Tani używany komputer

chce wymienic laptopa na blaszaka podobno jest taniej ;D
potrzebuje czegos takiego:
procesor i3
dysk 128ssd + hdd na dane
ram 2x8gb dd3?
grafika jakis intel
jakas fajna plyta glowna - troche slotow zeby miala i usb wyjsc ;D
monitor 17 cos zwyklego ale nie meczacego oczu ;D
jakas w miare mala cicha obudowa

wogole nieobczajam dzis alledrogo onizyli poziom do ebay … poratowal by ktos linkami?

ktore ramy teraz najekonomiczniej wychodza bo oczywiscie te 16 to racze na bardzo krotkow ;D
W jakiej kwocie mozna sie zmiescic??? oczywiscie wszystko uzywka …

Co to znaczy według ciebie tani?
Podaj widełki cenowe.
sugeruję to

omg pytanie jest proste ile takie cus jest warte - ile musze zato zaplacic???

Daj Pan sobie spokój z i3 z ddr3, bo skończysz z 10letnimi polesingowymi złomami na i3-2xxx. Podobnie 17 calowy monitor, to chyba standard z 2010 roku, obecnie “niemęczące oczu”, to minimum 22-24 cale.

Odłóz 1000 zł, plus monitor ze 300.

Komputer Athlon3000/200 (najtańszy, i tak bedzie lepszy od tych i3, a jest tylko przejsciowo), płyta najlepiej na B450 (4 sloty RAM), 2x4GB RAM 3000 + ssd minimum 240 GB, hdd przełożysz od biedy z laptopa, a 120 gb… na system starczy, o grach zapomnij. Vega 3 w Athlonie z CSGO i fortinite powinna dać radę.

Oczywiscie, możesz kupic “poleasingowe”, ale jak powiedziałem jest to zakup muzealnego sprzetu, bez mozliwosci rozbudowy, czesto z zajechanym dyskiem i zasilaczem o mocy 250W, czyli do wymiany. :slight_smile: Plus taki, ze tam amsz WIndowsa 10, jak nie masz włąsnego, to 500 zł wiecej za komputer będzie.

hehe dzieki ale dlamnie taki komp jest wystarczajacy ;D ssd fakt to kupie se nowy … wazne dlamnie bardziej ilosc ramu … procek jakis lepszy jak by sie dalo jeszcze wsadzic by bylo spoko … w gry nie gram windowsa nie potrzebuje … na kompa nie wydam napewno duzo … mam swoje powody ;D ile taki 10 letni zlom kosztuje?

hehe chodzi mi o ta moja konfiguracje ;D do 400 pln sie zmieszcze? ;D

edit aa widze dzieki …

ale teraz bedzie pytanie co kupic heheheh

Coś markowego DELL, HP, Lenovo.
Sprzęty della są dość żywotne i zwykle bezproblemowe, może poza linią inspiron która jest przeciętna.

Jeżeli zależy ci na systemie, to szukaj takich które mają licencję na windows.

A konkretnie to ile slotów (i jakich) i ile portów USB potrzeba?

hehe akurat usb to dosc drugorzedna kwestja 3.0 w sumie by byly mile ;D nie wlasnie mi nie zalezy na windowsie i ile moge sobie odliczyc od tych cen co daja windowsa? ;D
co do markowosci to wszystko i tak jest made in china ;D chodzilo mi o konkretnego procka bo i3 troche ich bylo (4 rdzeniowe tez?) … a nie o firme ;D cos ostatnio nie jestem na czasie z benchmarkami ;D a moze zaszaleje i i5 kupie ;D
ps jestem linuxiaz nie pirat ;D

Przy budżecie rzędu 400zł to raczej nic mocniejszego niż i5-3470 nie znajdziesz.

Rozważ propozycję wyżej z nowym sprzętem, zestawy na AM4 mają niezłe możliwości rozbudowy. Ale budżet musisz zwiększyć.

Szukaj Della 7010, rodzaj obudowy w zależności od tego jak zamierzasz go dalej rozbudowywać.

i3 z 4 rżeniami były dopiero od 8xxx. I5 wygląda ładnie na papierze, ale gdybyś szukał taniego złoma do worda i Internetu, to i3 2/3xxx + 8 GB RAM +240SSD wystarczy na chwilę jeszcze. W 400-500 zł się zamkniesz spokojnie. Gdybyś jednak chciał coś bardziej trwałego, to podtrzymuję, również wydajniejszego, Athlona na AM4 jako kandydata. :slight_smile:

dzieki ale mozliwe ze z $ bedzie troche slabo i budrzet t bylo by 200? ;DD kompa do przyszlosciowej rozbudowy do 32gb ram (min) 4 rdzeni …
ale za te 200 pln - jakas przyszlosciowa plyte glowna i zwykly procek (ze slotem na te chociaz i3 4 rdzeniowe) polecil bys plis …

Za 200zł nie dostaniesz płyty z 4-rdzeniowym i3.
Podejrzewam że sam 4C i3 jest droższy niż 200zł.

chodzilo mi o plyte ze slotem w ktory by wlazl potem taki procek ;D
ale ogolnie bzdury gadam zaduzo stresu ;// nastepnym razem prazemysle pytanie i wtedy napisze heheh

Komputera nie kupuje sie na części, za 200 zł dostaniesz płytę do Am4 nowego, a komputer za 200, to core duo, ew. quad, którego nie polecam już zupełnie. Większa wydajnosc ma smartphone z Biedronki.

W grach może tak, ale do przeglądania internetów quad wystarczy. Aczkolwiek pchanie się w 10+ letnią platformę to nie jest zbyt rozsądny pomysł.

co ty nie powiesz ;DDD pacz a tyle sklepow sprzedaje czesci kompuetrowe ;DDDD

@up jak by mi na gach zalerzalo to i bym se do gierek tez zlozyl " na raty" do przegladawania internetow to wogole bym nie zakladal tematu i nie meczyl buly … 10 letni komp jest bardzo razsadnym pomyslem, mozna mocnego i za grosze zlozyc … pozdro 600

Sugeruję wydać te 200 zł na korepetycje z polaka, bo “razsadnym” czy “pomyslem” świadczy o kompletnym olewaniu czytających i/lub o ewidentnych brakach w zakresie szkoły podstawowej.

Również i logika Ci szwankuje “mocne za grosze” tylko są jabole w monopolowym, 10 letni pc na core duo/quadzie może mieć już problemy “z głupim youtubem”. Można, ale lepiej odłożyć na nowszy, 10 letni samochód, czy pralka nie jest obiektem niczyich marzeń.

1 polubienie

wiesz pisz sobie swoje projekcje ale nie uzywaj slowa LOGIKA troche szacunku … pozatym tak,mocne za grosze tak samo jak 10 letni mocny samochod bedzie mocniejszy niz jakis zlom z salonu hahah , na glowe jeszcze nie upadlem zeby marnowac $ dlatego ze jest nowe … wiadomo ze nowe ma zawyzone ceny dla frajerow ;D dlatego myslalcy musza 10 letnie mocne uzywki kupowac …