Telefon z NFC

Witam wszystkich po dłuższej przerwie na tym forum. :slight_smile:

W grudniu kończy mi się umowa u operatora, a to oznacza, że już we wrześniu będę mógł rozejrzeć się za nową ofertą. Niestety mój dotychczasowy HTC Touch HD odmówił posłuszeństwa (konkretnie wyświetlacz nie reaguje na dotyk) i trzeba będzie zamienić go na coś lepszego. Telefon będę brał prawdopodobnie a abonamencie Super All Inclusive Max 45. Jego cena w tym abonamencie raczej nie może przekroczyć 800 zł.

W oko najbardziej mi wpadł HTC EVO 3D i to nie tylko przez bajer w postaci 3D, ale także przez same możliwości tego smartfona (m.in. procesor dual core, 1 GB RAM oraz możliwa aktualizacja do ICS).

Jednak ostatnio natrafiłem na model LG Swift L7, który obsługuję technologię NFC i w przeciwieństwie do Sony XPERIA S czy P jest jak najbardziej w zasięgu cenowym. O NFC czytam dzisiaj prawie cały dzień i wygląda to bardzo obiecująco. To technologia przyszłości i chyba warto byłoby w nią zainwestować. Jak sądzicie?

Niestety, czytając opinie o telefonie LG zmartwiło mnie to, że podobno ma słabą jakość dźwięku, a ja na telefonie muzyki słucham niemal codziennie i dźwięk to dla mnie podstawa (ten w starym HTC Touch HD był nie najgorszy, ale błyszczeć też nie błyszczał - bardzo podbity bas).

Ogólnie rzecz biorąc wiem doskonale, że samo NFC to nie wszystko, a ja jestem osobą, która lubi się “bawić” telefonem. Więc tu kolosalny wręcz w moim przypadku argument na korzyść HTC. Wiem, że LG jest dużo nowszy, ale na pewno mniej wydajny.

Słyszałem również o innej możliwości, mianowicie kupnie specjalnej kart microSD wyposażonej w specjalny CHIP NFC. Podobną ową kartę zaprezentowała firma NETCOM, ale mnie osobiście nie udało się jej znaleźć chociażby na ceneo. Jest ona dostępna w Polsce? Może istnieją jakieś inne sposoby na zaopatrzenie HTC EVO 3D w NFC.

Samsung oferuje baterie wraz z chipami NFC do konkretnych modeli. W sumie w polu mojego zainteresowania jest Samsung Galaxy S Advance, jest również jego wersja z NFC, ale sieć Play jej nie oferuje (chyba). Pozostaje więc kupno specjalnej baterii z tym, że nie wiem, jaki konkretnie model baterii ma w sobie ten model Samsunga.

Pozostaje więc pytanie: czy warto poświęcać się dla NFC? Jaki układ wybrać, by połączyć wydajny telefon z NFC? Czy istnieją jakieś inne opcje by mieć to NFC w telefonie?

____________________________________________

EDIT:

Bardzo dziękuję za pomoc… Jednak to był mój błąd, że wracałem tutaj.

moim zdaniem technologia nfc jeszcze raczkuje - zanim będzie powszechnie uzywana minie jeszcze troche czasu i nie warto w nią inwestować pieniędzy - unikaj HTC bardzo awaryjne telefony… osobiście jestem zadowolonym posiadaczem Lumii 800 którą nówke w pudełku trafiłem okazje za 640 złotych,

także polecam serie lumia, galaxy s2 (ojciec posiada i bardzo sobie chwali), z tego co słysze s3 jest bardzo dobre jednakże telefony z androidem odstawiłem na bok ponieważ nie ma chyba modelu z androidem którego nie dało by się zawiesić, zaś w mojej lumii mam mnostwo zainstalowanych aplikacji i od dwóch miesięcy (dnia zakupu) nie miałem jeszcze ani jednej zawieszki - podsumowywując zamiast inwestować w NFC licząc że będzie to coś kiedyś, zainwestuj w nowy system który prędko sie rozwija (windows phone) - mam nadzieje że android jelly bean zreperuje reputacje androida ktora mocno straciła przez ICS tak jak microsoft przez viste

Czemu twierdzisz, że ICS zepsuł reputację androida?

