Telefon nie reaguje po rozładowaniu baterii

xiaomi
(kapitanbomba283) #1

Witam, a więc sprawa wygląda następująco; korzystam z Xiaomi Redmi 1s, telefon normalnie działał. Po rozładowaniu, telefon nie reaguje na podpięcie pod ładowarkę, jedynie miga czerwona dioda powiadomień. Z komputerem również się nie łączy. Oczywiście fastboot nie działa. Bateria nie była wymieniana, jeśli komuś potrzebna taka inormacja.

(pocolog) #2

Próbowałeś podłączyć telefon na dłużej do ładowarki?

(kapitanbomba283) #3

Trzymam już go pod ładowarką 4 godziny

(marcin20000) #4

Zmień ładowarkę/kabel i zostaw na cała noc. Głębokie rozładowanie/kabel czasami tak powoduje.

1 Like
(kapitanbomba283) #5

Kabel zmieniałem już parę razy, telefon też czasami zostawiałem na całe dnie/noce, dlatego pomysł nietrafiony niestety, ale dziękuję za fatygę :slight_smile:

(Paweł A.) #6

Kabel zmieniłeś, a ładowarkę?

(kapitanbomba283) #7

Również zmieniana z 2.0V na 2.5V. Telefon podłączany również do komputera, przy czym dalej nie reaguje, oprócz migania diody.

(Paweł A.) #8

No to lipa. Telefon mógł uceglić się - to się zdarza.
Baterii nigdy nie powinno rozładowywać się do zera.

(kapitanbomba283) #9

Tylko problem w tym, że telefon nie rozładował się do zera, było ze 3-4% i się wyłączył.

(kapitanbomba283) #10

Wie Pan może jaki jest powód takiego ,brickowania"?

(Paweł A.) #11

A miałeś wcześniej problemy z Androidem na tym telefonie? Zawiechy, itp.?

(Paweł A.) #12

Przypuszczam że system padł, ale skoro fastboot nie działa…

(pocolog) #13

Widzę, że ten telefon można normalnie otworzyć. Czy próbowałeś wyciągnąć na chwilę baterię?

(kapitanbomba283) #14

Wyciągałem parę razy już, nic to nie dawało.

(kapitanbomba283) #15

Nie, wszystko działało w pełni normalnie, nawet w tak starym telefonie, bo jest z 2013 roku, to wszystko śmigało bez najmniejszego przycięcia.

(pocolog) #16

Po takim czasie bateria miała już pełne prawo wyciągnąć kopyta. Moim zdaniem nie unikniesz wizyty w serwisie, który zdiagnozuje czy winna jest płyta telefonu, gniazdo zasilające, czy zdechnięty akumulator.

(kapitanbomba283) #17

W sumie to sam nie wiem, parę dni temu telefon działał normalnie…
Ale raczej przejdę się do serwisu, dzięki za poradę.

1 Like
(pocolog) #18

Poproś o samą diagnozę, za którą zapłacisz (maks.) kilkadziesiąt złotych i ocenisz czy opłaca się jeszcze telefon naprawiać.

(kapitanbomba283) #19

Telefon idzie do serwisu, zamykam.

(Paweł A.) #20

Napisz po wizycie, co z telefonem.