Telefon dla nastolatka

Witam

Chciałbym kupić sobie fajny telefon. Jaki uważacie za najlepszy w cenie do 800zł, z aparatem conajmniej 2Mpix, dobrym odtwarzaczem MP3 oraz filmików, wejściem na kartę pamięci i innymi fajnymi barierami dla nastolatka :smiley:

W odpowiedziach oczekuje: Markę, model, cena (najlepiej z Allego.pl), ilością Mpix w aparacie oraz zoom owego aparatu, odtwarzacz mp3, odtwarzacz filówm, czy jest wejście na kartę pamięci oraz bajery jakie posiada.

Z góry DZIĘKUJE Mati0094

Mati0094 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Sony Ericsson K800i. od 800zł na allegro. 3,2 Mpx z Cyber-shotem i ksenonową lampą, chyba 8x zoom cyfrowy, mp3 i 3gp, karty pamięci, wideorozmowy, bluetooth, java i wiele innych…

dla nastolatka taki brzydki tel?

Nokia N73

Nokia N93 (trudno znaleźć za 800zł ale na aukcjach można go wygrać za tyle…)

Nokia 5700

wszystkie te telefony mają symbiana s60v3… czyli są lepsze od k800i :stuck_out_tongue:

mają po 2MPx (N93 ma chyba 3,2MPx) mają mp3, mają filmy (jak zainstalujesz program DivxPlayer)

EDIT:

k800i ma 32x zoom ale cyfrowy czyli się nie nadaje

PS. jakby ktoś niewiedział

zoom cyfrowy polega na przybliżeniu komputerowym (tzn jak jest obrazek 16x16 to przy tym zoomie będzie 16x16 ale będą rozciągnięte 4 pixele na całe 16x16)

zoom optyczny polega na przybliżeniu aparatu (tzn jak w cyfrowym tyle że na 16x16 masz przybliżone zdjęcie ale nie masz rozciągniętych pixeli)

PS2. N93 z tego co kojarzę to ma zoom optyczny czyli ten lepszy…

PS3. myślę że zakumałeś o co chodzi :slight_smile:

Dzięki klopas!! Wszystko zakumałem, ale co sądzisz o Sony Ericsson’ach?? Np: W910i, W 580i, W610i??

N93 średnio mi się podoba. A może n95? Według mnie mucha nie siada, ale nie wiem, jak z mp3 (czy dobra jakośc dźwięku).

Hmm, znajomy ma n73 i na początku wszystko ok i pięknie. Pełno bajerów ale… po kilku tygodniach te bajery mu się znudziły i tyle. Poza tym nokie na nowych symbianach mają tendencję do zacinania się :wink:

A tam, sam mam k800i i mi się podoba :stuck_out_tongue:

Świetny aparacik, filmy odpowiednio skonwertowane też idzie oglądać, trochę bajerów do edycji foto(choć w n73 jest więcej chyba)

Gierki też są itd. Tylko odpowiedz sobie na pytanię, czy naprawdę tego potrzebuję? Tych wszystkich bajerów? Bo podejrzewam, że przez kilka tygodni będzie super ale potem przestaniesz w ogóle ich używać. Bo po co? Oglądanie filmu na takim małym ekraniku to nie frajda :stuck_out_tongue: W twoim wypadku stawiałbym na aparat i bateryjkę :stuck_out_tongue: Bo to czasem potrafi doskwierać jak za słaba jest :slight_smile:

Sam bym polecił SE W580i :wink: Fajnie wygląda, płaski, bateryjka dobrze trzyma a i mp3 idzie w dobrej jakości słuchać :-). Uwierz mi te wszystkie bajery typu filmy itp nie będą Ci potrzebne :slight_smile:

A n95 to według mnie taka cegła jest… :roll: Nie poręczne to itp. :slight_smile:

Wierzyć mi się nie chce :stuck_out_tongue: Zaraz sprawdzę :wink:

20:45//

Ano rzeczywiście posiada trzykrotny zoom optyczny :slight_smile: Przepraszam :stuck_out_tongue:

Z tym, że to to już w ogóle jest cegła… Nie idzie tego w kieszeni 3mać :roll:

A ja polecam ci Samsunga i600. To już jest mini komputerek :wink: Posiadam go już jakiś czas i do tej pory mi się nie znudził.

TUTAJ masz aukcje tego telefonu za 700zł (co prawda używany, ale bez simlocka i dostajesz jeszcze gwarancje).