A po drugie, to fakt faktem, że mój obecny HTC się zepsuł, to nie mogę powiedzieć nic złego o tym telefonie. Wśród modeli, które są w zasięgu mojego portfela to właśnie HTC EVO 3D wypada najlepiej. Ale skoro mam nie brać HTC… zostaje mi Samsung Galaxy S Advance. Jednak mam pewne wątpliwości co do niego. Jak dla mnie wszystkie Samsungi z serii Galaxy to po prostu lekko zmodyfikowane klony. Mama ma Galaxy Ace. Często się nim bawię. Nie mówię, że jest zły, ale jak mam po raz kolejny widzieć ten sam interface, te same funkcje, itp., to ja dziękuję z góry za takie coś.

Swoją drogą najchętniej upolowałbym Sony XPERIA S, ale to już fonek dla mnie na chwilę obecną za drogi. :frowning:

Tak na marginesie: zainteresował mnie ostatnio Samsung Galaxy Nexus. Wie ktoś może, czy jest on dostępny w Polsce u któregoś z operatorów, bądź wkrótce będzie?

galaxy ace to jakas jedna wielka pomyłka i nie nalezy brać go na poważnie, co do ICS zepsuł ponieważ jak poczytassz uzytkownicy sonego, samsunga itp po aktualizacji mają problemy ze stabilnością działania, u mojego ojca odczuwalne są czasem spadki czułości ekranu po aktualizacji, GPS o wiele dłużej łapie fixa, telefon od czasu do czasu sie resetuje jak mniemam w celu wyczyszczenia pamięci cache - jednakże w mojej lumii takiego problemu nie ma dlatego cały czas nakłaniam ku nokii - wrzesień / październik będzie premiera nowej lumii - co do sonego brat kupił model arc s i standardowy problem czyli po instalacji paru aplikacji i po uzywaniu ich telefon mocno zwalnia - a smartfon jak sama nazwa mowi ze nie jest juz tylko do dzwonienia, to co z niego za smartfon skoro nie ogarnia podstaw i uniemozliwia uzywanie czegos ponad dzwonienie? samsung galaxy nexus to mam wrażenie to samo co s2 z tymże ma aktualizacje do systemu o wiele szybciej. Podsumowywując jeśli to co mówią okaże sie prawdą czyli że nowa lumia będzie posiadała wielordzeniowy procesor (nie określono czy dwu czy cztero lecz dwu napewno) a co za tym idzie możliwość nagrywania filmików FullHD to jestem gotów odrzucić wszelkie samsungi htc i całą reszte bo windows phone to coś nowego a nie jak android na każdym modelu taki sam ewentualnie inna nakładka to sie robi nudne - nie żebym był lansiarzem bo bym polował na iphone’a ale lubie próbować nowych rzeczy

No rozumiem :slight_smile: Z tym że na moim obecnym HTC Touch HD działa Windows Mobile 6.1 Professional. Tak, wiem, system pamiętający dinozaury, ale kiedy kupowałem ten telefon na rynek dopiero wchodziły pierwsze telefony z androidem. Co do samej nokii, to drażnią mnie jakoś te telefony. Mam uraz po modelu 6300, menu pozbawione logiki, mało intuicyjne, ogólnie według mnie do d***. Ale jeśli mowa o nowym Windows Phone… nie wiem czy opłaca mi się tworzenie np. konta xbox live. W domu mam Playstaion 3, więc w kwestii kompatybilności argument za Sony Xperia S (nie chcę Sony Ericssonów - po co kupować telefon marki, która lada dzień zniknie z rynku). Jak sam powiedziałeś, starasz się próbować czegoś nowego, więc ja podążam podobnym krokiem.

