Tani Smartphone

Siemka

poszukuje dobrego (ale nie musi być aż tak wypasiony) a taniego smartphona.

Chciałbym podkreślić żeby nie był on z Androidem lecz z WP7.

Z góry wielkie za pomoc. :slight_smile:

http://www.ceneo.pl/Telefony_komorkowe; … 288951.htm

Ostatnio wiele osób otrzymało do testów od Orange HTC Mozart 7 - tak więc trochę opinii i recenzji na ten temat powinno być. Możesz poczytać głównie o sprzęcie a nie o zainstalowanym nań systemie - różne opinie krążą, niektóre są po prostu tak ponaciągane i okłamane, żeby wszystko obrócić w wadę i zakopać ten system tylko dlatego, że producentem jest Microsoft.

Sam system nie jest zły a ładny interfejs (różne gusta są, mi akurat przypadł do gustu) oraz co najważniejsze - aktualizacje dla telefonów są, a nie tak jak przy Androidzie czasem jest tylko jedna oficjalna aktualizacja :slight_smile:

sla17 , kupując telefon z Androidem za 300zł musisz się liczyć z tym, że aktualizacji nie będzie.

Nie tylko, w droższych modelach też nie zawsze jest tak, jak powinno. Bo się uważa, że jak telefon ma rok to nikt już z niego nie korzysta.

przecież telefony z niskiej półki i tak nie mają zbyt wielkich

możliwości sprzętowych, więc nie wiem jaki jest sens aktualizowania

tanich smarciaków do And4.0… po co ? żeby bardziej muliło…

jarekm26 , właśnie Android 4 to szansa na to, by dobrze działały dzięki sprzętowej akceleracji. 256MB RAM wystarczy. Procesor 600MHz też.

Żeby było bezpiecznie. Chyba logiczne, że oprogramowanie w wersji niższej o kilka numerów będzie dziurawe jak szwajcarski ser.

Wiadomo czy SGS II dostanie aktualizacje? Wiadomo, czy inne popularne smartfony dostaną aktualizację? Nic nie wiadomo, bo nie ma żadnego harmonogramu, można sobie gdybać. A nie każdy chce się bawić w Custom ROMy - po prostu chce mieć aktualny telefon ale bez żadnych zabaw.

sla17 , to oczywiste, że SGS2 dostanie. Firma dostałaby za dużego minusa PRowego.

Neo V dostanie.

Tyle, że na Androida powinno się patrzeć przez pryzmat Nexusów :wink: To jedyne telefony wspierane przez Google.

Jest jakieś oficjalne info? Nie widziałem, żeby gdzieś Samsung wydał oświadczenie, że będą aktualizacje więc to tylko domysły. Fakt, nagrabiłby sobie tym, gdyby aktualizacji nie było :slight_smile:

Na WP7 nie patrzy się na żadne telefony, bo wszystkie są oficjalnie wspierane. I to się ceni :slight_smile:

tylko szkoda że systemu WP7 się nie ceni… haha

a jak się ceni to tylko na sklepowej półce… :smiley:

sla17 , a dlaczego u Google się nie ceni?

Nie potrafisz zrozumieć, że oba systemy, WP7 i Android, mają inny system dystrybucji?

Google nigdy nie gwarantowało update’ów w Samsungach czy HTC. Nie ma na to wpływu.

Microsoft za to sztywno narzucił ramę, w którą musi producent wpasować telefon. Dzięki temu aktualizacje są, ale sprzętu jest bardzo niewiele i różni się głównie ilością RAMu i pamięci wewnętrznej. Nawet ekran musi mieć określoną rozdzielczość.

MS nie byłby w stanie przygotowywać update’ów, gdyby WP7, tak jak Android, działał na 2 architekturach, różnych SoC, etc.

jarekm26 , raczej ty nie cenisz.

sunbeam96 , ale powiedz mi jedno - jestem odbiorcą i co mnie to interesuje kto jest odpowiedzialny za aktualizację, co kto gwarantuję. Jestem klientem i chcę, by był mój produkt aktualizowany jak najdłużej. Co z tego że Microsoft narzuca, skoro wychodzi mu to i w końcowym efekcie produkty zawsze są aktualne? Szczerze mówiąc średnio mnie też interesuje, na ilu architekturach działa Android, bo ja nie mam z tego żadnych korzyści - masa sprzętu, jest w czym wybierać ale z aktualizacjami jest różnie.

sla17 , nadal nie rozumiesz. Google ma swój produkt - telefony Nexus. Na nich nie musisz obawiać się o aktualizacje.

Inni producenci są często tak nastawieni na zysk, że telefony sprzedają “as is”.

A zwykłego konsumenta aktualizacje nie interesują :slight_smile:

Inny model dystrybucji - po prostu, więcej nie zamierzam z Tobą dyskutować.

telefon kiedyś był tylko telefonem i nie potrzebował miliona aktualizacji tygodniowo,

jak dziurawy windows…

a jeżeli komuś Android nie odpowiada, lub produkty samsunga, to faktycznie pozostaje mu WP7,

i te kilka modeli fonów, które wypychane są głównie przez operatorów sieci komórkowych…

Dzięki, ale wolę MeeGo albo Badę.

MeeGo - Nokia N9, ale jest drogo, a przecież użytkownik nie przepadający za Microsoftem nie może wspierać firmy, której nie lubi :wink:

A ty nadal nie rozumiesz, że nie interesuje mnie kto jest odpowiedzialny za aktualizację. Aktualizacja powinna być i tyle i jeżeli producent smartphone nie potrafi tego dopilnować to Google powinno coś w tym kierunku zrobić. Ale wszystkim to jest na rękę, tylko nie użytkownikom.

Symbian jeszcze jest :slight_smile: Wolałbym go od BadaOS :stuck_out_tongue:

sla17 , ja nic do Nokii nie mam. A MeeGo to świetny system. Poza tym, płynniejszy od iOS i WP7 :slight_smile:

Fakt, MeeGo jest świetny - i IMO najlepszy system jaki jest obecnie :stuck_out_tongue:

sla17 , na tym polu się zgadzamy.