I600 ma system Windows Mobile, który działa bardzo szybko i stabilnie. Bawiłem się paroma telefonami Nokii z Symbianami i miały tendencję do zawieszania się. Kolejnym ogromnym plusem jest WiFi czyli bezprzewodowy dostęp do internetu za darmo. Wystarczy ze będziesz w zasięgu hotspota i możesz przeglądać www.

Posiada także bardzo wyraźny ekranik (a Samsungi robią rewelacyjne wyświetlacze!), kamerę do wideo rozmów, HSDP, bluetooth… Filmy ogląda się wysmienicie, nic nie przycina, ekran jest wyraźny (wystarczy sciagnąć program TCPMP na telefon - darmowy :slight_smile: ). Oczywiście posiada takze slot na kartę pamieci microsd. Ja mam Kingstona 2gb i telefon nic nie muli.

Co do aparatu… jest to coprawda 1,3mpx ale zdjęcia robi porównywalne do telefonów z aparatami 2mpx.

Tutaj masz przykład: pic0027uy9.th.jpg

Java… niestety tego i600 nie posiada, ALE jak najbardziej istnieje możliwość wgrania emulatora javy, który bezproblemowo działa. Jeśli chcesz sobie pograć, to możesz takze sćiągnać emulatory Game Boya, GB Advance, Snes, Nes itd… ja na swoim telefonie mam zainstalowanego komputerowego Quake I, Doom, Duke Nukem 3D oraz Wolfenstein 3.

Naprawdę polecam ten telefon.

No to nas pan podsumował :stuck_out_tongue: Wypchany bajerami i funkcjonalny. A bateria długo trzyma ?

Ostrożnie z tymi telefonami: http://di.com.pl/news/18584,1.html

put!neQ , co do baterii, to tutaj slabo. Chociaz ja przy 3h używaniu WiFi, 4h sluchania muzyki, pare minut rozmow, klilka smsow, troszke jeszcze pogram to bateria ciągnie 2 dni.

Jesli ma się limit do 800zł, to czemu ma niewykorzystac tej kwoty? :slight_smile: k800i jest niewiele tanszy.

z tego co tu czytam, to jeszcze nikt nie wspomniał o 3120 Classic.

http://gsm.magazyn.pl/telefony-komorkow … 120classic

http://www.symbianos.pl/Artyku%B3y/Test … tu_klasyk/

szkoda by wypisywać jej bajery, ale tylko zobacz linki. :-o

(…) dla nastolatka Taki telefon??? :o bez przesady jaki on musi być duży!! Chyba by się do kieszeni jensów nie zmieścił!


Tak się składa że ja jestem nastolatkiem :D:D:D, ja mam telefon se k810i i wszyscy mi zazdroszczą (nawet dziewczyny wrrrr…) jakoś się tak dziwnie patrzą jak pisze na nim sms, Prawda jest taka że w świecie nastolatków głównie liczy się szpan :mrgreen: ehhh no gorzej jak by komuśtaki wypasiony tel dresy ukradły…

Z gdy bym ja kupował telefon wybrał mi jakiegoś se z serii W np W580i fajniutki!!, ale aparat cienki (2 mpix), hmmm może se K850i?? ale musiałbyś na jakieś licytacji go znaleźć, hmmm może se k810i desinge według ma super!! jest inny, wszystkie nokie według mnie wyglądają jednakowo, a najważniejsze jest 1 wrażenie. telefony z symbianem są jakieś takie dziwne… Taki tel może mieć jakiś 30 letni przedsiębiorca co szybko musi sprawdzić jakiś tam bilans w Wordzie.

Trzeba dodać że wszystkie telefony marki Sony Ericsson mają ogromnie dużo akcesorii.

Ale ja jest bardzo zadowolony ze k810i i nigdy bym go nie zamienił na jakąś NOKIE! !!

6120 classic jak coś…

większość smartfonów to cegły więc nie nażekaj na wagę lub/i rozmiar…

jakbym patrzył na tel z wyglądu a nie z funkcji to bym nigdy się nie zapoznał z symbianem…

Mati0094 , pisałeś coś o N95… przecież uzywany na allegro to koszt powyżej 1300zł…

polecam N73 :slight_smile:

http://www.mgsm.pl/katalog/nokia/n73/

3,2MPx, wyświetlacz 240x320, 2,4cala, najnowszy symbian, mocna bateria (1100mAh)

ale 5700 też nie głupi telefon :slight_smile:

http://www.mgsm.pl/katalog/nokia/5700xm/

ma więcej kolorów na ekranie niż N73 (ma 16 milionów a n73 ma 256tys) lecz 5700 ma 2MPx

rozmiarami się mocno nie różnią… (o około 2mm w wysokości)

bierz N73 albo 5700XM do wyboru…

EDIT:

zapomniałem że 5700 nie ma 2 aparatów a n73 ma…

wszystkie nokie jednakowe?

porównaj te 4 modele:

n-gage

3650

E90

6070

nadal uważasz że wszystkie nokie to jest to samo??