Aktualnie najchętniej sięgnąłbym po Sony XPERIA S, następnie po Samsunga Galaxy Nexus, na końcu po HTC EVO 3D…

ale windows mobile 6.1 a 7.5 to dwa różne systemy nie mające ze sobą nic wspólnego wszystko działa zupełnie inaczej i o niebo lepiej :wink: mowisz o próbowaniu nowych marek ale opartych na tych samych systemach a ja ide o krok dalej i mowie o probowaniu nowych systemów - osobiście czekam do premiery nowej Lumii chodź dopiero kupiłem tą to myśle że raczej napewno zakupie nową jak tylko wyjdzie :slight_smile:

Myślę jednak, że póki sam nie zarabiam to wolę zaufać zaufanym sprzętom. Dopiero później, kiedy sam będę decydował o sobie, to z chęcią spróbuję “wynalazków” typu IPhone itp. :wink:

Samsung Google Nexus S

Niedawno wyrwałem za ~700zł używany.

Gwarancja zawsze najszybszych updatów systemu. Od dawna już posiada 4.1.1 JB

Ogólnie EVO 3D odradzam - miałem ten sprzęt i działał tragicznie jak na swoje parametry - interfejs po prostu przycinał. To był mój ostatni HTC. Poza tym ciągle brak ICS - systemu, który ma już rok. Do tego w wydaniu HTC, ICS będzie wyglądać jak Gingerbread (dopiero Sense 4 jakoś wygląda, a tu dostaniesz 3.6). Jeśli nie przeszkadza ci ograniczenie pamięci wewnętrznej w Nexusie (niestety tylko 16 GB), to zdecydowanie polecam Galaxy Nexusa. Niestety tego telefonu u nas nie oferuje żaden operator, jest tylko na wolnym rynku. Nexus S to też dobry wybór - zwłaszcza jeśli słuchasz dużo muzyki - bardzo dobry układ dźwiękowy.

Bez obrazy, ale dla mnie to WP wszędzie wygląda tak samo - najwyżej inny standardowy kolor kwadratów.

masz racje - lecz że tak powiem nie zrozumiałeś głębszego sensu, chodziło mi o to że android wygląda podobnie i do tego niewiele mu brakuje żeby chodzić kiepsko - wystarczy zainstalować troche aplikacji i już przymula bez względu na hardware…

Z tego co słyszałem to jest już aktualizacja do ICS dla EVO 3D. Ale mogę się mylić. :wink:

Ech… gdyby było więcej kasy to bez zastanowienia kupiłbym Sony Xperia S. Spełnia dosłownie wszystkie moje wymagania, ale jest za droga…

Pablo, czy problemy z EVO 3D są aż tak dokuczliwe, żeby nie mógł być w miarę godnym zamiennikiem za Sony Xpiera S? Ten Nexus S, może i dobry, ale nie podoba mi się z wyglądu (wiem, narzekam :D)

I jeszcze jedno: jak się spisuje beats audio w HTC One V? Czy w takim w miarę tanim telefonie pociągnie wszystko jak trzeba? Mam zamiar słuchać muzyki na słuchawkach Creative Aurvana live!. :slight_smile:

Galaxy Nexus, 4.1.1 custom “Codename Android”, root, prawie 150 zainstalowanych aplikacji (do tego przywracane Titanium Backup, co teoretycznie może szkodzić wydajności) i naprawdę nie mam co narzekać na wydajność - jest bardzo dobra. Z jakim Androidem miałeś styczność? Pewnie z ICS zepsutym przez Samsunga w S2. Jeśli już chcesz porównywać te systemy, to porównuj z czystym Androidem, a nie z jakąś przeróbką, w której z oryginału została nazwa.

