż ten dedykowany pod WP.
Hasło optymalizacja pod WP to ściema marketingowa mająca na celu pobieranie wyższych opłat od ludzi którzy się na tym nie znają, podobnie jak to jest z masą sprzętu “gejmingowego”, który jest o kant D, a 50% ceny to jest opłata za to, że sprzęt jest “gejmingowy”.

Swoją drogą ciekaw jestem po co aż 3 poziomowy cache …

@Fizyda czyli to na ovh (Personal za ~10zl msc) wystarczy ? Nie będzie jakiś problemów ?

Nie wiem ile strona będzie miała unikalnych wizyt i tu jest problem. Nie wiem czy 200GB = 25tys unikalnych wizyt… nie wiem jak to obliczyć.

Nie wiem ile strona będzie miała unikalnych wizyt i tu jest problem. Nie wiem czy 200GB = 25tys unikalnych wizyt… nie wiem jak to obliczyć.

Nie ma potrzeby nic liczyć. Przecież nie masz limitu transferu na OVH. Musiałbyś naprawdę zrobić coś rewolucyjnego, by stroną na WP zamęczyć taki hosting (ewentualnie coś bardzo źle zrobionego i przeładowanego). Jak masz wątpliwości i rzeczywiście zakładasz taki super ruch, to weź na pół roku. Na upartego możesz co miesiąc zamawiać, jak chcesz się bawić z logowaniem do panelu i klikaniem odnów.

JDM.pl z tego co pamiętam miał poblokowane na poziomie hostingu szkodliwe wtyczki i niektóre szkodliwe ruchy wtyczek. Dlatego zastanawiam się ciągle co jest opłacane… bezpieczeństwo czy brak limitu transferu danych.

Ciekawy pomysł, ale wtyczki nie instalują się same z siebie - to od ciebie zależy, co instalujesz. Wystarczy poczytać zanim się coś pobierze w ciemno i odpali - zupełnie jak na kompie.

OVH jest spoko o ile nie będziesz potrzebował pomocy supportu. Jeśli liczysz na pomoc nie związaną stricte z samą usługą (które może działa lub nie, ewentualnie kiepsko działać) tylko na pomoc z instalacją jakiś skryptów działaniem ich itp. to OVH nie polecam.
OVH jest firmą która zajmuje się tylko hostingiem i tylko problemy z nim rozwiązuje, więc jeśli skrypt php będzie Ci sypał błędami i nie będzie to winą serwera czy konfiguracji, to musisz liczyć na siebie.

Co do parametrów serwera to to jak dużą powierzchnię dyskową potrzebujesz nie zależy od UU (wizyt unikalny użytkowników), bo możesz mieć ich 1k/mc i Ci 200GB nie starczy, a możesz mieć 500k/mc i nie wyjdziesz poza 500MB.
Powierzchnia dyskowa zależna jest od tego ile danych gromadzić będziesz na stronie i ile sama strona miejsca zajmuje.

Przy dużej liczbie odwiedzin znaczenie będą miały takie parametry serwera jak procesor (lub przydział procesora w przypadku hostingów współdzielonych), ilość RAM (lub jej przydział analogicznie jak w CPU), przepustowość łącza oraz transfer jaki masz do dyspozycji.
Rodzaj dysków będzie miał znaczenie dopiero przy dużej liczbie UU.

Co do limitu transferu to nie ma czegoś takiego jak bez limitu. Nawet OVH, które ma bez limitu to jest to bez limitu do 10Tb/mc czyli wartość taka, że przeciętna strona tego nie wykorzysta.

Dla 25k UU sprawdzi się każdy hosting, to jest bardzo mała ilość UU. No może poza naprawdę dziadowskimi hostingami.

Unikać należałoby nazwy i home ze względu na zawyżone bezpodstawnie ceny oraz w przypadku nazwy wymuszanie opłat za rzeczy które nie są potrzebne większości ludziom, a z których nie da się zrezygnować. Następnie wszystkich marek z grupy H88. Grupa ta bardzo agresywnie przejmuje firmy hostingowe, więc na bieżąco trzeba sprawdzać czy dana marka do nich na leży czy nie. Informacje o tym są zawsze w stopce strony danej marki hostingowej. Powodem czemu należy unikać H88 jest według komentarzy słaby support oraz kiepska jakość usług. W sumie w przypadku nazwy i home ludzie też narzekają na support i jakość usług.
Słaby support, jakość usług to nie jest moja opinia, lecz to są informacje z którymi notorycznie spotykam się na różnych forach czy grupach. Dlatego najlepiej zweryfikuj to sobie sam we własnym zakresie.
Natomiast cena to moja opinia na podstawie tego co widzę u konkurencji (co oferuje i za ile). Jeśli chodzi o jakości jest to również moja subiektywna opinia bo czasami zdarzało mi się pomagać przy stronach na tych hostingach.

Wracając jeszcze do wyboru oferty pod względem ruchu na stronie. W obecnych czasach praktycznie wszystkie hostingi oferują to samo, więc co nie wybierzesz to będzie na jedno kopyto. Różnice są w jakości supportu i cenach. Oczywiście nie mówię tutaj o skrajnie tragicznych firmach.
Jeśli dojdzie jednak do sytuacji, że jakiś hosting współdzielony to za mało dla strony to nie będzie i tak innego wyjścia jak przejście na VPS czy dedyka.

Dla mnie to jest w ogóle niedopuszczalne by ktoś mi mówił co mam zainstalować na stronie. Jeśli w ogóle coś takiego jest komuś potrzebne to powinien się zastanowić w ogóle nad tym czy powinien on zajmować się stroną i ją prowadzić.
Prawda jest taka, że dziś 99% infekcji jest z winy użytkownika i żadne nawet najlepsze zabezpieczenia nie będą chroniły Cię przed Tobą samym.

Nie instalują się same to fakt, ale pamiętam że kiedyś chyba wtyczka Contact Form 7 nie działała, jak się okazało po stronie serwera coś było zablokowane aby zwiększyć bezpieczeństwo. Szybko odblokowali, wtyczkę sprawdzili i działała już prawidłowo. Niestety kontakt z JDM się pogorszył i trochę trwa zanim odpiszą…

@Fizyda @anon78384242 a znasz odpowiedź na ile unikalnych wizyt wystarczy 200GB ? Ktoś coś takiego kiedyś obliczył ?

Strona załóżmy, że będzie ważyć 3MB to w 200GB wystarczy na ~68 tys pobrań tej strony od postaw, na dzień wychodzi ~2200 wizyt.
Oczywiście niektórzy będą trzymać cookies w przeglądarce, więc strona nie będzie musiała się cała pobierać i… no właśnie, ktoś ma statystyki ile ludzi zachowuje cookies ?

Już pisałem.

@Fizyda Ale tu nie chodzi o powierzchnię dyskową, lecz o transfer miesięczny.

Skoro tak to w uproszczeniu można takie obliczenia przyjąć. Jednak jest to dużo bardziej skomplikowane w oszacowaniu jeśli nie ma żadnych danych, każda strona jest inna i inaczej będzie zjadała zasoby, w tym transfer.
Do transferu często też jest wliczany transfer po FTP więc, w przypadku robienia kopii albo wgrywaniu plików na serwer transfer przy tych operacjach wlicza się do transferu miesięcznego serwera.