Telegram czy Signal, który wybrać?

To może tak. Namów znajomych aby założyli konto na DP.
Wtedy pogadacie sobie przez forumowy komunikator. Dołączą też nowi znajomi.

Wire.

1 polubienie

@anon2166525 Zainstalują na telefonie, a ja potrzebuję rozmawiać z PC, bo nie znoszę pisania na telefonie, jest dla mnie strasznie niewygodne. Wolałabym jednak nie musieć mieć ciągle włączonej dodatkowej aplikacji. No ale zainstalowałam już ten cały Signal. Niemniej szkoda, że nie pozwala korzystać też za pośrednictwem przeglądarki www…
Także nie wiem do czego pijesz i jaki masz problem. Chyba po prostu lubisz się wyzłośliwiać?

@bystryy - i to Wire pozwala pisać też z PC w przeglądarce www?

Musisz znajomych zdyscyplinować.

Dobrze zaczęłaś ten post, ale złośliwie go kończysz…

@anon2166525 jaki masz problem?

Z problemem Ty zawitałaś! Ja staram się pomóc w rozwiązaniu problemu.

@anon2166525 pytałam, jaki masz problem z głową :wink:

To taka jedna głowa mała.

Są powody dobrze znane, dlaczego nie pozwala - prywatność, pełne szyfrowanie. Wiadomości są przechowywane lokalnie, a nie w chmurze.
Natomiast są też plusy, bo można np. notatki pomiędzy urządzeniami sobie zostawiać i mieć smartfon offline, co w wypadku np. Whatsapp rozłącza sesję web w przeglądarce. Poza tym żaden ewentualny złośliwy dodatek w przeglądarce nie będzie mieć dostępu do kontaktów i rozmów.

Jak chcesz tylko “poczatować” przez przeglądarkę to: https://app.element.io/#/welcome
Tworzysz swój pokój na hasło i rozmawiasz sobie z grupą osób lub prywatnie z pojedynczą. Konto można założyć bez żadnego e-maila tylko login+hasło. Jak ktoś preferuje aplikację to jest na smartfona i aplikacja. Taki można powiedzieć trochę “zdecentralizowany” quazi-Discord :wink:

1 polubienie

W sumie można na forum robić prywatne rozmowy w więcej niż 3 osoby jako “mega wątek”.

Moja propozycja: zacznijmy od mini trójkącika - ja, czyli @Rychu_z_Pragi, Ty @krystian3w i Ona @betmariss
Będzie się miło gaworzyło. Skoro nie możemy sobie pogadać na tutejszym komunikatorze.

Zaproście jeszcze pocologa, może Wam coś wyślę? :wink:

Czytając różne nowinki, myślę, że nie wybiorę żadnego z nich. Najlepiej Viber, Slack lub Discord

To już zmierza ku gruppensex.

Witaj.

Korzystam rzadko z Facebooka Massangera i wszystko u mnie chodzi jak w zegarku , nie wiem po co aktualizują aplikację co tydzień i są afery że tam to nie działa , w niektórym wysypuje się na średnich smartphone’ach z słabym prockiem , mam poradę i to najlepszą : raz na jakiś czas czyść pamięć Cache w aplikacji i to pomaga , miałem to samo zdarzenie w Soniaku Xperia XA2 - lagi i mikro przycięcia np dotknięciu na dymek rozmówcy lub działanie aplikacji .

Polecam najlepiej Singnal - bardzo fajny komunikator , nie zabiera danych : tylko numer telefonu i nic więcej , testowałem Telegram i powiem to nie dla mnie.

1 polubienie

@Roman_Drobniewski z messengera korzystam głównie na lapku i tam też są problemy. A osoby z którymi piszę często dostają wiadomości z opóźnieniem. Nie da się też w tym małym okienku czatu wysyłać plików, trzeba otwierać okno aplikacji

Oznacza to - trzeba pożegnać Massangera wersji PC i używać wersji przeglądarkowej .

PS: przyznaję się ,nie używam Messengera na komputerach PC - działa ociężale i czasami wiesza , w moim komputerze mam zainstalowaną ale jej i tak nie uruchamiam - posiadam komputer stacjonarny średniej klasy .

@Roman_Drobniewski ale ja go używam w przeglądarce. Nie mam zainstalowanej aplikacji. Miałam na myśli to małe okienko czatu, co się wyświetla na fb i messenger w osobnej karcie, którą się otwiera, jak w ustawieniach czatu wybiorę “Otwórz w aplikacji Messenger”

OOO kurka ???

A u mnie nic nie wyświetla aby uruchomić w aplikacji Massanger wiadomość , mam nowy wygląd Facebooka ustawiony , coś czuję że pani też używa w nowym interfejsie , albo mam jakieś zwidy albo nienormalny jestem , mam pytanie jaką pani przeglądarkę używa .