Kiedy ja miałem ten telefon, to problemy z nim zdenerwowały mnie do tego stopnia, że ogólnie porzuciłem HTC, ale to było w rok temu - wtedy nawet nie było dobrych customów. Jak jest teraz to już nie powiem. Może jednak HTC jakoś naprawiło w aktualizacjach te przycięcia. ICS też powinien działać szybciej (choć też jest zepsuty nakładką - Sense 3.x to ciężki interfejs, dopiero 4 trochę poprawiło stan rzeczy).

Większość uważa, że Beats to głównie chwyt marketingowy - właściwie jest to po prostu wbudowany equalizer z wbitymi ustawieniami, których nie możesz zmienić. Podobne efekty możesz osiągnąć zewnętrzymi aplikacjami u konkurencji. Do tego One V jest okrojony. Właściwie te same efekty osiągniesz kupując jakiś starszy sprzęt i instalując na nim port Sense 4 z One V.

ok, wielkie dzięki :wink:

Temat do zamknięcia :slight_smile:

miałem do czynienia z androidem ics oraz gingerbread - uważam że z tych dwóch lepszy jest ten drugi czyli gingerbread z tego co słysze probem z ics nie jest tylko na S2 ale również na soniakach

nie zniknie… odpadnie tylko Ericsson.

Zostanie samo SONY.

Dzisiaj zakupilem SONY XPERIA Sola. Polecam :slight_smile:

Trafilem tu na forum czytajac o NFC. bo mam jakies 2 ustrojstwa dolaczone do telefonu :slight_smile: i chcialbym sie dowiedziec po co mi to :slight_smile:

pozdr

z całym szacunkiem ale żeby móc coś polecić trzeba tego troche poużywać :wink: nfc o ile wiem to forma płatności zbliżeniowej (?)

Niedługo dzięki NFC i Google Wallet będzie można płacić zblirzeniowo.

NFC to nie tylko płatności. Ogólnie jest to technologia która pozwala np za pomocą zbliżenia zmienić profil dzwonka, uruchomić daną funkcje poczytaj o Xperia Smart Tags

Wyszło dość nieoczekiwanie i zarazem nieco zaskakująco. Udało mi się zakupić Sony Xperia S, czyli telefon pokrywający wszystkie moje wymagania. Powiem krótko: jest super. Szybka aktualizacji do ICS (w ICS bateria jakoś dłużej trzyma). Niestety, o dziwo dwa razy słuchając muzyki z youtube telefon się zaciął. Muzyka grała, ale nic nie reagowało na dotyk. Następnie po paru sekundach długie piiiii i się wyłączał. Po chwili włączał, jednak nie mógł przejść dalej niż przez napis “XPERIA” dopiero restart poprzez jednoczesne wciśnięcie wyłączania i zwiększania głośności rozwiązał sprawę. Mam nadzieję, że to tylko wina softu, który zostanie naprawiony przez Sony jak najszybciej.

Poza tym wszystko OK :slight_smile:

A o smart tagach czytałem. Niestety, nie dołączono mi ich do zestawu i jakoś się nie palę, żeby ich używać. Chyba, że rzeczywiście zajdzie taka potrzeba, to czemu nie. Póki co czekam, aż Google Wallet zacznie obsługiwać Polskę. Może się to okazać bardzo wygodne.

własnie dlatego dopóki nie powstanie tak stabilny android jak windows phone dotąd nie zamierzam kupować android telefonu, nastepny jaki wezme będzie to samsung ativ s oparty na windows phone, dlaczego nie lumia? nie ufam firmom które kantują, nie wiem czy mieliscie okazje widziec premiere nowej lumii ale zaprezentowano filmik który ponoć nakręcono nową lumią - zrobiło to na mnie wrażenie bo faktycznie super to wyglądało co się okazało zostało to nakręcone profesjonalną kamerą a nie ową lumią…

więc wniosek jaki sie wysuwa dlaczego tak postąpiono? czyżby kamera nie była wystarczająco dobra żeby nakręcić filmik i pokazać ? myśle że mimo to jest super i jest wszystko ok jednakże pozostał niesmak po premierze który przekonał mnie ku windows phone na samsungu ativ s.