Telefon z Androidem czy tablet? Co wygodniejsze?

Witam, jestem właśnie w trakcie “małych” zakupów i mam dylemat.

Chciałbym sobie kupić coś z Androidem, ale nie wiem co jest wygodniejsze do takich rzeczy jak robienie szybkich notatek, nagrywanie wykładów (wyłącznie dyktafon), przeglądnie poczty e-mail czy jakaś gierka, więc co - telefon czy tablet?

W telefonie z kolei zależy mi na żywotności baterii, prostej obsłudze, niezawodności, wi-fi/3g, poczcie (gmail) i czasem gg.

Lepiej kupić sobie zwykły telefon (mam na oku Asha 302) i do tego tablet czy od razu kupić telefon z Androidem?

Budżet skromny, wręcz studencki, 600zł (300 telefon, 300 tablet lub 600zł telefon) Czy warto kupować tablety w przedziale 300-400zł i jakie tablety są godne polecenia?

Nie zależy mi na portalach społecznościowych (i tak nie mam ani fb ani nk) tylko na Androidzie i w miarę wygodnej i wydajnej pracy.

Laptop czy netbook odpadają, wystarczy, że targam 15kilo papierów i książki.

Będę wdzięczny za opinie.

Smartfon :wink: w zupełnosci starcza :wink: tylko mała kwota na dobry z duzym wyswietlaczem przynajmniej 4 cale :wink:

Właśnie martwi mnie 3-4calowy wyświetlacz, potrzebuję szybko notować dużą ilość tekstu (wykład, ćwiczenie) więc literówki są wykluczone, do tego czasem skorzystać z Wikipedii, stron z tematyką moich studiów. Poza tym jeszcze trzeba być w ciągłym kontakcie, a to z grupą, a to z wykładowcami, opiekunami etc a jak wiemy, smartfony za długo na baterii nie wytrzymują. Z kolei są bardziej praktyczne, hop do kieszeni i wszystko jest.

Poza tym nie za bardzo mogę przeznaczyć więcej na telefon niż 600-650zł.

Ostatnio widziałem fajne tablety od NTT za 350zł A72B, która ma ICSa, 1gb ram, procesor 1Ghz i ekran pojemnościowy.

No i mam dylemat.

W Twoim przypadku, kiedy musisz dużo pisać to tylko tablet, no i obowiązkowo z ekranem pojemnościowym, na małych smartfonowych ekranach źle się pisze, przynajmniej o niebo gorzej niż na tabletach. Jedynym smartfonem, który był by dobrym kompromisem między tymi urządzeniami to Galaxy Note, jednak jego cena zdecydowanie wybiega po za Twoje plany wydatkowe :slight_smile:

No jeśli do wprowadzania dużej ilości tekstu na telefonie, to przydało by się coś z fizyczną klawiaturą. Tyle, że na androidzie jest takich niewiele.

Zastanawiam się czy jest w ogóle sens ładować się w telefon z Androidem za 600zł? Nie dostanę za tą cenę zabójczych parametrów ani wystarczająco dużego wyświetlacza.

Chyba, że znacie modele, które mieszczą się w tym przedziale i mniej więcej w tych parametrach? Jestem otwarty na propozycje :slight_smile:

Oczywiście interesują mnie tylko i wyłącznie telefony nowe. Kupuję takie rzeczy raz na ruski rok i nie chcę mieć problemów z używkami :slight_smile:

Ja bym wzięła smartfona. Bateria nacały dzień używania starczy spokojnie, a wszystkie funkcje będą :wink:

Ja bym wziął tablet. O wiele wygodniej się na nim pisze i ma większy ekran.

Popieram Jaro070

W prawdzie tablet będzie faktycznie wygodniejszy, natomiast musisz mieć na uwadze fakt, że tablet mający ekran 7-10 cali w przedziale cenowym nawet do 600zł na baterii przy intensywnym użytkowaniu (notowanie, dyktafon, wifi itp.) nie wytrzyma Ci zbytnio długo. Takie tanie tableciki (czyt. biedronkowe) może i mają zachęcające parametry ale z reguły ich baterie starczają na około 5h pracy (o ile tyle wytrzyma intensywnie użytkowany). Czemu to akurat musi być Android?? Spokojnie inne telefony bez takich OS-ów również spełnią funkcję notatnika, dyktaofnu i “okna na świat”, a przy tym wytrzymają dłużej na baterii. No chyba, że masz jakieś argumenty za tym, że to jednak MUSI być Android.

@ kokupl

Akurat te biedronkowe tablety bardziej zniechęcały niż zachęcały.

Dziękuję wszystkim za rady. Zdecydowałem się jednak zakupić tablet + telefon. Mój wybór padł na GoClever A73 z ICS i Nokia 500 (trafiła się okazja za 300zł)

Co do wymogu Androida, to jak widać nie był to przymus bo zdecydowałem się też na Symbiana aczkolwiek na Androidzie jest trochę więcej aplikacji, które mnie interesują.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!

@Jaki Ja

Porównaj ten A73 z NTT A72B.

Porównywałem A73 z A72B na Euro.com.pl i z tego co czytałem wynika, że ten NTT dość często się psuje, natomiast było mało opinii negatywnych o GoCleverze. Fajnie było by mieć 1GB RAMu i lepszy procesor…ale ta wadliwość. Zapewne to ta sama fabryka, ale mimo wszystko opinie robią swoje.

Ale z tego co wiem na NTT jest dłuższa gwarancja - 2 lata na wszystko vs. 6 miesięcy na LCD i 1 m. na baterię w GC.

Od razu powiem coś o Nokii 500 bo miałem ten telefon i straszna porażka jeżeli będziesz potrzebował aparatu. Jeśli nie to ok, bo się telefonik sprawuje bardzo fajnie i długo trzyma bateria ale aparat to porażka (brak autofocusa = nieostre zdjęcia, brak możliwości zrobienia zdjęcie np. notatek).

Na GoClevera też jest 24m-ce, z czego rok w systemie D2D

Tak, ale na LCD jest tylko 6 m, a na baterię 1 m.

Ja nie zwracam uwagi na aparat, zdecydowałem się na Symbiana ze względu na funkcjonalność połączoną z w miarę rozsądnym trzymaniem na baterii (3dni przy używaniu + tydzień przy małym używaniu)

W planie miałem Ashe 302 ale przeglądając sklep Ovi trochę się zawiodłem, same motywy i jakieś beznadziejne aplikacje (?) a na Symbiana jest wszystko czego potrzebuje i stąd nagła zmiana planu.

Teraz przeglądam specyfikację 500 i widzę, że jest Full Focus w aparacie czyli wychodzi na to, że aktualizacja do Belle ujęła trochę funkcji :slight_smile: No ale nic nie szkodzi.

@Jaki Ja

Przeflashuj tą Nokię tym CFW http://nokia-c6.pl/watek-Belle-Nokia-50 … -2012_3125 Gwarantuję poprawę szybkości telefonu.