Tani Smartphone

(langus14) #1

Siemka

poszukuje dobrego (ale nie musi być aż tak wypasiony) a taniego smartphona.

Chciałbym podkreślić żeby nie był on z Androidem lecz z WP7.

Z góry wielkie za pomoc. :slight_smile:

(sla17) #2

http://www.ceneo.pl/Telefony_komorkowe; ... 288951.htm

Ostatnio wiele osób otrzymało do testów od Orange HTC Mozart 7 - tak więc trochę opinii i recenzji na ten temat powinno być. Możesz poczytać głównie o sprzęcie a nie o zainstalowanym nań systemie - różne opinie krążą, niektóre są po prostu tak ponaciągane i okłamane, żeby wszystko obrócić w wadę i zakopać ten system tylko dlatego, że producentem jest Microsoft.

Sam system nie jest zły a ładny interfejs (różne gusta są, mi akurat przypadł do gustu) oraz co najważniejsze - aktualizacje dla telefonów są, a nie tak jak przy Androidzie czasem jest tylko jedna oficjalna aktualizacja :slight_smile:

(Qba Lukaszczyk) #3

sla17 , kupując telefon z Androidem za 300zł musisz się liczyć z tym, że aktualizacji nie będzie.

(sla17) #4

Nie tylko, w droższych modelach też nie zawsze jest tak, jak powinno. Bo się uważa, że jak telefon ma rok to nikt już z niego nie korzysta.

(jarekm26) #5

przecież telefony z niskiej półki i tak nie mają zbyt wielkich

możliwości sprzętowych, więc nie wiem jaki jest sens aktualizowania

tanich smarciaków do And4.0.. po co ? żeby bardziej muliło...

(Qba Lukaszczyk) #6

jarekm26 , właśnie Android 4 to szansa na to, by dobrze działały dzięki sprzętowej akceleracji. 256MB RAM wystarczy. Procesor 600MHz też.

(Kpc21) #7

Żeby było bezpiecznie. Chyba logiczne, że oprogramowanie w wersji niższej o kilka numerów będzie dziurawe jak szwajcarski ser.

(sla17) #8

Wiadomo czy SGS II dostanie aktualizacje? Wiadomo, czy inne popularne smartfony dostaną aktualizację? Nic nie wiadomo, bo nie ma żadnego harmonogramu, można sobie gdybać. A nie każdy chce się bawić w Custom ROMy - po prostu chce mieć aktualny telefon ale bez żadnych zabaw.

(Qba Lukaszczyk) #9

sla17 , to oczywiste, że SGS2 dostanie. Firma dostałaby za dużego minusa PRowego.

Neo V dostanie.

Tyle, że na Androida powinno się patrzeć przez pryzmat Nexusów :wink: To jedyne telefony wspierane przez Google.

(sla17) #10

Jest jakieś oficjalne info? Nie widziałem, żeby gdzieś Samsung wydał oświadczenie, że będą aktualizacje więc to tylko domysły. Fakt, nagrabiłby sobie tym, gdyby aktualizacji nie było :slight_smile:

Na WP7 nie patrzy się na żadne telefony, bo wszystkie są oficjalnie wspierane. I to się ceni :slight_smile:

(jarekm26) #11

tylko szkoda że systemu WP7 się nie ceni... haha

a jak się ceni to tylko na sklepowej półce... :smiley:

(Qba Lukaszczyk) #12

sla17 , a dlaczego u Google się nie ceni?

Nie potrafisz zrozumieć, że oba systemy, WP7 i Android, mają inny system dystrybucji?

Google nigdy nie gwarantowało update'ów w Samsungach czy HTC. Nie ma na to wpływu.

Microsoft za to sztywno narzucił ramę, w którą musi producent wpasować telefon. Dzięki temu aktualizacje są, ale sprzętu jest bardzo niewiele i różni się głównie ilością RAMu i pamięci wewnętrznej. Nawet ekran musi mieć określoną rozdzielczość.

MS nie byłby w stanie przygotowywać update'ów, gdyby WP7, tak jak Android, działał na 2 architekturach, różnych SoC, etc.

(sla17) #13

jarekm26 , raczej ty nie cenisz.

sunbeam96 , ale powiedz mi jedno - jestem odbiorcą i co mnie to interesuje kto jest odpowiedzialny za aktualizację, co kto gwarantuję. Jestem klientem i chcę, by był mój produkt aktualizowany jak najdłużej. Co z tego że Microsoft narzuca, skoro wychodzi mu to i w końcowym efekcie produkty zawsze są aktualne? Szczerze mówiąc średnio mnie też interesuje, na ilu architekturach działa Android, bo ja nie mam z tego żadnych korzyści - masa sprzętu, jest w czym wybierać ale z aktualizacjami jest różnie.

(Qba Lukaszczyk) #14

sla17 , nadal nie rozumiesz. Google ma swój produkt - telefony Nexus. Na nich nie musisz obawiać się o aktualizacje.

Inni producenci są często tak nastawieni na zysk, że telefony sprzedają "as is".

A zwykłego konsumenta aktualizacje nie interesują :slight_smile:

Inny model dystrybucji - po prostu, więcej nie zamierzam z Tobą dyskutować.

(jarekm26) #15

telefon kiedyś był tylko telefonem i nie potrzebował miliona aktualizacji tygodniowo,

jak dziurawy windows...

a jeżeli komuś Android nie odpowiada, lub produkty samsunga, to faktycznie pozostaje mu WP7,

i te kilka modeli fonów, które wypychane są głównie przez operatorów sieci komórkowych...

(Qba Lukaszczyk) #16

Dzięki, ale wolę MeeGo albo Badę.

(sla17) #17

MeeGo - Nokia N9, ale jest drogo, a przecież użytkownik nie przepadający za Microsoftem nie może wspierać firmy, której nie lubi :wink:

A ty nadal nie rozumiesz, że nie interesuje mnie kto jest odpowiedzialny za aktualizację. Aktualizacja powinna być i tyle i jeżeli producent smartphone nie potrafi tego dopilnować to Google powinno coś w tym kierunku zrobić. Ale wszystkim to jest na rękę, tylko nie użytkownikom.

Symbian jeszcze jest :slight_smile: Wolałbym go od BadaOS :stuck_out_tongue:

(Qba Lukaszczyk) #18

sla17 , ja nic do Nokii nie mam. A MeeGo to świetny system. Poza tym, płynniejszy od iOS i WP7 :slight_smile:

(sla17) #19

Fakt, MeeGo jest świetny - i IMO najlepszy system jaki jest obecnie :stuck_out_tongue:

(Qba Lukaszczyk) #20

sla17 , na tym polu się zgadzamy.