BTW. w810i na nikim wrażenia nie zrobi…

już większe wrażenie zrobiły (dla mnie) 3650 i n-gage :slight_smile:

PS. mieszkasz na wsi gdzie 3310 to jest wypas?? może dlatego w810i robi wrażenie :slight_smile:

No tu walnołeś “ni z gruchy ni z pietruchy naprawde!..”

Po 1. mieszkam w Lublinie, a to wiocha nie jest!!

Po 2. autorowie tematu nie proponowałem se W810i tylko K810i wynika z tego, że nie umiesz czytać

no te telefony co podałeś no to różnią, ale noki mam typowy schemat budowy do wszystkich swoich telefonów przeważnie idą w kierunku aby telefon był ceglast i nie poręczny… ale to jest moje zadanie na temat nokii

jest kilka modeli nokii co wyglądają identycznie

Ps. Nokie nie słynie z desingu swoich aparatów no może jakiś 1 by się znalazł, ale kosztuje powyżej 3 tys.

Sam jestem nastolatkiem… jeszcze (18 lat) :wink:

Nie martw się, mieści się w kieszeni. A swoje gabaryty zawdziecza sporemu ekranikowi oraz pełnej klawiaturze.

Co jak co, ale te wszystkie wypasione aparaty z matryca 3,2mpx i inne bajery nie zastąpią jednej funkcji - WiFi. Rzczecz, która jest po prostu rewelacyjna. A w połączeniu z Windows Mobile staje się świetnym sprzętem. Co prawda mieszkam w Warszawie i gdzie bym sie nie ruszył (prawie) wszędzie telefon wyłapuje mi jakieś sieci bezprzewodowe. Nawet w mojej szkole jest WiFi, dzięki czemu na nudnej lekcji moge posiedzieć na GG, przeglądać strony, oglądać filmy na youtube, odbierać/wysyłać maile… rewelka.

Wifi przebija wszystko.

nooo fajny, fajny bajer aha możesz mi powiedzieć jako jest prędkość przeglądania stron?? bo ciekaw jestm :mrgreen: :mrgreen:

Ale w moim mieście WIFI jest dość zbędne jest chyba z 6-8 punktów dostępowych, ale to i tak nie po drodze gdzie bym był aktualnie był :(, no ale dla większych miast to spoks.

Sprawdziłem z ciekawości jak ile czasu ładuje się onet.pl (podłączyłem się do mojego domowego WiFi - 512kbs) - wyszło ok 15sekund. Mimo sporej liczby obrazków i banerów, to naprawdę szybko jak na telefon.

Oczywiście są tworzone strony specjalnie dla telefonów komórkowych. OnetLajt (http://www.lajt.onet.pl) ładuje się w 3 sekundy :wink:

eee to nie żle :), co prawda w swoim fonie nie mam WIFI, ale za to mam 3G :mrgreen: , to źle nie jest

jeju… drobne niedopatrzenie… (a z resztą co to za różnica, W czy K… :smiley: )

ja kiedyś miałem SE i był spoko… i obiecywałem sobie w przyszłości że nie kupie nokii tylko SE…

jak zobaczyłem jakie ma możliwości symbian to pomyślałem “muszę go mieć” :slight_smile:

i mam tel z symbianem (nie jest to cud techniki ale ma symbian)

narzekasz że nokie są ceglaste… i bardzo dobrze :slight_smile: nie mają aerodynamiki więc jak spadają z wysoka to nie lecą tak szybko jak opływowe SE :smiley:

ale nie każda nokia z symbianem to cegła…

popatrz na np. 5500, e65, n70 i jeszcze parę innych

BTW większy rozmiar to większa bezpieczność…

złodziej zobaczy cię z telefonem w ręce i pomyśli… “ale cegła… trzeba komuś innemu zakosić fona bo temu się w ogóle nie opłaca…”

a taką małą to każdy złodziej bierze…

ale przecież mały fon ma mały wyświetlacz na którym nic nie widać… (kilka pixeli i nic poza tym)

a telefony mają wyświetlacze od 2,1 cala do 4 cali chyba (E90)