Telegram czy Signal, który wybrać?

@Roman_Drobniewski Używam Slimjet ale mam też najnowszy Firefox i tam jest to samo:
zrzut
zrzut1

No faktycznie u mnie też jest "Otwórz w aplikacji Massanger " - można to zignorować i nie przejmować się z tym .

@Roman_Drobniewski ale chodzi o to, że w tym małym okienku nie da się załączyć pliku, np. wysłać zdjęcia. Muszę klikać w “Otwórz a aplikacji…” i wtedy otwiera się w osobnej karcie i tam można już te pliki wysyłać.
Kiedyś, przed tymi zmianami na fb to normalnie działało wysyłanie w tym małym okienku, a teraz już nie. I koleżanka, z którą ostatnio rozmawiałam ma dokładnie to samo na PC

Ale głupio postąpili zmieniając stare rozwiązanie było lepsze niż w nowe ( teraz ) skomplikowane , nie mam pomysłu jak zaradzić - nie używam massangera na komputerze , normalnie wchodzę wersji mobilnej i tam udostępniam linki znajomym .

@Roman_Drobniewski a najgorsze, że teraz dodatek F.B.Purity już nie działa tak dobrze jak na starej wersji, a nawet sporo gorzej :frowning: Szkoda, że nie ma alternatywy, bo wszyscy i tak siedzą na fb…

Tak, po zalogowaniu. Gdy logujesz się na innym urządzeniu niż dotychczas nie wyświetla historii rozmów.

Telegram to syf, trzeba było bulić i bawić się w rejestracje, w signalu tylko instalujesz i masz :wink:

Mam pytanko. W sumie to trzy.

  1. Dlaczego Telegram potrzebuje np pośród uprawnień dostępu do rejestru połączeń a Signal nie? Z czego to wynika?
  2. Dlaczego Signal ma uprawnienie do odczytywania SMSów? Wprawdzie serwisowych ale zawsze. CZy to do końca bezpieczne? Nie można tego wykorzystywać do odczytywania również innych smsmów?
  3. Signal i Telegram mają dostęp (uprawnienia) do telefonu a whatsapp tego nie potrzebuje?
    Z góry dziękuję za wyjaśnienie.

Bo może być aplikacja do SMSów jak dasz zgodę. Ale nie musisz, i możesz cofnąć to uprawnienie

No właśnie, a da się ustawić, żeby odbierać i wysyłać sms-y przez Signal, ale z komputera, nie telefonu? Ustawiłam w telefonie na chwilę obsługę sms przez Signal, ale w aplikacji na laptopie nic się w związku z tym nie zmieniło :frowning: W ogóle ta apka jakaś strasznie łysa…

SMSów nie da się chyba przez przegladarkę ani w ogóle z kompa. Przez przeglądarkę SMSy możesz wysyłać i odbierać aplikacją Wiadomości Google (musisz ją mieć na telefonie)